Stran 55 od 57 PrvaPrva ... 54551525354555657 ZadnjiZadnji
Rezultati 541 do 550 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #541

    Privzeto Kaj senzor lovske kamere dejansko pokriva?

    Nekaj let že precej intenzivno uporabljam najrazličnejše kamere in najbolj so me frustrirale stvari, ko kamera določene zadeve ni "videla". Večinoma postavljam kamere visoko v drevesa in spodnje slikce bodo precej razložile, kje je problem oz. kaj je treba upoštevati, ko nastavljamo kamere. Še posebej, če je cilj zavarovanje kakšnega vikenda ali čebelnjaka.

    Senzor proži, ko neka toplokrvna žival (človek) vstopi v pas senzorja in če menja enega teh 6 polj v pasu. Zanimivo...
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	motion detection zones.jpg‎ 
Views:	163 
Size:	182.7 KB 
ID:	14779  
    Pripete podobe Pripete podobe   

  2. #542

    Privzeto Fail...

    Dragi moji, zakon je napisan, kot vsi ostali - poln je dvoumnih trditev in odprt je interpretaciji. Saj so vsi naši zakoni taki... Praksa je pa pač praksa.

    Gotovo vsi veste za primer mariborske gimnazije in razigranega ravnateljevega jezička. Se zavedate, da gre to za isti šmorn? Pač, če si tako žleht, da to objaviš na internetu, potem je to kaznivo dejanje. Pika. Če bi dijak posnel, in potem tega ne objavil ne bi bilo nič. Seveda ni dovoljeno snemati. Samo če nihče ne ve da si snemal, potem je tako, kot da nisi. Preprosto.

    Problem so odnosi v LDjih, ne zakon. Razne kraje, uničevanje kamer itd...

    Pač Jagri... Foušija njihov grob al kako že gre ta pesmca?

    Sam sem hotel posneti medveda, kako mi trese krmilnico, da se naje koruze. Pa sem po pogovoru s parimi zelenimi brati premislil. Škoda denarja za kamero, če ti jo potem nekdo namenoma ukrade/uniči.

    Drugače pa se te kamere v tujini uporabljajo tudi v raziskovalne namene. Sledijo in evidentirajo gibanje divjadi v prostoru. S temi informacijami bi lahko "bolje" uplenili divjad. Tako, da je to dejansko, ob strokovni uporabi, orodje za bolj uspešen lov.

  3. #543

    Privzeto

    Pravi lovec bo vedno hotel vedeti kaj, koliko in kdaj križari po lovišču, ne samo 1.5., 1.8., 16.8 (no ja eden bo sedaj tudi čez celo leto).

    Če ima pa zato na voljo sredstvo, ki BISTVENO, da ne rečem 0% ne vzenmirja divjad, obenem pa nudi boljše podatke kot vsa opazovanja, je po mojem samo logično da se ga uporabi.

    Uplenil pa nisem še popolnoma ničesar kar je kamera poslikala.

  4. #544

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Letos za praznike si bom kupil darilo, kamero

    Zanima me ali mi lahko kaj svetujete. Glede prioritet je na prvem mestu zanesljivost, namreč nočem da je kamera nastavljena 2 meseca, jo prideš pobrat in ugotoviš da je crknila po enem tednu ali pa jo je zalil dež.

    Druga je kakovost slike, veliko bolj mi je pomembna kakovost kot pa to da zdrži pol leta.
    Pošiljanja na telefona ali email ne rabim...

    Cena naj bi bi bla vse skupaj do 150 Eur.

    Hvala za predloge!

  5. #545

    Privzeto

    Nabavi kakšen letošnji model Bushnell ali Moultrie. V predbožičnih akcijah boš zagotovo dobil kaj pod 150 eur.

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    Letos za praznike si bom kupil darilo, kamero

    Zanima me ali mi lahko kaj svetujete. Glede prioritet je na prvem mestu zanesljivost, namreč nočem da je kamera nastavljena 2 meseca, jo prideš pobrat in ugotoviš da je crknila po enem tednu ali pa jo je zalil dež.

    Druga je kakovost slike, veliko bolj mi je pomembna kakovost kot pa to da zdrži pol leta.
    Pošiljanja na telefona ali email ne rabim...

    Cena naj bi bi bla vse skupaj do 150 Eur.

    Hvala za predloge!

  6. #546
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    Zgornja Primorska
    Prispevki
    18

    Privzeto

    Bokarca...18ega bo v Hoferju kamera za nekaj majn kot 90e....prejšnikrat ko so jo imeli sem jo uzel in je dovolj dobra sploh pa če gledaš na ceno je vrhunska:)pa dobro izbiro ti želim.

  7. #547
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Name:  maginon.JPG
Views: 754
Size:  31.4 KB
    A je to ta Hoferjeva kamerca, Maginon?
    Kdor jo ima, jo verjetno že nekaj časa uporablja. Me zanima, kako se zadeva obnese?

  8. #548

    Privzeto

    Žamot, to je ta iz Hoferja da. Jaz imam 2 in sem kar zadovoljen. Nima MMS funckije in če hočeš podrobneje pogledati kaj je na sliki moraš kamero povezati z računalnikom, ali pa vzeti kartico iz kamere in dati v čitalec kartic ter povezat z računalnikom. Kamera ima sicer zaslon kjer si lahko direkt pogledaš slike vendar je slabše kvalitete in včasih za kakšne nočne slike ali pa dvomljive prikazni na kameri ni dovolj.

    Nekaj slik....
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	11227224_1455128054778439_2035055449_o.jpg‎ 
Views:	162 
Size:	367.6 KB 
ID:	15658   Click image for larger version. 

Name:	unnamed (1).jpg‎ 
Views:	160 
Size:	452.3 KB 
ID:	15659   Click image for larger version. 

Name:	unnamed (4).jpg‎ 
Views:	174 
Size:	627.0 KB 
ID:	15660   Click image for larger version. 

Name:	unnamed.jpg‎ 
Views:	141 
Size:	439.1 KB 
ID:	15661  

  9. #549
    Član od
    Oct 2015
    Prispevki
    1

    Privzeto

    Pa je vse tole zakonito? Leta 2012 so morali v Naklem v gozdu odstraniti nezakonito nameščene kamere. Nadzorovali so nezakonito odlaganje odpadkov. Namen kamere je irelavanten. Se pravi, da vam jo lahko kdorkoli brez greha sklati....Sicer pa, če lov mora biti, je foto lov res najbolj sprejemljiv. Razen, če so kamere za šijonirat al pa čakat, da se živali najraje kar blizu krmilnice. Nadzora nad zakonitostjo dejanj tako ali tako ni nikakršnega.

  10. #550

    Privzeto

    Citat jožeN je objavil: Pokaži objave
    Pa je vse tole zakonito? Leta 2012 so morali v Naklem v gozdu odstraniti nezakonito nameščene kamere. Nadzorovali so nezakonito odlaganje odpadkov. Namen kamere je irelavanten. Se pravi, da vam jo lahko kdorkoli brez greha sklati....Sicer pa, če lov mora biti, je foto lov res najbolj sprejemljiv. Razen, če so kamere za šijonirat al pa čakat, da se živali najraje kar blizu krmilnice. Nadzora nad zakonitostjo dejanj tako ali tako ni nikakršnega.
    Kazenski zakonik (KZ-1-UPB2)POSEBNI DEL: KAZNIVA DEJANJA ZOPER PREMOŽENJE

    Poškodovanje tuje stvari
    220. člen
    (uradno prečiščeno besedilo)
    (1) Kdor tujo stvar poškoduje, uniči ali napravi neuporabno, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do dveh let.
    (2) Če je povzročena škoda velika, se storilec kaznuje z zaporom do petih let.
    (3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.



    Tudi če meniš, da je kamera nezakonito postavljena in jo boš na svojo roko sklatil/ustrelil/ukradel - si storil kaznivo dejanje.

Stran 55 od 57 PrvaPrva ... 54551525354555657 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •