Stran 15 od 17 PrvaPrva ... 511121314151617 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #141

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Pero se da se da.
    Če pa to kdo naredi. si zasluži NOBELOVO NAGRADO. Pri meni ga bom vedno klical z VI

  2. #142
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ah Pero ga bo potrebno onikati in ne vikati ampak prepričan sem da se da stvari urediti. Saj ti in ZR7 sta že nekaj delala na tem pa sta prenehala. To je bila napaka in jo bo potrebno popraviti in ponovno pritisniti pred volitvami.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #143

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.

    LZS na podlagi 3. al. 1.od. 22. čl. ZDlov kot javno pooblastilo opravlja naloge iz. 1., 2. in 6. točke 21. čl. tega zakona. Torej je dolžna poskrbeti za organiziranje izpitov za lovce in lovske čuvaje na podlagi skupno pripravljenih programom z Zavodom in pedagoškimi ustanovami /1. al. 3. od. 21. čl./. O tem strokovni tajnik OLZ nima nobenih pristojnosti, da bi o tem izobraževanju ali o čemer koli drugem lahko odločal.

    In kdo bo ustavil to samovoljo strokovnih tajnikov usposbljenih članic: - Krope?! To mu do zdaj še ni uspelo in malo verjetno je, da mu bo to ratalo še pred potekom mandata. Sicer pa njemu niti niso podrejeni, temveč vodstvu usposobljene članice.

    O takih in podobnih nepravilnosti je najbolje poleg LZS obvestiti še Ministrstvo, pristojno za lovstvo. Sicer se stvari še lep čas ne bodo izboljšale ali spremenile.

    V kolikor bi bilo članstvo v LZS prostovoljno in ne obvezno kot je zdaj, potem bi se LZS dosti bolj zavzemala, borila in skrbela za svoje članice in člane. Ker to ni, je pa stanje tako kakršno je. Moč in vpliv "strokovnih tajnikov" usposobljenih članic.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #144
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    ...
    V kolikor bi bilo članstvo v LZS prostovoljno in ne obvezno kot je zdaj, potem bi se LZS dosti bolj zavzemala, borila in skrbela za svoje članice in člane. Ker to ni, je pa stanje tako kakršno je. Moč in vpliv "strokovnih tajnikov" usposobljenih članic.
    Ravno zato je potrebno začeti delati na ukinitvi obveznega članstva ali pa vsaj ustanovitvi vzporedne konkurenčne organizacije.

  5. #145
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    zdaj pa te res ne razumem več. jst sem mislim da si pripravnik, in s tega vidika nisi polnopravni 'lovec' in verjetno zaradi tega nisi dobil priznanja. ko jo boš pa imel, pa se ti bo priznalo, imho.
    če pa že imaš lovsko izkaznico in si 'polnopravni' lovec, potem pa ne vem kaj počnejo...
    Imaš prav - sem še pripravnik v fazi priprav na lovski izpit. Vendar bom moral po opravljenem lovskem izpitu ponovno na predavanje in izpit za Ocenjevanje lovskih trofej, in šele potem bom dobil potrdilo.
    Every time I feel the spirit

  6. #146
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Ravno zato je potrebno začeti delati na ukinitvi obveznega članstva ali pa vsaj ustanovitvi vzporedne konkurenčne organizacije.
    Tukaj se s teboj popolnoma strinjam in tudi sam sem nekoč ko mi je bilo zastavljeno vprašanje ali je forum poskus ustanavljanja usporedne zveze dejal da je to zelo mogoče ,če sedanja zveza ne bo začela delovati za lovcein ne za samo sebe zaradi sebe.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #147

    Privzeto

    Citat jok je objavil: Pokaži objave
    Imaš prav - sem še pripravnik v fazi priprav na lovski izpit. Vendar bom moral po opravljenem lovskem izpitu ponovno na predavanje in izpit za Ocenjevanje lovskih trofej, in šele potem bom dobil potrdilo.
    jah, zdaj si pa očitno v milosti in nemilosti predavatelja:icon_:
    ampak zavedaj se, da je napaka na tvoji strani. na drugi pa dobra volja predavatelja. upajmo da bo obveljalo slednje.

  8. #148

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    jampak zavedaj se, da je napaka na tvoji strani. na drugi pa dobra volja predavatelja. upajmo da bo obveljalo slednje.
    S tem se ne strinjam

    jok je objavil: Pokaži objave
    Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice.
    Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ...

    Odgovor Tice
    Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

    Očitno gredo tudi mladi z velikimi koraki po stopinjah starih p...
    Je tako Markysprej ???

  9. #149

    Privzeto

    niti ne. jst sem samo predvideval, da je v pravilih glede tega predavanja zapisano, da izpit lahko opravlja samo lovec. če to je, potem so pravila jasna, logična in se mi zdi neumno jih kršiti.
    če pa tega ni zapisano, potem pa vsekakor ni ovir, da se izpit prizna naknadno.
    ko sem bil na faxu, mi je bilo logično da hodim na izpite, ki jih po pravilniku lahko opravljam. nikoli nisem šel na izpit in potem prosil profesorja, da ko bom imel pogoje zanjga da mi ga prizna... če je tu drugačna praxa potem samo , če pa je to dovoljeno, pa tudi uredu. nimam nič proti.

  10. #150

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ko sem bil na faxu, mi je bilo logično da hodim na izpite, ki jih po pravilniku lahko opravljam. nikoli nisem šel na izpit in potem prosil profesorja, da ko bom imel pogoje zanjga da mi ga prizna...
    To ni možno.
    Ti si zaradi napačnega sklepanja povedal pripravniku, da je naredil napako.
    Sedaj se zapletaš v nove primerjave, ki ne držijo.
    Vsak se moti. Le redki pa to priznajo.

Stran 15 od 17 PrvaPrva ... 511121314151617 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •