Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 50

Tema: Bronura

  1. #21

    Privzeto

    Sploh ne priporočam.
    Prvič je treba cev spolirati, razmastiti, nanesti bronuro in na koncu naoljiti.
    Bronura bo zelo tanka in kmalu bodo sledi obrabe. Res jo lahko večkrat naneseš ampak ni isto kot vroča.

  2. #22

    Privzeto

    Sepravi da bi moral s cevi odstraniti staro bronuro (pošmirglati) zadevo razmastiti in potem mazati to hladno bronuro gor, da bi bilo kaj učinka?

    Drgač je pa cena bruniranja pri B.... v Kranju za karabin 150€ a je to ok cena??

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Vprašaj pri N..... v Naklem. Meni so brunuro na montaži naredili zastonj v enem dnevu... Prijazni, hitri,... Vse pohvale!

    Po mojem ti ne bo računal veliko... 150€ je kar dosti...

  4. #24

    Privzeto

    Videl sem že puško, ki je bila hladno brunirana in je zdržala čuda, nič manj kot vroče brunirana. Ne ločiš. In sem videl take, ki so se jim hitro poznale sledi obrabe. Tudi recepture uporabe se razlikujejo od tipa do tipa hladnih bronur. Nemški trg pozna to bolj za popravke, ameriški uporablja za normalni postopek bruniranja.
    Je pa pri tem postopku hladnega bruniranja in bruniranja nasploh zelo pomembna higiena, upoštevanje tehničnih navodil in res dobro spolirana in razmaščena kovina. Jaz sem to na kar nekaj kosih uporabljal in sem pri nekaterih zadovoljen, pri drugih manj. Pa je šlo verjetno bolj za mojo šlamparijo pri delu kot za slabo bronuro.
    Kogar veseli tako delo, bo malo poizkušal, kogar ne, naj nese puškarju!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #25

    Privzeto

    To je pa res. Poizkusi sam, k puškarju gre še vedno lahko.
    Je pa bronura zelo odvisna od kvalitete jekla. Manj legirana - je boljša.
    Pri bolj kvalitetnih je pa zelo površinska. Antinit cevi se pa sploh ne dajo z hladno. Je tanek in rjavkast odtenek.
    Očisti in bruniraj pod kopitom. Pa napiši kako je.

  6. #26

    Privzeto

    Sem danes bruniral vijaka na karabinu (tista ki držita puško skupaj) in pa zadnji merek, z vijakoma sem zadovoljen merek se pa nekako ni naredil kot bi bilo treba, najverjetneje bom nesel vse skupaj k puškarju pa naj on naredi kot je treba, če poznate koga kvalitetnega za pametno ceno mi prosim sporočite na ZS.

  7. #27
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Jaz sem našel en precej enostaven recept za vročo bronuro, mogoče bom poskusil kaj pobrunurati (MK bo počasi potreben nove bronure)

  8. #28

    Privzeto

    Potem pa razloži...

  9. #29
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Močno segreješ in potopiš v olje... Tako se dela doma... Kaj se zgodi z materialom, pa je samo stvar ugibanja.

    Industrijsko vroče bruniranje poteka bolj kontrolirano na cca 140 stopinjah in ne prihaja do sprememb v kakovosti in dimenzijah materiala.

  10. #30

    Privzeto

    Veliko galvanizerjev tudi brunira. Povprašaj. Ne more biti 150€.
    Če so merki ali montaža lotani potem odpade.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •