Stran 14 od 17 PrvaPrva ... 41011121314151617 ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #131
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .
    Vse preveč se mladi lovci po prebredenih začetnih težavah umaknejo v apatijo in samozadovoljstvo, situacija pa ostaja ista.
    Se popolnoma strinjam s teboj MetalHack.

    Problem je tudi v tem, da v gostilnah jamrajo vsi, ko je treba, pa govori samo eden, ki je kasneje vedno na tapeti, ostali pa se politično umaknejo v, tako kot je napisal MH, v apatijo in samozadovoljstvo. Žal...

  2. #132
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Dečki, za svoje pravice se je treba boriti. Ker smo mladi v večini malo bolj navajeni se učiti, si razjasniti neznanje s tem, da kaj preberemo, je naša prednost lahko samo v dobrem poznavanju zakonodaje, kar po pravilu pri lovskih večnih funkcionarjih ni zaznati. Zato preštudiraje zakone, obrazložite problem tudi drugim, najdite si ljudi ki vas bodo podprli, ker če boste sami nekaj poskušali, vas bodo povozili.
    Tudi sam imam večkrat težave, ker pač nisem tiho, sploh če sem prepričan, da se nekaj ne dela po pravilih ali v nasprotju z zakonodajo. Seveda se mojstri potrudijo, da bi me zatrli in udarili po glavi, ampak imam čelado, da se jim kol odbije nazaj v čelo. Nekaj patetikov iz naše LD in nekaj "visokih lovskih funkcionarjev " z Gorenjske se je celo potrudilo in šlo do šefa firme v kateri delam me tožit, kakšen grd lovec sem ker kar naprej pritožujem čez njihove nezmotljive in zveličavne ideje. No seveda so kmalu leteli iz šefove pisarne...
    V glavnem , pripravljeni bodite na take in drugačne podlosti, ampak ne se vstrašit in odnehat.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #133
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Mugo, respect! Eden redkih!

  4. #134

    Privzeto

    Včasih gre debata že malo čez rob. Treba je prebrati tudi kakšne predpise in interne akte LZS, pa bo marsikaj jasno, tudi izpit iz varnega rokovanja z orožjem.
    Opravljanje usposabljanja varnega rokovanja z orožjem predpisuje Pravilnik o programu in načinu izvedbe preizkusa znanja o rokovanju z orožjem, ki v 10. členu navaja teme in v 9. členu 10 ur teoretičnega usposabljanja (8 ur tematika orožje in 2 uri osnove nudenja prve pomoči pri ranah s strelnim orožjem). Ta del lahko kandidat opravlja pri kateri koli pooblaščeni organizaciji in LZS ga v celoti upošteva.
    Praktični del usposabljanja je za člane LD izveden po Pravilniku o lovskem strelstvu iz leta 2009, ki na strani 9 določa način praktičnega preizkusa znanja o rokovanju z lovskim orožjem, ki ga morajo opraviti vsi novi člani. Preizkus je lahko le delen in obvezen le za tisti del preizkusa, ki ga na praktičnem preizkusu pri drugih izvajalcih kandidat ni opravljal iz poglavja V., tč. 1 in 6. (Pravilnik je objavljen na spletni strani LZS_sprejeti akti LZS). V praksi to pomeni, da kandidat, ki ni izvajal streljanja na glinaste golobe in jih ni zadel vsaj 3, mora ta del praktičnega preizkusa opravljati v sklopu praktičnega dela usposabljanja. Vsi kandidati pa opravijo streljanje s puško risanico v sklopu pristrelitve pušk v lovski družini.
    Kot mi je znano, celotnega praktičnega dela usposabljanja ne izvaja nobena pooblaščena organizacija, teoretični del pa v celoti zadosti našim zahtevam.
    V celoti soglašam z vsemi, da je samovolji posameznikom, ki so v službi zato, da pomagajo kandidatom do ustrezne pridobitve znanja, narediti konec in predlagam vam, da pritožbo naslovite na komisijo za izbraževanje pri LZS in jo obvezno v vednost pošljete tudi predsedniku mag. Srečku F. Kropetu.
    Last edited by tica; 17. February 2011 at 15:26.

  5. #135

    Privzeto

    Citat jok je objavil: Pokaži objave
    Nisem te dobro razumel - kaj moram biti v šoli, da mi priznajo opravljen izpit ?? Študentje so pač vpisani na fakulteto, nimajo nekega posebnega naziva in jim priznajo in vpišejo opravljene izpite v indeks. Jaz pa sem vpisan kot član v LD, se izobražujem in pričakujem, da se mi nova znanja priznajo.



    A to pomeni, da moram najprej imeti trofejo, potem pa lahko naredim izpit, ki mi ga priznajo ??

    Če pa smo odkriti - ali so osnovna teoretična znanja iz ocenjevanja lovskih trofej tako zahtevna, da jih ne more razumeti nihče drug, kakor lovec z lovskim izpitom ???
    Da me ne bo kdo napačno razumel - ne govorim znanjih, ki jih z večletnim delom pridobijo izkušeni ocenjevalci.
    zdaj pa te res ne razumem več. jst sem mislim da si pripravnik, in s tega vidika nisi polnopravni 'lovec' in verjetno zaradi tega nisi dobil priznanja. ko jo boš pa imel, pa se ti bo priznalo, imho.
    če pa že imaš lovsko izkaznico in si 'polnopravni' lovec, potem pa ne vem kaj počnejo...

  6. #136

    Privzeto

    Citat jok je objavil: Pokaži objave
    Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice.
    Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ...
    Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

  7. #137

    Privzeto

    Tica ne razumem te in lepo prosim če enkrat razložiš kdo je šel čez rob. Ne vem če smo šli mi debaterji čez rob, ker smo opozarjali na nepravilnosti. Vseskozi sem vedel da praktični preizkus strelskega znanja mora opraviti po pravilniku LZS, SAMO ZAKAJ JE MORAL ŠE ENKRAT OPRAVITI TEORETIČNI DEL. Ko sva se pogovarjala mi je zagotovil da je pri teoretičnem delu že opravljenega izpita moral pokazati najmanj 10x več znanja kot v tem tečaju. Pa sploh ne dvomim o njegovem nivoju znanja da bi tudi brez tega famoznega tečaja pri Oz vedel veliko več kot ve 90% lovcev, gre se zato da se to vedno dogaja v Novem mestu.Poznaš razmere na našem področju in dobro veš da se bunimo na vseh inštitucijah v LZS, PA SE NIČ NE SPREMENI. Potem se pa čudite zakaj postanejo mladi lovci apatični in se umikajo v ilegalo. Mislim da sem na dobri poti da se mi to zgodi.

  8. #138
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.
    Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #139

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.
    Ja Veper od kje si pa ti padel na ta forum. A ne veš da se tega v JV Sloveniji ne da narediti.

  10. #140
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pero se da se da.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 14 od 17 PrvaPrva ... 41011121314151617 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •