Stran 12 od 57 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #111
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    15

    Privzeto

    Po sms ne pač pa po mms v kamero vstaviš sim kartico nastaviš koliko slik in v kakšnem intervalu lahko pa ti pošlje tudi ma e-mail

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Morda neumno vprašanje, vendar me zanima, če se dobi kamera, katera pošlje posneteke po SMS-u?
    Jaz imam eno. Sem kupil v Postojni.
    Ena slika je podnevi ena pa v mraku (IR)

    Slike po MMS pa so seveda slabše kvalitete, ker ima MMS omejeno velikost. Drugače pa kamera spravlja slike tudi na kartico, ki pa so seveda normalne velikosti (5M pixlov)
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #113
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Krpan, prosim, poveš, kateri tip in model kamere uporabljaš?
    Hvala...

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Krpan, prosim, poveš, kateri tip in model kamere uporabljaš?
    Hvala...

    Tale.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #115

    Privzeto Občutljivost/zanesljivost foto pasti?

    V zadnjih tednih ob snežni odeji sem malo bolj pozorno pregledoval posnetke svoje kamere in opazil, da se je v eni konkretni noči očitno v vidnem polju kamere sprehodilo več živih bitij, posnelo pa je samo eno srno v centru polja. Imate kaj podobnih izkušenj?
    Glede na sledi ocenjujem, da divjad ni dirjala mimo, tako da bi morala kamera (ki se sicer hvali z 1sek reakcijskim časom in 120 stopinjskim zajemom) to zajeti; zanimivo je, da pa je kar nekaj "praznih" posnetkov.
    Temperature so bile sicer pod ničlo, kamera je bila na višini cca 3 metre, model pa je Ltl Acorn 5210A.
    Sicer sem bil precej zadovoljen s to napravo, samo ti zgrešeni komadi pa me malo jezijo in če drugi modeli tega nimajo, bi se odločil za menjavo - dražjo verjetno.
    Hvala za vsa konstruktivna mnenja!

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Kamero nastavi nižje saj senzor gibanja dela vodoravno, saj tako je pri moji. Ko sem jo dal visoko v drevo mi polovico ni zaznalo, ko pa sem jo prestavil nižje je vse polovilo.

  7. #117

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    Kamero nastavi nižje saj senzor gibanja dela vodoravno, saj tako je pri moji. Ko sem jo dal visoko v drevo mi polovico ni zaznalo, ko pa sem jo prestavil nižje je vse polovilo.
    Verjetno bo res to... Ko sem doma okrog hiše nastavljal, je tudi vse polovilo. Na terenu dajem višje predvsem iz preventive pred krajo.

    Sicer tudi ostali - kakšne ideje za zavarovanje kamere na terenu? Je sicer dovolj kraj tega?

  8. #118

    Privzeto

    Jaz jo nastavljam do metra višine. Na bolj obljudenih krajih samo od večera do jutra, po več dni pa po bolj nedostopnih predelih. Dajem jo ponavadi v bolj obraščena drevesa, ali pa jo malo zakamufliram z vejami. Imam pa isti model kot ti.

  9. #119
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Pri svoji sem prelepil robove senzorja, da ne zazna gibanja, dokler je žival bolj na robu vidnega polja.

  10. #120

    Privzeto

    Živjo,
    Zanimam se za nakup avtomatske kamere. Nerabim nevem kaj.
    Kaj misliste za to kamero a je kaj vredna: http://www.trailcampro.com/wildviewx8ir.aspx
    In bi prosil za kakšen predlog za kakšno vredu do 200€ drago kamero, ali če kdo prodaja kaj rabljenega.
    Hvala.

    lp

Stran 12 od 57 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •