Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Bronura

  1. #1
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto Bronura

    lep pozdrav.Zanima me kje bi lahko dobil tiste carobne zvarke za popravljanje pikic oz. manjsih stvari na puski.In katero firmo priporocate.
    Zanima me tudi kaksna je razlika med temi bronurami.Recimo nekatere so lepe crne nekatere pa sive oz. negladke (remington recimo).

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Dobiš jo lahko v ketnerju...
    Jaz sem uporabljal firmo Lupus, in se kar lepo obneslo.
    Je pa res, da za majhne pikice.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3

    Privzeto

    Bronura je črna ali modrikasta, siva mat pa je verjetno nitrirana ali fosfatirana. To se dela termično v peči.
    Atomi Fe na površju se vežejo z kislino (bronura) in niso več prosti za vezavo z kisikom (rja).
    Imam pa bronuro doma in tudi sredstvo za čiščenje površine ter razmastitev. Skoraj odsvetujem popravilo, ker se bo še vedno videlo.
    Last edited by alojz1; 30. January 2011 at 19:24.

  4. #4
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    alojz a potem je najboljse da dam v kompletu vse na novo zbrunirat,razen cevi ki je ok.
    Pri mojem remigtonu je kar dosti ostrih delov,predvsem tam ko pride cev v zaklepisce.In ker mi gre to na zivce bi to zadevo rad resil.

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če boš popravil pikico 0,5 cm- 0,5 cm kar daj, se ne bo tolko videlo...
    Če so pa veliki fleki, je pa bolje da daš na novo če to moti.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #6

    Privzeto

    Tinko, mislim, da se preveč sekiraš. Puška z leti dobi kakšno poškodbo in ni vedno nova. Ti samo poskrbi za redno čiščenje in mazanje, če je mokra.
    Bronura izgine zaradi obrabe ali rje. Če je rja je čiščenje zahtevno in se bo vseeno videlo, če ni narejeno v celoti. Pri puškarju pa to ni poceni.
    Lahko pa prilepiš kakšno sliko, pa bomo skupaj ugotavljali nujnost popravila. Do maja tako nimamo drugega

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    pa sej vem samo na zivce mi gre,zaenkrat se ni rje,samo mi gre na zivce ker ni crno.....

  8. #8

    Privzeto

    Tinko,pa to ni res in ti greš z tako obrabljeno puško v hosto. Pa saj ni čudno da nič ne ustreliš, saj vse že na deleč zbeži, ker se sonce odbije od svetlečih delov. Jooooooj, joooj joooooooooj.
    Ti pa nekaj zaupam: Bognedaj da ti vidiš moje puške, saj bi te kap. Pa mi tudi na misel ne pride kakšna gravura.

  9. #9
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    hehehe pero a potem samo na cehinjo pazis al kaj.....

  10. #10

    Privzeto

    Pero ti je že lepo povedal
    Obraba je milo rečeno čudna. Da ni zadnji del puške barvan?
    Browning in še nekatere ameriške so barvane. Potem pride upoštev samo čiščenje in bronura pri puškarju (vroča bronura).

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •