Stran 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Bi sprejel b.p. normativne akte, če bi bili za vse enaki. Bi jih tudi lažje sprejel, če bi bili pripravniki enakopravni člani tako kot piše v aktih. Da ne bi o Zakonu o društvih, delovnih urah, donacijah, pogonih,... Kot predsednik SD si ne morem predstavljati, da bi od novosprejetih članov zahteval nekaj, kar ni po pravilih, obenem pa si sproti zmišljeval nova pravila, ki so njim v minus. (smo zgradili strelišče, smo nabavili opremo,...) Fantje, kje je tukaj prostovoljstvo?

    Glede znanosti o nošenju orožja je tudi napisano v ZDlov-1, ki si si ga verjetno prebral. Zanimalo me je, kako je to pri drugih LD. Od tebe žal nisem dobil odgovora...
    Vidim, da znaš vedno samo malo podrezati, če bo kakšna kontrareakcija. Oprosti, nisem take sorte...

    In nisem samo eden pripravnik - nas je celih pet, ki jih zanimajo ista vprašanja. Jaz sem samo tisti, ki piše in ki upa vprašati.

    Kar se pa tiče ZDLov, pa sem ga prebral večkrat, za razliko od večine pa ga tudi razumem.


    @tica:
    Sem poklical danes na zvezo, kjer so mi dali podoben odgovor. Vidim, da v večini LD stvari laufajo, tako kot je to pri nas še lani.

    Vse skupaj mi je gratalo že kar nekaj. Že res, da piše v pravilih in zakonih tako in tako, vendar kaj, ko se jih enkrat držijo, drugič pa ne. Te mine do vsega.

    Hvala vsem za podane informacije... Se dobim danes še s starešino, da mi razloži, kako je na stvari.

    Trda je ta pot...
    Pri nas je tako, da te prijavijo na prvi možni termin, ko izpolnjuješ pogoje za pristop k izpitu.

    Kar se pa tiče ZDLov, pa sem ga prebral večkrat, za razliko od večine pa ga tudi razumem.
    Last edited by muzikant; 29. January 2011 at 08:24.

  2. #32

    Privzeto

    K sem jaz začel,je bilo takole prvo leto kandidat za pripravnika,drugo leto pripravnik,tretje leto še kr pripravnik ampak aprila z opravljenim lovskim izpitom!Tko da prof racoon! sej bo!

  3. #33

    Privzeto

    Ja zober, mi smo že stara generacija. Če bi to veljalo še danes bi se število pripravnikov (žal) drastično zmanjšalo. Niso redki primeri, ko nekdo želi biti lovec zato, da pridobi pravico do nakupa kratkocevnega orožja.
    Last edited by alojz1; 29. January 2011 at 09:46.

  4. #34
    Kramp Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Medgeneracijska NESTRPNOST ???
    Nikakor. Le nestrpnost do barab, ki si uzurpirajo oblast in ščitijo svoje nezaslužene privilegije in uničujejo naše lovstvo.

    Sicer pa je Mugo pravo zadel. Bravo, čudi me, da je še kakšna pametna glava v tem lovskem kotlu pokvarjenosti.

    In Kolovski, ti se lahko na trepalnice mečeš, me ne boš nič komandiral in strašil s kakšnim banom. Tem barabam, ki uničujejo slovensko lovstvo s tem da zanikajo pravičnost, enakopravnost in zakonitost ne mislim prav nič prizanašati in jih gladiti po dlaki. Zaslužijo najmanj krepko brco v rit, da se bodo še tri dni po luft sukali! In če sedanje vodstvo LZS tega ne bo vsaj v zadnjem krogu mandata uredilo, še posebej velja tudi za njih s Kropetom na čelu!
    In isto velja za lovske družine. Če ne bodo pametni mladi lovci prevzeli vajeti v roke in zbrcali stare prdce s položajev bo šlo vse cugrund.

    In ne zagovarjajte mi ta starih! Kolikor več časa so člani toliko več časa so imeli, da bi skrbeli da ne bi zašli na stranpot. Tudi pasivnost in dopuščanje barabij zasluži vso kritiko!

    In Kolovski, prav boli me lula za tvoj ban. Svoje sem povedal in to drži!

  5. #35
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    No, da pomirim malo strasti, ki sem jih zakuhal. Alojz me je pred tem opozoril, pa sem vseeno šel naprej...
    (Ravnokar sem se vrnil iz Hotedršice z ocenjevanja trofej jelenjadi in kratkega predavanja o tej vrsti divjadi. G. Vojko Šemrov je pripravil res krasno predavanje in naučil sem se marsikaj novega.)

    Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
    Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.

    Da me ne boste razumeli narobe glede moje miselnosti. Meni se nikamor ne mudi, še posebej ne k temu, da bi čimprej streljal po divjadi. Najbolj me jezi to, da niso že v naprej postavljene smernice, ki bi se jih veljaki držali, ampak jih sproti prirejajo. Bog ve, kaj nas čaka naslednje leto...

    Bomo že pretrpeli... Naša generacija pa se bo potrudila, da bodo stvari šle na bolje...

    Lep lovski zdravo!

  6. #36
    Kramp Guest

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ...
    Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
    Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. ...
    če bi bilo to res, bi samo tiste nekatere ne pripustili k izpitu.

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ... Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega. ...
    Pametno! S hinavci le hinavsko!

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ...
    Bomo že pretrpeli... Naša generacija pa se bo potrudila, da bodo stvari šle na bolje...
    Le glej, da z leti ne pozabiš in ne postaneš enak kot so sedanji "poglavarji"!

  7. #37
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    V naši LD nas je z mano vred 38 članov.Mentor mi je starešina.Moram jih pohvaliti,saj se vsi trudijo z mano in mi pomagajo.Zadnjega pripravnika so imeli pred tremi leti,novih prošenj ni.Drugi teden opravljam praktični del izpita v družini,potem me bodo prijavili dalje na teoretični del.Vzdušje v družini je v redu,prav tako odnosi,odnos do pripravnikov je tovariški in spoštljiv.

  8. #38

    Privzeto

    Kramp zapiše:".......... Tem barabam, ki uničujejo slovensko lovstvo s tem da zanikajo pravičnost, enakopravnost in zakonitost ne mislim prav nič prizanašati in jih gladiti po dlaki. Zaslužijo najmanj krepko brco v rit, da se bodo še tri dni po luft sukali! In če sedanje vodstvo LZS tega ne bo vsaj v zadnjem krogu mandata uredilo, še posebej velja tudi za njih s Kropetom na čelu!
    In isto velja za lovske družine. Če ne bodo pametni mladi lovci prevzeli vajeti v roke in zbrcali stare prdce s položajev bo šlo vse cugrund.

    In ne zagovarjajte mi ta starih! Kolikor več časa so člani toliko več časa so imeli, da bi skrbeli da ne bi zašli na stranpot. Tudi pasivnost in dopuščanje barabij zasluži vso kritiko!"

    ---------------------------------
    Smo pripravljeni na staranje članstva?

    To o čemer v zadnjih postih piše Kramp ni nobena pomoč pripravnikom, temveč hudo poniževanje starejših lovcev, katere Kramp preprosto imenuje s skrajno žaljivim izrazom "stari prdci". S takim žaljivim pisanjem ne bomo ničesar spremenili, ampak članstvo še bolj razdvojili ali celo povzročili odkrit medgeneracijski spopad. Če akti niso skladni s spravnim redom RS, potem se je treba s spravnimi sredstvi boriti in doseči njihovo uskladitev. S takimi ali podobnimi pisanji pa ne bomo nič spremenili, temveč zadeve še bolj zaostrili, s tem pa pozabili na reševanje bistvenih problemov današnjega lovstva in njegove organiziranosti.

    Da se lovsko članstvo stara je splošno znano dejstvo. So starejši in stari breme za LD-je? Kakšen je naš odnos do starejših lovcev? Solidaren? Izključujoč? Kaj od njih pričakujemo, kaj jim lahko damo?

    Kramp bi vse starejše lovce najprej razrešil s funkcij, nato pa jih preprosto zmetal iz članstva. Do njih ima skrajno ponižujoč odnos, saj jih ima za "stare prdce". Starejše lovce /verjetno tudi druge starejše ljudi/ vidi kot veliko breme za lovske družine in da so prav oni krivi za vse slabo v našem lovstvu. Kramp ne vidi ali pa noče videti in razumeti, da je staranje proces in dejstvo, ki so mu vsi bližamo. Tudi ti Kramp se staraš in boš nekoč med "starimi prdci". Tedaj in takrat se boš morda spomnil kaj si pred davnimi leti pisal na tem Forumu. Morda boš takrat pisal drugače in se bo tvoj članek nanašal na "posrance" /beri mlade jagre in njihov sebičen odnos do starejših/ in ne na "stare prdce" /beri starejše lovce/.

    Kramp so morda upokojenci krivi za vse barabije, ki se dogajajo v naši državi? So slednji pokradli bivšo družbeno premoženje, ali pa so ga leta in leta ustvarjali, da so ga drugi po razpadu SFRJ lahko olastninili in pokradli.

    Kramp tvoja jeza in gnev letita na vso starejšo lovsko generacijo in vse mečeš v en in isti koš. Iz tvojega pisanja izhaja, da si jezen na samega sebe in da tudi sebe ne spoštuješ. Če bi se spoštoval in cenil, potem bi imel povsem drugačen odnos do starejše generacije lovcev. Človek mora namreč najprej sebe spoštovat in cenit, da bi lahko cenil in spoštoval druge.

    Zagotovo, tako kot družba, tudi LZS in lovske družine niso dovolj pripravljene na staranje prebivalstva oz. članstva. Odnos, ki ga do njih imamo je treba spremeniti. Premalokrat se zavedamo, da so starejši s svojim delom in izkušnjami pripomogli k boljšemu društvenemu življenju in ohranitvi divjadi in okolja, lovske kulture, šeg in navad ter k znanju lovstva na sploh. Da o lovskem izrazoslovju, ki je obogatil naš jezik sploh ne govorim. Zato menim, da si starejši lovski tovariši zaslužijo in morali imeti pravico v miru in aktivno preživeti svoje zrela leta in da jih iz društvenega življenja pod nobenem pogojem ne smemo izključevati.

    Očitno pa se pri nekaterih mladih, med te spada tudi Kramp, odnos do starejših lovcev spreminja in da ni več spoštljiv. Menim, da je to posledica časa in družbe, ki vse bolj izgublja obče-človečke vrednote. Včasih je veljalo, da se iz izkušenj starejših učimo, danes pa ne znamo izkoristiti njihove modrosti, izkušenj in znanja. Ker se življenjska doba daljša, posledično zaradi česar se naše članstvo stara, bi morali starejšim lovskim tovarišem dati občutek, da so še vedno naši člani in da so po svojih zmožnostih še vedno vključeni v naše društveno delovanje. Po mojem mnenju so prav oni ohranili naše lovstvo. Seveda so v lovstvu in lovskih organizacijah problemi /kje pa jih ni/, gotovo pa so starejši lovski tovariši veš čas delovali v najboljši veri, da ustvarijo boljšo prihodnost lovstvu, zase in za mlade lovce. Prav gotovo je odnos mladih do starejših lovcev premalo solidaren in preveč izključujoč. To je verjetno odraz družbenega stanja, v katerem prevladuje egoizem, tekmovalnost, pohlep, individualnost, ipd. Starejši lovci so zagotovo neizčrpen vir modrosti in izkušenj, ki pa v veliki meri ostaja prezrt oz. neupoštevan. Iz moralnih razlogov in zaradi njihovih zaslug jih ne moremo preprosto potisniti na rob ali v kot društvenega življenja in to tako, da bi imeli vtis ali občutek, kot da so v čakalnici za onstranstvo in da se nihče več ne zmeni zanje. Moramo jih spodbujati, da se kljub starosti aktivno vključujejo v društveno življenje, in njim tudi predstaviti in dati možnosti, kjer še vedno lahko plodno delujejo. To je naša moralno dolžnost do starejših lovcev in upam, da načela, ki jih Kramp zagovarja, ne bodo nikoli prevladala in prišla na oblast v našem lovcu.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #39
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
    Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.

    Lep lovski zdravo!
    Noti bom pa še jaz nekaj svetoval. Tudi, ko sem jaz opravljal lovski izpit nas je bilo 5 pripravnikov. Sicer nismo imeli takšnih težav kot vi in smo šli vsi skupaj v Gorico. Ne razumem zakaj bi ti moral čakati nekatere nevestne ali pa časovno prikrajšane pripravnike za opravljanje teorije.
    Kot sem že napisal smo bili tudi mi klapa 5 mladih prdcev, ki smo skupaj opravljali pripravništvo. Nismo pa vsi naredili izpitov in po logiki tvoje LD bi morali vsi tisti, ki že tretje leto jagamo, čakati zamudnike. Nikakor! Lahko se mu pomaga (tovarišu pripravniku) opravit ure ali bilo kaj mu manjka, sam jaz ne bi čakal nobenga. Veliko se zamuja (1/2 leta samostojne jage - to je vsaj pri meni cca 50 izhodov)... Seveda pa tudi ni za vsako ceno delat haloja. Malo razmisli in se poskusi dogovorit.

    Dober pogled pa vseeno. Pa malo bolj "mrcvari" mentorja, da bo šola (za LD) za naprej
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #40
    Kramp Guest

    Privzeto

    MilanK, navadi se brati!

    Kurcam stare prdce na položajih, ki že kar nekaj let uspešno zadržujejo nezakonito stanje LZS, stare prdce v lovskih družinah, ki niso sposobni sprejeti mladih tovarišev za sebi enake in vse stare prdce, ki so s svojo pasivnostjo omogočili da je prišlo tako daleč kot je in postaja še slabše.

    Ti kar miri in glancaj po dlaki tiste ki se upajo oglasiti, da ne bodo preveč v luft skakali in nepotrebne zgage vsepomembnim funkcionarskim prdcem delali. Verjetno si boš za to prislužil odlikovanje LZS. Samo ne na meni!

    Tvoje leporečenje si zatakni za klobuk, jaz spoštujem ljudi vseh starosti, ki si spoštovanje zaslužijo zaradi svojih znanj, dobrih dejanj in odnosov, ostalim pa v ksiht povem, da niso vredni, da bi jih pes poscal! Stanje v kakršno so pripeljali naše lovstvo mi to njihovo "vrednost" pritrjuje.

    PIKA IN AMEN!

Stran 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •