Stran 8 od 57 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #71

    Privzeto

    zanimivo.
    vsekakor pa zelo dobrodošlo, če čakaš določeno žival, in potem lahko greš hitro v akcijo.

  2. #72
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    kaj pa video? sploh kdo uporablja? pride kdaj prav?
    thx
    Jaz uporabljam video takrat, kadar si želim videti, kako se obnašajo živali. Imam recimo posnetke lisice, ki koplje luknjo, jazbeca ki gloda koruzni storž... Tam, kjer me pa zanima zgolj aktivnost in številčnost divjadi, pa dam na fotografije. Slika jazbčeve riti ali pa zabrisana žival me tukaj ne moti (dokler je prepoznavna), ker mi ne gre za posnetek. Pri fotografijah pa je treba tudi malo sreče/igranja z nastavljanjem intervalov, da ujame žival v pravem trenutku.

    Kar se tiče vzdržljivosti baterij - Bushnell kamero mi je po neumnosti uspelo sprazniti čez noč - senzor sem nastavil na najvišjo občutljivost, notri pa dal 8 GB kartico in je potem seveda posnelo vsak list, ki je zatrepetal na drevesu. Od takrat pa nimam več težav, je bila dobra šola. Kamera ima za seboj dva meseca snemanja/fotografiranja brez vpliva na baterije.

  3. #73
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Volče
    Prispevki
    14

    Privzeto

    http://www.youtube.com/watch?v=vlvTzy4S5e0, tako nekako zgleda posnetek.

  4. #74

    Privzeto

    Zanima me, če ima kdo odveč kakšen konektor s kablom za dodatno 12V napajanje za kamere Stealth Cam, oz. kje se ga dobi?

  5. #75

    Privzeto

    Še eno vprašanje bi imel, pa upam da ne sitnarim preveč
    Od enega polnilca za vrtalnik sem pobral konektor, ki se prilega za 12V napajanje avtomatske kamere Stealth Cam. Ko konektor brez napajanja (samo konektor) priključim v kamero, ta ne deluje več (zatemni se display). Zanima me ali se to vedno zgodi?

  6. #76
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Mikuž normalno je da se napajanje iz baterij prekine ko priključiš akumulator ker če se to nebi zgodilo bi začel akumulator polniti baterije in bi lahko prišlo do poškodb. Torej ko boš na konektor priključil aku bo vse delovalo čisto normalno vendar pazi da boš + povezal z sredino konektorja in - z zunanjim plaščem ker je tako pravilno in le tako deluje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pa od polnilca uporabi samo konektor, pretvornik pa bog ne daj, ker nima stabilizirane napetosti in boš skuril kamero, jaz sem na ta način že skuril eno...
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #78

    Exclamation velikost kartice

    dajte mi prosim povedat, kako veliko kartico imate in kako dolgo vam traja da jo zafilate pri določeni kvaliteti slik.
    rad bi (če bom nabavil kamero) vedel, kako veliko kartico nabavit (morda kar dve za menjavo) in kakšno resolucijo nastavit na kameri (3, 5, 8MP ?)...

  9. #79
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Jaz imam sandiskovo 8GB in se ne napolni zlepa. Za takšno velikost sem se odločil predvsem preventivno, če bi kdaj pustil kamero za cel mesec ali kaj podobnega, za enkrat na sedem ali štirinajst dni pa ni problema delati s 4GB kartico in morda celo manjšo. Odvisno od nastavitev kamere.
    Kadar želiš varčevati s prostorom (in seveda baterijo) nastaviš daljši interval, zmanjšaš zaporedje s tri na dve ali morda samo eno fotografijo. Te kamere so v osnovi še vedno namenjene monitoringu, kjer je važno da vidiš kaj je bilo in kdaj. Ko pa se jelen pase 10 minut in imaš od tega 150 fotografij, je pa preseravanje
    Po mojem mnenju je pa 5MP velikost popolnoma zadosti. Plastične leče pač ne dajo takšne kvalitete slike, da bi bilo 8MP smiselnih. Slike bodo zasedale več prostora, 3MP razlike pa ne bo prineslo posebnih detajlov na fotografijo.

  10. #80

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    dajte mi prosim povedat, kako veliko kartico imate in kako dolgo vam traja da jo zafilate pri določeni kvaliteti slik.
    rad bi (če bom nabavil kamero) vedel, kako veliko kartico nabavit (morda kar dve za menjavo) in kakšno resolucijo nastavit na kameri (3, 5, 8MP ?)...
    Definitvno vzami 8 GB! Preveč prostora nikoli ne škodi, pa tudi razlika v ceni ni velika z kartico manjšega prostora.

Stran 8 od 57 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •