Stran 44 od 57 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #431

    Privzeto

    Sem slišal, da je tudi Društvo DIVJAD naročilo večje količo videokamer. Njeni pripadniki naj bi jih skrivno namestili na domove lovcev, tako da bodo njegovi člani pravočasno izvedele kdaj gredo lovci na lov in da se bodo lahko pred njimi še pravočasno umaknili in zatekli v varno hišo.

    IP je v zvezi s tem podala svoje mnjenje. Iz njega izhaja, da to področje ZVOP-1 ne ureja, saj da gre za ukrep in aktivnosti živalskega sveta zoper človeka, ki ne pozna meja po zadovoljevanju svojih egoističnih potreb.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #432

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Oboje
    Hehe sej pomoje nas verjetno vecina nastima kamero za firbcanje..ce pa res kaj zanimivega okol pride se pa splaca pocakat :)

  3. #433

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Ker je pa to tema o avt. kamercah me pa zanima sledeče.. a postavljate kamerce po večini zaradi firbca, kaj vam ponoči poje koruzo ali bolj z namenom uplenitve?
    jaz jih uporabljam z namenom prihranitve večje količine časa in bencina. namreč ročno zalagam (legalno!) krmišče za prašiče in brez kamere, ki mi z MMS javi, kdaj so prašiči krmišče spraznili, sem prejšnje sezone velikokrat tudi brez potrebe obiskoval krmišče, ker partije niso bile redne. Uplenim pa enako, kot brez kamere, ker takih čudežev, pa kamera vseeno ne zmore. Si je treba še vedno čas vzet, se usest, se ne pustit zavohat in dobro zadet.

    Stranski učinki kamer, kot so zaloteni raubšici, ljubimci ali kdo drug pri meni niso toliko aktualni, ker je le bolj na samem ta lokacija. Bolj zanimivo mi je bilo spremljati gibanje divjadi, ker se prašičje partije dobro identificirajo. In tako sedaj z nadzorom nekaj sosednjih krmišč vem veliko več o gibanju in navadah prašičev, kot bi vedel, če bi ure in ure prehodil ali prečul po prežah; kaj šele da bi slepo verjel "starim tovarišem", ki o teh stvareh več mislijo in domnevajo, kot vejo.
    menim, da bi lovske družine, podobno kot to dela SloWOlf lahko kamere legalno zelo koristno uporabljale za kvalitetnejše upravljanje z divjadjo.
    Mi je pa zanimivo, da se nekje praktično "na smrt" skregajo zaradi divjega krmljenja in kamer, ne skrbi jih pa, da se vsi ti ljudje po svetu sprehajajo z orožjem...

  4. #434

    Privzeto


  5. #435

    Privzeto

    Čist s strinjam z Ravnohribom, marsikateri kilomter prihrani in dragocen čas, zdaj pač kako kdo gleda, milslim da nas je kar nekaj ki gledamo tudi iz finančn plati. Če tudi ne bi imel kamere bi hodil čakat, ko pa vidiš kaj hodi, pa je še toliko boljše, lahko spremljaš kje vse se živali potikajo, kakšne so .... Mislim pa tudi, da najbolj moti tiste s slabimi nameni v lovišču, ker kamere so postavljene v glavnem kjer se divjad koncentrira ali se krmi, prav tako kot tisti ki so s slabimi nameni v gozdu, ki še včasih rečejo prej kot kakšna je bila žival ali trofeja, kako lepo meso je bilo, ali pa tega mladička že ne bom streljal ker je preveč suh. Žalostno toda resnično! Mene ne moti nobena kamera, ker nimam kaj skrivat, ker grem v gozd saj sem lovec po srcu in ne zaradi mesa in je zame lep lov tudi če nič ne odstrelim ali tudi nič ne vidim.

  6. #436

    Privzeto

    Če za trenutek pozabimo nezakonitost teh kamer in jih sprejmemo kot lovsko gojitveno napravo, bi bilo edino smiselno, da jih upravlja lovska družina in ne posamezniki. Le tako bi podatke pridobljene na ta način enakopravno uporabili vsi na osnovi poprejšnjih dogovorov.
    In potem bi bilo te kamere možno tudi označiti in na ta način zavrniti očitke da posegajo v človekove pravice.
    Seveda bi za to bilo potrebno prilagoditi tudi zakonodajo, ki bi to izjemo dovoljevala.
    Dokler bodo te kamere nezakonito in skrivaj postavljali posamezniki, pa tudi pred menoj ne bodo varne. Škoda le, da niso na film, bi jih v stari navadi iz norih let napolnil s posnetki debele mozoljaste riti.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #437

    Privzeto

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    ... prav tako kot tisti ki so s slabimi nameni v gozdu, ki še včasih rečejo prej kot kakšna je bila žival ali trofeja, kako lepo meso je bilo...
    In kaj je narobe, če da kdo več poudarka na meso kot na burkle na glavi?
    So skandinavski lovci s tako miselnostjo manj vredni od germanofilskih trofejaških napihnjencev?

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    ... , ali pa tega mladička že ne bom streljal ker je preveč suh. ...
    Ta problem pa ponavadi kar lovske družine naredijo, ker lovcu ne dovolijo oddaje mladičev pod določeno težo ali pa mu ga hočejo zaračunati za prvo klaso, namesto, da bi lovca za tak odstrel še dodatno stimulirali.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #438

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ta problem pa ponavadi kar lovske družine naredijo, ker lovcu ne dovolijo oddaje mladičev pod določeno težo ali pa mu ga hočejo zaračunati za prvo klaso, namesto, da bi lovca za tak odstrel še dodatno stimulirali.

  9. #439

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če za trenutek pozabimo nezakonitost teh kamer ...
    Dokler bodo te kamere nezakonito in skrivaj postavljali posamezniki, pa tudi pred menoj ne bodo varne.
    Ne vidim kako bi te kamere bile nezakonite? Svojo sem dobil od legitimne trgovine s lovsko opremo in nihče ni nič vprašal in ne vidim razloga zakaj bi uničeval nečesa kar ni v lasti lovske družine ampak od posameznika. Skratka to je skregano z logiko ali pač veš za vse kamere, ki pripadajo lovskim družinam in jih ločiš od tistih, ki jih postavljajo posamezniki če slučajno naletiš nanje!

  10. #440

    Privzeto

    Citat srnjak je objavil: Pokaži objave
    Ne vidim kako bi te kamere bile nezakonite?
    Ok, mogoče sem se nerodno izrazil. Uporaba teh kamer v loviščih je nezakonita. Preberi prejšnje objave v temi ali tolmačenje pooblaščenke, pa boš videl kako!

    Citat srnjak je objavil: Pokaži objave
    ... Svojo sem dobil od legitimne trgovine s lovsko opremo in nihče ni nič vprašal in
    Kupiš lahko tudi nočni strelni daljnogled, pa ga tudi ne smeš uporabiti!

    Citat srnjak je objavil: Pokaži objave
    Skratka to je skregano z logiko ali pač veš za vse kamere, ki pripadajo lovskim družinam in jih ločiš od tistih, ki jih postavljajo posamezniki če slučajno naletiš nanje!
    Kaj točno si hotel povedati s tem stavkom, pa pri najboljši volji ne razumem.
    No, saj mogoče tudi ti ne razumeš kaj sem jaz hipotetično razmišljal okoli možnosti, da ne bi bilo zakonskih ovir pri postavljanju teh kamer v lovišču.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 44 od 57 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •