Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 52

Tema: Potek veljavnosti orožnemu listu

  1. #11
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Saj ne bo šlo za menjavo orožne listine, ampak za podaljšanje obstoječe - vpis novega datuma veljavnosti.
    Tole pa ne bo držalo. Orožne listine bodo nove( menda nekaj takega kot so nove vozniške), zato je potrebno predložiti sliko.

  2. #12

    Privzeto

    Potem bodo zamenjali vse. Tudi tiste, katerim ne poteče rok in našim praktično ne poteče, ker se je medtem spremenil zakon, ki pravi, da OL velja 20 let.

  3. #13
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Da ne bomo govorili na pamet , sem poklical UO in izvedel naslednje:
    Ko poteče orožnemu listu veljavnost smo ga dolžni zamenjat. Dobimo popolnoma enako knjižico kot je sedaj in rok veljavnosti je 20 let.
    Cena : 17 € za vsak kos orožja plus cena knjižice.
    Edino orožni list ima neke" varnostne kode" in je potrebno izdati novo knjižico.
    ( samo zato, da se vpiše novi datum veljavnosti orožnega lista- za kozlat )

    Ker sem oržni list izgubil me bo to stalo cca 200 € ( vključno s preklicom). In da bo mera polna bo duplikat orožnega lista veljal le toliko časa kot bi veljal stari orožni list , to je do drugega leta . Potem pa vse znova .... ???

    Za pop.......

  4. #14

    Privzeto

    Zdaj pa že vem, kam bom "vložil" regres, če ga bom dobil.

  5. #15

    Privzeto

    Cviček nekaj podatkov si pozabil.Če je vpis vsakega kosa 17 eu,koliko pa je potem knjižica,ker če boš ti dal 200eu nam še nič ne pomeni,ker nevemo koliko kosov orožja imaš,tako da povej vse podatke,kos,knjižica,...

  6. #16

    Privzeto

    Najnovejše ali kako se že temu reče, "ispod čekiča":
    Če bi mi danes potekel OL, bi za njegovo podaljšanje plačal nekaj manj kot 40,00€. Na prvi strani tega dokumenta, je namreč rubrika za vpis novega datuma veljave.
    Na UE nimajo nikakršnih ( novih ) navodil. Če bi se menjali OL ( nova oblika ), bi to moral določati zakon o orožju.
    Zakon o taksah, pa določa višino takse, za vsako opravilo posebej in tudi ta se še ni spremenil.
    V slučaju izgube orožne listine, ne samo OL, pa se plača nova listina in vsak kos orožja se plača vpis, ki znaša polovično ceno rednega ( polnega ) vpisa pri registraciji.

  7. #17
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Cviček nekaj podatkov si pozabil.Če je vpis vsakega kosa 17 eu,koliko pa je potem knjižica,ker če boš ti dal 200eu nam še nič ne pomeni,ker nevemo koliko kosov orožja imaš,tako da povej vse podatke,kos,knjižica,...
    9 kosov a 17 € = 153 € .......


    Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO na katerem piše sledeče: ( malo bom skrajšal )
    5 kosov orožja a 17 €........
    Na UO prinesite svojo sliko in 117 €
    Pa naj si vsak sam izračuna koliko so ostali stroški

    Ne verjamem, da bi imela vsaka UO svoj cenik

  8. #18
    Kramp Guest

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    9 kosov a 17 € = 153 € .......


    Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO na katerem piše sledeče: ...
    Ne verjamem, da bi imela vsaka UO svoj cenik
    Glede na to, da je tisto, kar je napisal Karel tudi res (poglej svoj OL), je treba UE spolno občevat mamo ali pa biti tiho in se pustiti kot ovce ostriči. Po izbiri.
    Komisija velecenjenih in velenapihnjenih pravnikov na LZS z vsem tem seveda nima nič in nič ne ve, kaj šele, da bi enkrat pravočasno lovcem svetovala kaj koristnega. Rajši drek mešajo in prav važno iz njega ven gledajo. Banda preplačana nesposobna!

  9. #19

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    "...Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO..."
    Zaradi katerega razloga, je obiskani prijatelj, dobil obvestilo iz UE?

  10. #20
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Zaradi katerega razloga, je obiskani prijatelj, dobil obvestilo iz UE?
    Spoštovani
    Dne........ vam poteče veljavnost OL .......

    p.s. imam tak občutek kot da me nekateri smatrate za lažnivega kljukca.Tudi sam bi rad verjel da podaljšanje OL stane samo 40 €. Žal so dejstva zaenkrat drugačna .OL ima res rubriko za podaljšanje , vendar je referentov odgovor, da to "tehnično ni izvedljivo" in je potrebna nova slika in seveda nova knjižica.
    Se strinjam , da bi bilo potrebno povzdigniti glas oz. se pritožit, vendar ne za ceno ,da celi občini j.... m.... Ne rečem kakšno referntko...

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •