Stran 29 od 57 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 281 do 290 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #281

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    meni je pač bistvena omejitev 2x manjši doseg/osvetlitev nočnega IR fleša.
    Prednost je pa seveda, da ponoči ne zažari rdeče. Koliko je to res moteče za živali (ljudje s svojimi nameni lahko to žarenje res opazijo) je pa debata tako na našem forumu, kot na številnih forumih v tujini.
    Osebno si želim kamero z nevidnim IR in normalnim dosegom. Čakam.
    Te razumem. Sam pa razmišljam tako; če nevidni IR res funkcionira in ne vznemirja živali, se bojo le te tudi brez strahu približale kameri (v primeru, da snemaš na krmišču) in bo temu primerno dobra tudi fotka, četudi ima kamera manjši doseg. V primeru, da snemaš večjo površino, potem pa nastane problem. sicer pa bomo videli, ko nabavim zadevo.

  2. #282

    Privzeto

    Dolgin, Ravnohrib, mi lahko povesta model vajinih kamer? Lahko na zs. Hvala!

  3. #283

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Te razumem. Sam pa razmišljam tako; če nevidni IR res funkcionira in ne vznemirja živali, se bojo le te tudi brez strahu približale kameri (v primeru, da snemaš na krmišču) in bo temu primerno dobra tudi fotka, četudi ima kamera manjši doseg. V primeru, da snemaš večjo površino, potem pa nastane problem. sicer pa bomo videli, ko nabavim zadevo.
    Samo nekaj, da razjasnimo, ker vidim, da se ene zadeve okoli plašenja divjadi zaradi kamere pretirano potencirajo...
    Zaradi kamere, se mi do sedaj ni še nikoli zgodilo, da nebi prišla divjad (srnjad, divji prašič, jelenjad, medved,...) na krmišče. Tisto, če kdaj pa kdaj kakšen kos odskoči pa tud ni hudič no, in je treba zarad tega nabavljat dosti manj zmogljivejše kamere z "nevidnim" IR. Lepo, da ste eni perfekcionisti v tem in to spoštujem a vedite, da zaradi tega ne boste nič kaj več poslikali kot ste do sedaj z kamerami z navadnim IR. Imam kolega v Franciji in mi je zatrdil, da kamera z nevidnim IR ni toliko boljša kot trdijo ter da je z nakupom take kamere razočaran. Edino zadevo katero ima taka kamera prednost je ta, da lahko snema filmčke v audio izvedbi.
    Lahko se boste sami prepričali, da razlika ni tolikšna kot mogoče mislite. Lahko se pogleda kako je nastavljena kamera tukaj pri tem srnjaku in paru jazbeca, pa ni variante, da bi kdo videl kamero gor, sploh, ko se zasveti IR.
    Sicer pa, preizkusite, me res zanima kakšni bodo odzivi... pa brez zamere, pač moje mnenje...

  4. #284

    Privzeto

    Hvala za tvoje mnenje!

  5. #285

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Dolgin, Ravnohrib, mi lahko povesta model vajinih kamer? Lahko na zs. Hvala!
    Ltl Acorn 5210A, Bushnel Trophy 2011 Bone Collection, SG550M-8M, SG570-6M, Ltl Acorn 5210MG-940nm, pa še dva nova modela čakam naslednji teden. Če se malo v te zadeve vržeš, se kamer nabere kot pušk...

    Letošnja novost, predvsem kamer, ki uporabljajo SIM kartico, je, da lahko nastavitve na kameri spreminjaš kar od doma s pošiljanjem SMS in še celo več, z SMS pošlješ ukaz za trenutni posnetek in dobiš nazaj fotko situacije, ki jo pokriva kamera.

  6. #286

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Te razumem. Sam pa razmišljam tako; če nevidni IR res funkcionira in ne vznemirja živali, se bojo le te tudi brez strahu približale kameri (v primeru, da snemaš na krmišču) in bo temu primerno dobra tudi fotka, četudi ima kamera manjši doseg. V primeru, da snemaš večjo površino, potem pa nastane problem. sicer pa bomo videli, ko nabavim zadevo.
    Glej, kar brez skrbi, nabavi kamero; če gledaš Ltl Acorn je čist solidna zadeva. Ko boš enkrat sprobal kamere z možnostjo pošiljanja slikc na mobitel ali email, pa sploh ne boš šel nazaj. Večje površine ponoči itak ne moreš s temi kamerami za 100-200 eur pokrivat; trenutno so za večje površine dobre samo podnevi.
    Saj sem rekel, žal ni enega modela, ki bi imel vse faktorje najboljše...

  7. #287

    Privzeto

    Bushnell 5MP Trophy Cam™ Trail Camera w/ Night Vision Camera (Brown) je ena,druga pa :
    Moultrie Game Spy I-35 Digital Game Camera, tale...
    Namenoma nisem prpopal linka,da ne bo kdo kej...kupu,hehehe
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #288
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Trnovski raj
    Prispevki
    29

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Ltl Acorn 5210A, Bushnel Trophy 2011 Bone Collection, SG550M-8M, SG570-6M, Ltl Acorn 5210MG-940nm, pa še dva nova modela čakam naslednji teden. Če se malo v te zadeve vržeš, se kamer nabere kot pušk...

    Letošnja novost, predvsem kamer, ki uporabljajo SIM kartico, je, da lahko nastavitve na kameri spreminjaš kar od doma s pošiljanjem SMS in še celo več, z SMS pošlješ ukaz za trenutni posnetek in dobiš nazaj fotko situacije, ki jo pokriva kamera.
    Sm slišal za to letošnjo novost... a mogoče veš kakšne znamke je ta model kamere??
    Človek je izumil kolo, vlak in letalo. Ptica ni izumila ničesar, zato je srečna in svobodna.

  9. #289

    Privzeto

    Citat tomolowc je objavil: Pokaži objave
    Sm slišal za to letošnjo novost... a mogoče veš kakšne znamke je ta model kamere??
    Sporočim ko dobim. Ne vem katera firma se bo napisala gor, proizvajalci imajo samo oznako proizvodnih modelov.

  10. #290

    Privzeto

    Ko je bilo ravno govora o nevidnih led diodah. Tale se je slikal na 5cm. Slika je pa pač taka kot je.
    Povezava 11849
    Last edited by capra ibex; 19. August 2013 at 14:06.

Stran 29 od 57 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •