Stran 20 od 57 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #191

    Privzeto

    Citat davuz je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kako je v praksi z pošiljanjem MMS-ov oz. ali ta konkreten model LTL Acorn 6210M normalno funcionira, kako je z našimi ponudniki omrežja in kompatibilnostjo.
    Ali je na trgu še kakšna preizkušena kamera s strani slovenskih lovcev, ki podpira funkcije MMS/in mogoče še pošiljanje na maile.
    Hvala za vse odgovore.
    Jaz imam preizkušen Bolyguard/Scoutguard SG550M-8M. Ima vse opcije slikca na MMS, slikca preko GPRS na mail ali pa preko GPRS mail na mobi, če imaš tako urejeno.
    Preizkušeno imam v omrežju "največjega ponudnika", ker sem imel samo to kartico. Načeloma nastavitve vzamejo nekaj živcev in dni preizkušanj, sicer pa funkcionira in je precejšnja nadgradnja proti tistemu, da hodiš vedno gledat na kamero kaj in če sploh kaj je gor. Pomembno je, da je pokritost s signalom dobra. Mesečni strošek je prišel med 2-3 evre... res ugodno. Če te zanima, se mi javi na ZS.
    Uporabljam pa jo v glavnem na krmišču.

  2. #192
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Citat davuz je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kako je v praksi z pošiljanjem MMS-ov oz. ali ta konkreten model LTL Acorn 6210M normalno funcionira, kako je z našimi ponudniki omrežja in kompatibilnostjo.

    Ali je na trgu še kakšna preizkušena kamera s strani slovenskih lovcev, ki podpira funkcije MMS/in mogoče še pošiljanje na maile.

    Hvala za vse odgovore.
    Tako 5210M in 6210M kamera imata skoraj identične nastavitve parametrov omrežja in z njima so kompatibilni vsi slovenski operaterji (razen T-2). Tako, da če vzameš katerkoli od teh dveh modelov (razlika je samo, da je 6210 dražja in da ima HD snemanje z zvokom) in kupiš predplačniško kartico od Mobitela/Simobila/Tušmobila/Izimobila lahko nastavitvene parametre omrežja nastaviš dobesedno v sekundah, ker je zraven kamere priložena namestitvena aplikacija. Poleg tega pa so parametri in nastavitve omrežja preverjeni in ni nobenih nedelovanj in dodatnih testiranj.
    Tam, kjer imaš namen postaviti kamero preveri z mobilnikom, katera omrežja so na voljo in katero ima najmočnejši signal in potem kupi kartico tega operaterja.

  3. #193
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Mal sem na hitro pregledal to temo pa nisem najdel odgovora ki me zanima(mogoče sem prehitro pregledal). Ali ima kdo izkušnje z tako kamero http://www.cabelas.com/product/Barga...3Bcat105637680

  4. #194

    Privzeto

    Hvala ravnohrib in Maxl za izčrpne odgovore.

    Lp

  5. #195
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Zdravo.

    Kolega kupuje avtomatsko kamero pa ga zanima katero naj vzame. Imel bi predvsem za prašiče, hoče pa dobro zmogljivost ponoči, visoko resolucijo in obveščanje preko SMS-ov. Denar ni ovira.

    Hvala.

  6. #196

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Zdravo.
    Kolega kupuje avtomatsko kamero pa ga zanima katero naj vzame. Imel bi predvsem za prašiče, hoče pa dobro zmogljivost ponoči, visoko resolucijo in obveščanje preko SMS-ov. Denar ni ovira.
    Hvala.
    Prav velike izbire ni. V ponudbi (po celem svetu pravzaprav) sta samo Scoutgurad/Bolyguard SG550M/SG580M ter Ltl Acorn LTL-5210MM/ LTL-6210MM. Sam uporabljam Bolyguard na krmiščih in je možnost spremljanja dogajanja preko mobitela ali e-maila vredna vsakega dodatnega evra.

    To vidim ravno sedaj, kot zbiram skup podatke o porabljenih urah za zalaganje in nadziranje krmišča lani ali letos. Lani sem večinoma hodil pol ure peš v eno smer do krmišča vsaka dva dni, ob "konicah", ki so bile partije vsak dan, pa vsak dan. Letos sem šel samo takrat, ko je bilo treba, se pravi, po prašičjih obiskih, o katerih sem dobil "obvestilo". Mesečni stroški za telefon niso nikoli dosegli 10 eur.

    Glede na to, da preizkušeni proizvajalci kvalitetnih lovskih kamer (Bushnell, Reconyx,...), v ponudbi sploh nimajo kamer z GSM opcijo, je treba zaključiti, da je ta tehnologija vendarle še v povojih in ne moreš pričakovati od teh modelov kamer nekih presežkov. Mogoče čez kakšno leto in ali dve... Če pa ti je dober kompromis s solidno nočno sliko in solidno resolucijo (ni pa presežkov), a ti je pomembna GSM funkcija, potem je to to.

  7. #197
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    ... Lani sem večinoma hodil pol ure peš v eno smer do krmišča vsaka dva dni, ob "konicah", ki so bile partije vsak dan, pa vsak dan. ...
    A je kak poseben razlog, da je krmišče tako oddaljeno od poti?
    100 ali 200 m je čisto dovolj, še bolje pa je, če se čisto do tja lahko pripelješ z avtom (ali vsaj terencem).

  8. #198

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    še bolje pa je, če se čisto do tja lahko pripelješ z avtom (ali vsaj terencem).
    Si zadel žebljico na glavico! ;)
    "I ja bi tata" imel terenca, pa ga še ni v garaži! :)

  9. #199

    Privzeto

    Sicer offtopic, ampak pri nas se je izkazalo, da je boljše, če je krmišče malo bolj nedostopno (avto, motor...), ker se zgodi, da se "dovoz" začne uporabljati tudi s strani drugih obiskovalcev, ki ne pripomorejo k miru in uspešni jagi na krmišču (imamo samo privabljalna).

  10. #200

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Sicer offtopic, ampak pri nas se je izkazalo, da je boljše, če je krmišče malo bolj nedostopno (avto, motor...), ker se zgodi, da se "dovoz" začne uporabljati tudi s strani drugih obiskovalcev, ki ne pripomorejo k miru in uspešni jagi na krmišču (imamo samo privabljalna).
    Se popolnoma strinjam s tem! Samo sra... je, če lahko kdo mimo priruži s kakšnim vozilom. Najbolje je, da je krmišče oddaljeno od vsake poti kar nekaj 100 metrov.

Stran 20 od 57 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •