Stran 22 od 57 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #211

    Privzeto

    Jo pa višje naštimej,cena je ugodna sam jo mam tudi!

  2. #212

    Privzeto

    Za podnevi bo dobra, ponoči pa...

  3. #213

    Privzeto kamera

    Zober, kakšne so pa slike ponoči po tvojih izkušnjah?
    Pa ravne lavfe

  4. #214

    Privzeto

    Citat JEGER je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav,
    v Hoferju bodo imeli 17.12. avtomatsko kamero. Kaj pravite med razmerjem kvalitete in cene? Se jo splača vzet?
    Še link: http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_31662.htm
    jaz bi jo priporočal; cena je primerljiva z najugodnejšimi nakupi iz tujine. Hofer garancija dela vedno brez problema.
    Ja pa ta model klon modela Ltl Acorn 5210A in lahko na spletu najdeš polno nočnih in dnevnih posnetkov, ki jih ta kamera dela.

  5. #215

    Privzeto

    Pozdravljeni!
    Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s kamero, ki ima t.i. nevidne IR diode. Ali jih divjad res ne opazi oz. ali je res ne moti?

  6. #216
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Ker je svetloba v takšnem barvem spektru (940nm), ki ga ljudje in živali ne vidimo, je ne opazijo oz. jih ne moti.
    Pri tistih z bliskavico (fleš) in tistih z navadnimi IR diodami žival v večini primerov odskoči ali pa se premakne in zamegli sliko.

  7. #217

    Privzeto

    Maxl, govoriš na pamet ali iz izkušenj?

  8. #218

    Privzeto

    Maxl, pišeš neumnosti. Imam starejšo kamero na flash. V nekaj letih uporabe sem preslikal ogromno jelenjadi, srnjadi...in lahko ti povem, da če slikaš jelena 10X v pol ure in ne odskoči ga očitno flash ne moti.

  9. #219

    Privzeto

    Tudi jaz imam kamero že par let s flešem in tudi v mojem primeru divjad ni nikoli kar odskočila. Po drugi strani pa spet največkrat ni brezskrbno pozirala. Jelenjad je še podnevi očitno slišala zvok aktiviranja kamere in to na razdaljo tudo do petnajst metrov, pa čeprav je ta res neznaten. Starejše prašiče in jelenjad je ponoči slikalo enkrat, dvakrat, potem jih ni bilo več. Zato me res zanima, če teh nevidnih diod ali t.i. "black" diod divjad res ne opazi, ker bi v tem primeru kamera ne vznemirjala divjadi. Imam namreč namen kupiti novo kamero Bushnell 8MP HD Black v primeru, da ta stvar res deluje.

  10. #220

    Privzeto

    Če je dovolj blizu, bližje kot en meter jih ponavadi divjad vedno opazi, prav tako bi jih opazil kak človek če bi v trdi temi pogledal naravnost v kamero, ker sicer neznatno rdeče žarijo.
    Ni pa za divjad, predvsem jelenjad pretirano moteče. Sedaj ko so živali skoncentrirane na krmiščih, je ponavadi za eno noč 4gb kartica premalo.

Stran 22 od 57 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •