Stran 56 od 57 PrvaPrva ... 646525354555657 ZadnjiZadnji
Rezultati 551 do 560 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #551
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ni prepovedana kamera, prepovedano je slikati ljudi brez njihove vednosti. Pa še to je relativno, če so eventuelno posneti ljudje nedoločljivi, je vse vredu. Oziroma zakon dopušča tudi uporabo fotografij določljivih posameznikov le v zasebne namene.
    Last edited by mugo; 11. October 2015 at 07:47.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #552
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Žamot, to je ta iz Hoferja da. Jaz imam 2 in sem kar zadovoljen. Nima MMS funckije in če hočeš podrobneje pogledati kaj je na sliki moraš kamero povezati z računalnikom, ali pa vzeti kartico iz kamere in dati v čitalec kartic ter povezat z računalnikom. Kamera ima sicer zaslon kjer si lahko direkt pogledaš slike vendar je slabše kvalitete in včasih za kakšne nočne slike ali pa dvomljive prikazni na kameri ni dovolj.

    Nekaj slik....
    Hvala, takele slike so za moje potrebe čist ok. Idejo imam na slike ujet šakala.

  3. #553

    Privzeto LTL Acorn 6310 WMG

    Zgleda trenutno najzmogljivejša Acorn camera. MMS/MAIL , širokokotni objektiv, 850 ali 940 IR, slika/video.
    ima kdo kaj izkušenj iz prve roke? Po izkušnjah iz Nemčije menda trenutno najboljše razmerje med ceno kvaliteto - zadeva je bojda res super. Kljub temu je kar draga.
    Nabavljam zunaj, precej ceneje (pa še vedno ne ravno poceni) - če se mi hoče kdo pridružiti pri nakupu, da dobimo skupinski popust, zmanjšamo poštnino - na ZS.

  4. #554

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    Zgleda trenutno najzmogljivejša Acorn camera. MMS/MAIL , širokokotni objektiv, 850 ali 940 IR, slika/video.
    ima kdo kaj izkušenj iz prve roke? Po izkušnjah iz Nemčije menda trenutno najboljše razmerje med ceno kvaliteto - zadeva je bojda res super. Kljub temu je kar draga.
    Nabavljam zunaj, precej ceneje (pa še vedno ne ravno poceni) - če se mi hoče kdo pridružiti pri nakupu, da dobimo skupinski popust, zmanjšamo poštnino - na ZS.
    Če niso kaj bistvenega izboljšali, ti odsvetujem Acorn kamere s širokokotnim objektivom (W serije); učinek ribjega očesa je premočan in so posledično detajli oddaljeni več kot 4-5 metrov preveč izkrivljeni.
    Drugače pa 6310 proti 5310 v smislu zmogljivosti ponuja za slabih 100 eur več le HD video z zvokom... Tako da je za razmislit.

  5. #555

    Privzeto

    Hm, glede W serije mogoče res, čeprav sam na posnetkih in video posnetkih na netu nisem opazil prehude ukrivljenosti..nikakor pa še ne moremo govoriti o fisheye efektu...Sam kamera ne kupujem zato, da bi slike dajal na razstave...glede tega so po kvalititi ti posnetki avtomatskih kamer daleč od primerne kvalitete tudi po resoluciji ali barvni reprodukciji.
    Kupujem za opazovanje, lov, varovanje premoženja - tu mi večji zorni kot prav pride.

    Glede ostalih Acorn (LTL serija) kamer - obremenjene so s takimi ali drugačnimi težavami:
    - SMTP (simple mail transfer protokol) /SSL - v 5210/5310/6210 - težave, ki jih niso uspešno rešili, niti popravili s firmware nadgradnjami - pošiljanje mailov težave pri kriptiranem portu ponudnika storitve....
    - mail pošiljanje pa je zelo zaželjeno, ker je sicer nekajkrat cenejše kot MMS...glede na zadnjo preverbo 63 serija nima težav z GPRS/SMTP/SSL
    - so pa res te kamere še vedno samo na 2g omrežju - ki bo šel enkrat ven na račun 3g/4g/LTE (a po zagotovilu mobitela se to pri nas še dolgo ne bo zgodilo)
    - 5210/6210 preslaba IR osvetlitev (pri no glow 940diodah)
    - 5 nasploh serija spodaj pri baterijah ni nič zatesnjena, vprašljiv ali vsaj občutljiv je sistem tesnenja "baterijskega/MMSnahrbtnika"
    - 62 serija nasprotno spodaj zatesnjena vendar v prvih serijah neustrezen dizajn - kondenz
    - 62 serija veliko težav s sicer všečnim položajem LCD zaslona spodaj v pokrovu (kondenz, izlitje baterij), po navedbah proizvajalca več kot 90% okvar povezanih z neustreznim položajem LCD zaslona, zato v 63 seriji LCD ločen od baterij

    - tistih recimo 100eu razlike ni samo HD video - je bolj v GPRSju in ohišju..
    - ampak namen je seveda dobiti 63 serije kamero po ceni 53 serije;-))) ....
    Last edited by Bertolin; 13. October 2015 at 23:48.

  6. #556

    Privzeto

    Ehm...6310 - po ceni NIŽJI od 5310

  7. #557

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    Ehm...6310 - po ceni NIŽJI od 5310
    Vsekakor, upam da ti rata, tudi če ne bo ceneje. Meni se tudi najbolj ugodna 63 serija zdi predraga, da bi jo samo za testiranje nabavil, tako da se priporočam za tvoje izkušje.

    Problem SSL (zaščiteni SMTP serverji) se seveda s firmware ne da rešiti. Potrebuje kamera kompletno nov GSM modul. 53 serije to že imajo; pošiljanje preko gmaila deluje brez težav. Pri starejših pa sem to elegantno zaobšel s https://www.smtp2go.com/ pošiljanjem preko tega serverja. Za 20 mailov dnevno je zastonj, za 2000 mailov dnevno pa 50 dolarjev letno :)

  8. #558

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Če niso kaj bistvenega izboljšali, ti odsvetujem Acorn kamere s širokokotnim objektivom (W serije); učinek ribjega očesa je premočan in so posledično detajli oddaljeni več kot 4-5 metrov preveč izkrivljeni.
    Drugače pa 6310 proti 5310 v smislu zmogljivosti ponuja za slabih 100 eur več le HD video z zvokom... Tako da je za razmislit.
    Tudi jaz odsvetujem z široko kotnim objektivom.
    Na 4 metre izgleda kot na 7 in še popačena je.
    Sem razočaran....
    lp.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  9. #559

    Privzeto

    Drži. Popačenje pri širokokotnem vsekakor je. Vprašanje samo koliko to koga moti.
    Važen je namen. V smislu opazovanja in nadzora se mi pa širokokotna ne zdi tako napačna...v takšen cenovni razred najbrž ne morejo dati vrhunskega širokokotnega objektiva.
    (sicer se z dobaviteljem nameravam dogovarjati tudi za standard MG izvedbo)

    Primerjava standard/širokokotni
    http://www.ronburyswildlife.com/2014...s-cameras.html

    Ne zdi se spet tako slabo. Bolj me moti vinjetiranje. Le-to pa se dokaj lahko softversko naknadno poravi po potrebi.
    Last edited by Bertolin; 14. October 2015 at 22:03.

  10. #560

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    Drži. Popačenje pri širokokotnem vsekakor je. Vprašanje samo koliko to koga moti. Važen je namen. V smislu opazovanja in nadzora se mi pa širokokotna ne zdi tako napačna...v takšen cenovni razred najbrž ne morejo dati vrhunskega širokokotnega objektiva.
    (sicer se z dobaviteljem nameravam dogovarjati tudi za standard MG izvedbo)
    Le-to pa se dokaj lahko softversko naknadno poravi po potrebi.
    Tako je, namen je pomemben. Tudi sam uporabljam WMG na specifičnih lokacijah. Recimo tam, kjer divjad hodi zelo blizu kamere in bi bile fotografije ob klasičnme objektivu prazne. Uporabna je na krmiščih, seveda, če ne daš kamere več kot 4 metre stran. Tudi za varovanje se zdi n adoločenih lokacijah, kjer želiš imeti širok kot, čisto na mestu.
    Slaba svetlost ob robovih je pričakovana, kar pride pri nočnih posnetkih še toliko bolj do izraza. To kar vidiš na dnevnih kot slabše osvetljeno, je na nočnih pač črno. Name:  unnamed.jpg
Views: 559
Size:  44.0 KB
    Priložen je mms posnetek s kamere 5310wmg - na višini 6 metrov navpično navzdol.

    Kot sem rekel, uporabljam tudi sam, ampak v posebnih si tuacijah, ko pa sem jo prvič nabavljal sem pričakoval od nje veliko veliko več v smislu širokokotnega objektiva.

Stran 56 od 57 PrvaPrva ... 646525354555657 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •