Stran 26 od 57 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #251

    Privzeto

    Še ena lepa barvna iz Moultrie D50.
    Ali je možno da mi noče slik od Acornove spreminjat zaradi tega ker ma neko programsko foro da so slike 12MP in ali bi se dalo spreminjat če bi bile normalne 5MP? Če slučajno kdo ve drugače bom stestiral.

  2. #252

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Samo za ansvet... pa ne zamerit... Na sliki kjer je jelen je kamera nastavljena prenizko, saj tla poberejo preveč svetlobe od IR. Če bi bila višje bi več svetlobe obsvetilo jelena in bi se ga še lepše videlo.

    Pa še za vzorec nekaj mojih fotk...
    Rikec kamera je zato nastavljena tako nisko zaradi ljudi,višje je bolj je opazna,zato je tako pri tleh!

  3. #253

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Ali je možno da mi noče slik od Acornove spreminjat zaradi tega ker ma neko programsko foro da so slike 12MP in ali bi se dalo spreminjat če bi bile normalne 5MP? Če slučajno kdo ve drugače bom stestiral.
    Ja, drži, Acornove fotke so nekako tako zakodirane, čeprav je jpg format, da ne moreš veliko z njimi. Sam sem si pomagal s funkcijo "PrintScreen"

    Drugače pa sem tudi jaz stestiral že precej kamer, med drugim tudi zadnje Acornove z nevidnim IR. Pri teh ni problem samo število diod ampak dejansko krajši doseg tega nevidnega fleša. Bi rekel, da je uporaben v temni noči brez lune v kakšni goščavi tja do 6-7 metrov.

    Odvisno sicer od vaše "taktike" postavljanja kamer; sam se izogibam postavaljanju kamer na tleh ali celo v neposredno bližino krmišč, stečin. Če daš kamero na razdaljo 1-3 metre jo šliši še človek, kaj je ne bo kako bolj občutljivo uho. Če daš navadne IR v višino oči divjadi; jasno da jo bo zmotilo.

    Zaradi teh izkušenj (prvi posnetki z navadnimi IR kamere so bile polni začudnih in zvedavih izrazov vseh vrst divjadi; najbolj fotogenično se obnašajo domači mački ;) ) postavljam sedaj na razdalje 5-10 metrov od "cilja" in ponavadi v višino +4 metre; s tem večina potencialnega motenja divjadi odpade. Res pa da pade tudi kvaliteta posnetkov; ampak jaz jih itak uporabljam za "nadzor in spremljanje" ne pa za revije ali osebne dokumente. V takih pogojih pa z nevidnim IR ne dobiš ponoči prav veliko uporabnega, čeprav je sicer tehnično boljša kamera od kakšnih drugih.

  4. #254

    Privzeto

    Ravnohrib, laho prilepiš kakšno fotko te tvoje IR kamere?

  5. #255
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Trnovski raj
    Prispevki
    29

    Privzeto

    Ekola Dejan dva primera acornove kamerce z nevidnimi-modrimi diodami ...
    Človek je izumil kolo, vlak in letalo. Ptica ni izumila ničesar, zato je srečna in svobodna.

  6. #256

    Privzeto

    Tomo si si pomagal z printscrenom ali tebi program uspe zmanjšat sliko?

  7. #257
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Trnovski raj
    Prispevki
    29

    Privzeto

    Program-photoshop
    Človek je izumil kolo, vlak in letalo. Ptica ni izumila ničesar, zato je srečna in svobodna.

  8. #258

    Privzeto

    No, Tomolowc, kje si bil do sedaj, povej s prve roke kako odreagira divjad na to kamero. Se splača dati nekaj cekinov več ali ne?

  9. #259

    Privzeto

    Tomo hvala. Tako snema moja acornova Ltl 5210A z modrimi nevidnimi diodami (dva ohtarja: 1slikan cca4-5m, 2slikan cca 8-10m, kamera na višini 1,5m).
    Vsi jeleni in vsa ostala divjad kar jih je slikalo do sedaj niso kazali znakov vznemirjenja vsi so bili slikani večkrat, tudi pri snemanju videa ne kažejo znakov vznemirjenja, čeprav se večkrat zgodi da očitno gledajo direktno v kamero. S mi je pa pri Moultine D50 z flešom večkrat na slikah pokazalo da je kakšna starejša košuta odskočila, a je vseeno prišla nazaj.
    Last edited by Dule; 15. January 2013 at 18:46.

  10. #260

    Privzeto

    Hvala Dule!

Stran 26 od 57 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •