Stran 5 od 17 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #41

    Privzeto

    Milan K je skušal vrniti debato na pravo mesto. Ne spuščajmo se na raven gostilniškega čvekanja ampak skušajmo konstruktivno razpravljati.

    Jaz še vedno vidim problem v mentorjih. Ti zastopajo pripravnika. Pripravnik sploh ne bi smel biti v takšni situaciji. Sploh ,če jih je več. Vsaj enega najbolj prizadevnega bi morali poslati na predavanja. S tem bi ga nagradili, ostali pa bi se tudi bolj potrudili, ko bi videli, da se trud ceni. Seveda bi se morali mentorji pogovoriti in svoje postopke utemeljiti. Tako pa delajo uravnilovko in vse kandidate mečejo v isti koš. Pri tem pa mislijo, da je to pošteno.
    Prav je, da je pripravništvo od enega do dveh let. Program dela je tako obsežen, da ga v enem letu lahko opravi le najbolj zagnan pripravnik. Toliko časa pa nimajo vsi. Tisti, ki se jim ne mudi lahko kljub temu lovijo v spremstvu in niso bistveno prikrajšani.

    Osebno mislim, da bi prestal Racoon tudi petletno pripravništvo, če bi to veljalo za vse. Ko pa vidi, da ponekod delajo veliko manj in gredo v prvem letu na izpit, ja... to pa boli.
    Last edited by alojz1; 29. January 2011 at 23:40.

  2. #42

    Privzeto

    Nič ne boli. Marsikdaj bi morali komu podaljšati pripravništvo še za kako leto oz. da ne bo narobe razumeti ga temeljito pripraviti na samostojno udejstvovanje. Prevečkrat sem že videl na hitro in površno priučene lovce in njihovo udejstvovanje. So me prepričali v takšno mišljenje kot ga imam.Tako pa v večini primerov samo zaradi tega, ker se članstvo stara in podobnih strahov, jemljemo na silo v naše vrste nestrpneže, kot je ta, ki se je pojavil tule na forumu.
    Pa spadam med mlade prdce ( no bolj po letih, lovskega staža se je že kar nabralo).

  3. #43

    Privzeto

    No pa pade neupravičeno pisanje Krampa.

    Primerjajte pisanje mladega lovca Polha in starega p.. ,ki je imel tudi že nekaj funkcij, vključno z mentorstvom tretini članov v LD.
    Pa ima Polh tudi prav. Zakaj želijo nekateri postati lovci po hitrem postopku (zaradi pogojev za nabavo kratkocevnega orožja) sem pa tudi že napisal.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
    Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.
    In ti verjameš tajniku glede lova srnjaka? Raje vprašaj gospodarja kako je z razdelitvijo dovolilnic. Srnjaka ne boš samostojno lovil še vsaj do naslednjega junija, ker boš šele takrat opravil izpit. Do takrat boš pripravnik brez pravice samostojnega lova.

  5. #45

    Privzeto

    Mogoče bi se glede opravljanja izpita posvetoval še z strokovnim tajnikom pri ZLD.

  6. #46
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kramp saj nič ne rečem, debata je zanimiva in kot lahko bereš te kolegi na lep način poskušajo zbezati iz navihtnih oblahov na trdna tla. Nihče se še ni sicer pritožil na tvoje "slovenske" izraze ,ki roko na srce niso ravno vpisani v slovar pravopisja in zato bom to storil jaz.
    Skratka začni pisati spoštljivo do uporabnikov tega foruma (nismo namreč dolžni brati tvojega zaničljivega jezika) in prenehaj z gostilniškim izrazoslovjem če ne želiš razpravljati samo še v gostilnah.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #47

    Lightbulb

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Milan K je skušal vrniti debato na pravo mesto.
    mislim da ne. grobo je zgrešil bistvo krampovega pisanja, kar mu je tudi kramp v nadaljevanju obrazložil. če je to M. naredil namenoma, je to zelo destruktivno. če pa ni, pa bi krampa lahko pobaral, kaj je mislil s tistimi ''starimi prdci''.
    (ker tudi to je velik problem slovencev na splošno: vsi vse vemo, vsak točno ve kaj je drug hotel povedat, misliti, zapisati.. in potem se dela pametnega in na veliko pametuje. in točno zaradi tega izbruhnejo kregarije, ko se nato dva vžgeta, ker sta pač prepametna...)



    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Nič ne boli. Marsikdaj bi morali komu podaljšati pripravništvo še za kako leto oz. da ne bo narobe razumeti ga temeljito pripraviti na samostojno udejstvovanje. Prevečkrat sem že videl na hitro in površno priučene lovce in njihovo udejstvovanje. So me prepričali v takšno mišljenje kot ga imam.Tako pa v večini primerov samo zaradi tega, ker se članstvo stara in podobnih strahov, jemljemo na silo v naše vrste nestrpneže, kot je ta, ki se je pojavil tule na forumu.
    Pa spadam med mlade prdce ( no bolj po letih, lovskega staža se je že kar nabralo).
    to pa je druga plat medalje; da se vzame v naše vrste napačne osebke. in za take ljudi ni pomembno kako dolg je pripravniški staž (čeprav bi jih daljši verjetno prej odvrnil od namere, da postanejo lovci; vendar to tudi prinaša druge težave, npr. pri dobrih pripravnikih ipd...), ker če niso za v LZS pač niso tudi po 10 letih pripravništva. in bodo kazili ugled ter delali zdrahe tako ali drugače.
    tu bi morala najbolj veljati nekakšna selekcija. ampak kdo pa bo sodnik? 'stari prdci' sigurno ne!

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kot člani društva (LD) imamo nekaj pravic da odločamo kdo je primeren in kdo ni za sprejem v naše druščino.

    To da si posamezniki jemljejo(mo) pravico da sodimo o tem kdo ima moralnopolitične lastnosti za lovca in kdo ne, je zelo nevarno početje. Z tem smo si prisvojili pravice, ki nam jih nihče ni dal.

    Če menimo da nekdo ni iz pravega testa za lovca mu moramo dokazati kršitve zakonodaje in pravil za katere smo se dogovorili ne pa kar tako .....
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    To da si posamezniki jemljejo(mo) pravico da sodimo o tem kdo ima moralnopolitične lastnosti za lovca in kdo ne, je zelo nevarno početje. Z tem smo si prisvojili pravice, ki nam jih nihče ni dal.
    Pa še prav hitro se taiste pravice lahko obrnejo proti nam samim.
    Ne sodi, da ti ne bo sojeno, je nekoč nekdo dejal.
    LP
    Služimo narodu !

  10. #50
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    In ti verjameš tajniku glede lova srnjaka? Raje vprašaj gospodarja kako je z razdelitvijo dovolilnic. Srnjaka ne boš samostojno lovil še vsaj do naslednjega junija, ker boš šele takrat opravil izpit. Do takrat boš pripravnik brez pravice samostojnega lova.
    Saj sem napisal, da ga bomo lovili naslednje leto v juniju. Dovolilnic oz. žrebanja za odstrel srnjaka nimamo. Potrebno ga je edino pokriti z odstrelom mladice ali srne.

    Da bi govoril s tajnikom ZLD je že tisto, kar sem napisal, da si ne želim delati - delati hude krvi. Bo že prišel čas, ko bomo lahko mi mlajši kaj spremenili.

    V sredo imamo sestanek z UO na katerem bomo pregledali delo pripravnikov. UO pa se je itak že na zadnji seji odločil (sprejeli so sklep), da gremo vsi na izpite komaj naslednje leto. Nekateri pripravniki že govorijo o izstopu. Jaz bom seveda vztrajal do konca ...

Stran 5 od 17 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •