Stran 18 od 57 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #171
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    S to kamero nimam izkušenj a kakor vidim po priloženi sliki nima dovolj LED diod, da bi lahko ponoči na razdalji recimo 10 metrov delala dobre fotke.
    Sam imam Bushnellovo z 32 led diod in Moultrie z 70 led diod in razlika v fotkah je ful velika. Tko da iz osebnih izkušenj priporočam kakšno kamero, ki ima več led diod. Več led diod ima, lepše slike dela ponoči. Pa dobro izbiro želim...
    Če s kamero nimaš izkušenj ne govori, da ne dela dobrih fotografij. Ima dovolj LED-ic, da osvetli do 13 metrov (tiste, ki pa nimajo diode v barvnem spektru 940nm, pa osvetlijo do 20 metrov). Ni vedno nujno, da pomeni več diod boljšo fotko ;). Dobro fotko se dobi s pravilno postavitvijo kamere.

    Citat damco je objavil: Pokaži objave
    jas jo tudi imam s funkcijo mms mi pa dela zelo temne slike pa zakaj ?
    Najverjetneje nimaš kamere postavljene pravilno. Priporočam višino od 0,5 do 1,5 metra nad tlemi, čimbližje krmišču.


    Citat strickorle je objavil: Pokaži objave
    ..zato,ker so ene teh kamer ponaredki,nasplošno pa imajo te kamere preslabo IR osvetljavo-premalo diod,te ki so,so pa slabe
    Preverjeno, da te, ki se prodajajo na forumu-lov niso ponaredki ampak original Ltl. Acorn kamere. Dejstvo je, da so diode v barvnem spektru 940nm, ki živalim in ljudem niti malo niso vidne, kot običajne diode. Ker pa so v tem barvnem spektru, tudi manj osvetlijo območje od običajnih diod (zaradi katerih se divjad - predvsem jelenjad - ustraši in odskoči).

    Citat sorupek je objavil: Pokaži objave
    Ojla,

    imam kamero ltl Acorn 5210M in mi MMS funkcija nikakor noče delovat. Ko sem prvič setup-al nastavitve preko CD-ja mi je delal, potem sem nastavitve spreminjal, mi ni hotla delat, po parih ponovitvah nalaganja setup datotek mi je spet delal, ko sem pa hotel pri nastavitvah spet spremeniti pošiljanje samo na e-mail (brez telefonske) mi pa spet ne dela. Je mel kdo kakšne podobne težave?

    - MMS funkcija je vklopljena
    - signal je
    - denar je

    Nimam pojma kaj bi lahko blo še narobe.
    Formatiraj spominsko kartico in nastavitve nastavi ponovno. Sicer pa je najbolje, da se obrneš na tistega, ki ti je kamero prodal.

    Še nekaj primerov slik Ltl. Acorn kamere z diodami, ki so v 940nm barvnem spektru:

  2. #172

    Privzeto

    Pestra ponudba.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #173

    Privzeto

    No tole moram Maxl-u odgovorit glede kamer. Pogoj za dobre slike je količina led diod. Ne moreš me prepričati, da je lahko slika, ki jo posname kamera z manj led diodami enako lepa in kvalitetna kot tista, ki jo posname kamera z več diodami. Tudi tisto o moči led diod nima nekega posebno velikega učinka. Spodaj je prikazana slika srnjaka, ki se pase (slikano ponoči). Sreča v vsem tem je, da je srnjak točno v sredini in dovolj blizu kjer je svetloba dobra. Če bi bil srnjak 2 metra bolj levo ali desno (pa še vedno v obzorju fotografiranja) ali pa nekaj metrov dlje bi pa že moral dobro pogledati, da bi sploh lahko opazil da je srnjak. Zakaj? Ker je zaradi premalo svetlobe stranski del "objektiva" in na daljavo premalo osvetljen. Divjad ne stoji vedno idealno in dostikrat se zgodi, da jo poslika, ko je na robu objektiva potem pa se ne da več točno oceniti oz. se oceni slabše kaj je sploh prišlo mimo kamere.
    Tista kamera osvetli na 13 metrov samo strogi center in nič drugega. Bog ne daj, da divjad stoji malo levo ali desno ali pa da je na daljavi cca. 10 metrov... Res je, da se s pravilno postavitvijo dobi lahko boljšo sliko. S tem se strinjam. A vprašanje je ali to zadovolji naša pričakovnaja kaj sploh želimo slikati. Meni osebno sama fotografija slike (npr.:divjih prašičev) ne pomeni prav nič, če iz slike ne morem oceniti al so bili tam lanščakinje al lanščaki,... Tisto, da pa kamera slika z višine 3-4 metrov samo hrbte divjadi (recimo prašičev) pa zame ni nič. Za kamere, ki imajo manj led diod je to pač "idelana postavitev". Kamera mora biti toliko sposobna oz. zmožna, da posname sliko s katere se da divjad tudi oceniti. In to lahko dobiš samo, če lahko da kamera dovolj svetlobe v širino in dolžino in seveda, da ima tudi dovolj kvalitetno kamero za slikanje.

  4. #174

    Privzeto

    Glede na to, da sem v zadnjem letu sprobaval tri različne kamere podobnega cenovnega razreda bi rekel predvsem, da se nočni posnetki res lahko precej razlikujejo med seboj. Zelo odvisni so od dodatne svetlobe (mesečina, ...), predvsem pa se preveč pričakuje od nočnih posnetkov kamer.
    Na primer: nepridiprava, ki bo korakal mimo kamere ponoči pač ne boste mogli prepoznati oz. videti jasnega obraza - razen če bo stal na miru in dovolj blizu gledal v kamero :). Imajo pa kamere cel kup drugi pozitivnih lastnsoti, zaradi katerih so še kako zelo uporabne...

    Za oceno kamer je ena bolj relevantnih strani http://www.trailcampro.com; konkretno so naredili en lep test nočnih posnetkov lepega števila kamer (Ltl Acorna ni v testu: http://www.trailcampro.com/flashrangetest.aspx

    Na tej povezavi pa je en dober način, kako izbrati kamero za vas (kaj vam več pomeni): http://www.trailcampro.com/trailcame...tionguide.aspx

    Osebno lahko rečem, da žal v nižjem cenovnem razredu ni kamere, ki bi združevala vse pozitivne lastnosti, recimo: 1. Bushnellove imajo super opcijo "field scan", ki deluje poleg senzorja in s katero lahko večji pašnik slikaš na poljubne intervale, in vidiš kaj je gor ne glede na to, ali senzor proži ali ne.
    2. Scoutgurad/Bolyguard ima opcijo prenosa posnetkov na mobi ali e-mail
    3. Ltl Acorn ima super dodatek za boljše pritrjevanje na drevesa in določanje nagiba...

    (podobno bi lahko o tem, kaj vsaki od teh manjka)
    Če zaključim: dokler ne probaš, ne veš.

  5. #175

    Privzeto

    zanima me, če bi ta kamera zadostila minimalnim zahtevam?
    http://www.ebay.com/itm/NEW-STEALTH-...item3a7a9f63d6
    ne rabim dobre slike, samo toliko da vidim kaj prihaja na krmišče.

  6. #176

    Privzeto

    Ali ima kdo izkušnje s kamerami, za katere je oglas v zadnjem lovcu (Kettner)?

  7. #177

    Privzeto

    Citat hunter1 je objavil: Pokaži objave
    zanima me, če bi ta kamera zadostila minimalnim zahtevam?
    http://www.ebay.com/itm/NEW-STEALTH-...item3a7a9f63d6
    ne rabim dobre slike, samo toliko da vidim kaj prihaja na krmišče.
    Glede na vizualni vtis, ki ga pusti kamera z linka bi znala biti ok. Kakšne so njene "fotografske" sposobnosti ne vem, a glede na to, da ima kar dosti LED diod bi znala delati kar dobre (beri: glede svetlobe razpoznavne) fotke.

  8. #178

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Ali ima kdo izkušnje s kamerami, za katere je oglas v zadnjem lovcu (Kettner)?
    MOje mnenje: Bejži od teh jajc...

  9. #179

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    No tole moram Maxl-u odgovorit glede kamer. Pogoj za dobre slike je količina led diod. Ne moreš me prepričati, da je lahko slika, ki jo posname kamera z manj led diodami enako lepa in kvalitetna kot tista, ki jo posname kamera z več diodami. Tudi tisto o moči led diod nima nekega posebno velikega učinka. Spodaj je prikazana slika srnjaka, ki se pase (slikano ponoči). Sreča v vsem tem je, da je srnjak točno v sredini in dovolj blizu kjer je svetloba dobra. Če bi bil srnjak 2 metra bolj levo ali desno (pa še vedno v obzorju fotografiranja) ali pa nekaj metrov dlje bi pa že moral dobro pogledati, da bi sploh lahko opazil da je srnjak. Zakaj? Ker je zaradi premalo svetlobe stranski del "objektiva" in na daljavo premalo osvetljen. Divjad ne stoji vedno idealno in dostikrat se zgodi, da jo poslika, ko je na robu objektiva potem pa se ne da več točno oceniti oz. se oceni slabše kaj je sploh prišlo mimo kamere.
    Tista kamera osvetli na 13 metrov samo strogi center in nič drugega. Bog ne daj, da divjad stoji malo levo ali desno ali pa da je na daljavi cca. 10 metrov... Res je, da se s pravilno postavitvijo dobi lahko boljšo sliko. S tem se strinjam. A vprašanje je ali to zadovolji naša pričakovnaja kaj sploh želimo slikati. Meni osebno sama fotografija slike (npr.:divjih prašičev) ne pomeni prav nič, če iz slike ne morem oceniti al so bili tam lanščakinje al lanščaki,... Tisto, da pa kamera slika z višine 3-4 metrov samo hrbte divjadi (recimo prašičev) pa zame ni nič. Za kamere, ki imajo manj led diod je to pač "idelana postavitev". Kamera mora biti toliko sposobna oz. zmožna, da posname sliko s katere se da divjad tudi oceniti. In to lahko dobiš samo, če lahko da kamera dovolj svetlobe v širino in dolžino in seveda, da ima tudi dovolj kvalitetno kamero za slikanje.
    Potem tebi priporočam FLASH kamere, slike so odlične tudi ponoči (barvne slike). Ostaja pa dejstvo, ko divjad ugotovi lokacijo take kamere se te lokacije izogiba. Mislim, da sem stestiral že kar nekaj kamer. Vsaka kamera ima svoj namen.Kamera LTL 5210 MM z valovno dolžino IR svetlobe 940nm, ima za ČLOVEŠKO oko nevidni spekter svetlobe. Divjad pa jo zaznava venda manj kot valovno dolžino svetlobe 850nm. Starejše kamere, katere uporabljajo tudi do 72 led diod (850nm) seveda delajo boljše nočne slike. Vendar tudi te plašijo divjad.
    Pred leti, ko so te kamere sploh prišle na tržišče, se divjad na te kamere skoraj ni odzivala, ker pa se v lovišču pojavlja vedno več nočnih strelnih optik katere imajo nameščen IR (850nm) za dodatno osvetljevanje cilja divjad povezuje IR svetlobo s strelom. Zato pa pridobi spet kamera katera uporablja svetlobo valovne dolžine 940nm. Ima pa to hibo, da je domet veliko manjši, ter slike so slabše kvalitete. Žal popolne kamere še ni.

  10. #180

    Privzeto

    http://www.forum-lov.org/forum/attac...1&d=1349986037 Slikano z eno staro kitajsko kamero,z 32 diodami,2mil.t.,na cirka 15 metrov

Stran 18 od 57 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •