Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 52

Tema: Potek veljavnosti orožnemu listu

  1. #31

    Privzeto

    Meni je orožni list potekel v letu 2007, pa mi ga UE ni zamenjala z novim, temveč mi njegovo veljanvost podaljšala do leta 2017. Ne vem zakaj bi za lovsko orožje bilo kaj drugače. Tudi ta orožni list ima na strani 3, rubriko za podaljšanje njegove veljavnosti. Po obliki in vsebini so vsi orožni listi enaki, le njegova vrsta/tip se glede na orožje v njem določi: lov, varnost, šport.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #32
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Saga o OL se še kar nadaljuje.
    Včeraj sem bil na obisku pri prijatelju na Gorenjskem.Pred kratkim so mu vlomili v hišo in med drugim ukradli tudi OL ( puške so na srečo ostale )
    Moje prvo vprašanje je bilo koliko ga je stalo preklic in nov OL
    Cena : nekaj manj kot 50 € . Veljavnost novega OL 10 let.Ker je med tem časom dobil še eno novo puško je za vpis pla?al 15 €. ( UE Radovljica)
    Očitno drži kar je napisal Muzikant, da si vsak referent oz. UE razlaga zadevo po svoje. In to so ljudje , ki več ali manj odločajo o tem kdo bo oz. kdo ne bo posedoval orožja.
    Še vedno trdim : štala od štale

  3. #33

    Privzeto

    Koliko kosov je imel vpisanih?
    Če ti ukradejo ali izgubiš OL, ti dajo dvojnik. Temu poteče veljavnost na dan, ki jo je imel vpisano original.
    15 € za vpis, je približna, polovična tarifa, ki se jo plača od drugega do šestega kosa.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    To piše na strani e-uprave:

    Takse in drugi stroški

    Za vlogo in izdajo orožnega lista ali dovoljenja za posest prvega kosa lovskega ali športnega orožja znaša upravna taksa 27,12 EUR.

    Oseba, ki že ima orožni list ali dovoljenje za posest za lovsko ali športno orožje, plača upravno takso 15,50 EUR za nadaljnjih pet kosov lovskega ali športnega orožja. Za vsak nadaljnji kos orožja se plača polno takso.

    Za vlogo in izdajo orožnega lista za varnostno orožje znaša upravna taksa 50,36 EUR .

    Za vlogo in izdajo dovoljenja za posest za drugo orožje znaša upravna taksa 27,12 EUR .

    Hkrati mora oseba pri prvem vpisu orožja v obrazec orožne listine poravnati stroške obrazca orožnega lista ali dovoljenja za posest orožja v znesku 13,10 EUR .
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #35
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    To piše na strani e-uprave:
    Takse so znane že od samega začetka naše debate .( vsaj meni ) Bolj bode v oči dejstvo, da si skoraj na vsaki UE zadevo tolmačijo po svoje. Sicer je cilj te teme dosežen , tako , da se bomo ob podaljšanju OL lažje in z argumenti "spopadli " z občinsko (državno ) birokracijo.

  6. #36

    Privzeto

    "cviček" - Lahko odgovoriš na vprašanje, ki sem ti ga postavil v prejšnjem postu?

  7. #37
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Koliko kosov je imel vpisanih?
    Če ti ukradejo ali izgubiš OL, ti dajo dvojnik. Temu poteče veljavnost na dan, ki jo je imel vpisano original.
    15 € za vpis, je približna, polovična tarifa, ki se jo plača od drugega do šestega kosa.
    4 kose. Za te puške so mu podaljšali OL ( 40-50€ )zanimivo , da so mu OL podaljšali za dobo 10 let ( in ne do datuma veljavnosti originala ,kot pravi Karel in tolmačijo tudi na UE )
    Za peto puško ,ki jo je vpisal v novi OL pa je plačal cca 15 €
    Preverjeno in videno na lastne oči.

  8. #38

    Privzeto

    "cviček" - Kot je rečeno, štala...
    Zadnja informacija, ki sem jo danes prejel iz UE, glasi: čakamo na navodila z MNZ.
    Ker sem se še malo igral z iskanjem, sem našel v Ur.listu št. 40/2005, z dne 21.04.2005, v Pravilniku za izvajanje Zakona o orožju, naslednje:
    "Obrazec orožnega lista za varnostno orožje se izda z veljavnostjo desetih let, za lovsko in športno orožje pa se izda z veljavnostjo dvajsetih let. Po preteku veljavnosti se ob izpolnjevanju zakonskih pogojev izda nov orožni list."

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Nekaj konkretnega:
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #40

    Privzeto

    Se pravi, da je "problem" rešen.:icon_smile:

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •