Stran 13 od 17 PrvaPrva ... 391011121314151617 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #121

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na vsaki šoli ti že opravljene izpite od drugod enostavno vpišejo
    Tudi v drugem primeru si užgal mimo.
    Upam, da boš na obveznem preiskusu pušk bolje zadel
    Alojz1 bodi bolj natančen. Izpit ti priznajo, če je bil program pri predmetu enak oz. podoben. Ne gre tako enostavno kot si napisal!

  2. #122

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Alojz1 bodi bolj natančen. Izpit ti priznajo, če je bil program pri predmetu enak oz. podoben. Ne gre tako enostavno kot si napisal!
    Res je. Pripravnik že lasti kratkocevno in dolgocevno lovsko orožje - (tako je Pero napisal). Da je pridobil orožni list je že opravil izpit. Zakonski pogoji za nošenje orožja so že izpolnjeni.
    Lovska pravila pa določajo tudi preizkus o varnem rokovanju in doseženem ustreznem rezultatu, ki se vpiše v dnevnik (če ni bilo v zadnjem letu kakšne spremembe). Zato sem uvodoma napisal, da mora opraviti samo še streljanje (glinasti golobi in krogla).
    Če se motim, mi napišite po katerem členu zakona je drugače. Bom vesel popravka.
    Last edited by alojz1; 16. February 2011 at 22:10.

  3. #123
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Če to vprašanje ne spada sem ga prosim prestavite.
    Če ima pripravnik že orožje(kratkocevno) in opravljen tečaj in izpit o varnem rokovanju z orožjem, a mora na pripravniškem tečaju še enkrat obiskovati tečaj o tej zadevi. Hvala za odgovore.
    Mene so hoteli nategniti, pa sem kar direkt povedal, da ne bom še enkrat plačeval za nekaj, kar že imam.
    Prej sem posedoval orožni list (ne posestnega) za šport v katerem imam vpisane tri kose orožja. Zdaj posedujem dva orožna lista, enega za šport in enega za lov.
    Opravil pa sem seveda praktični preizkus z lovskim orožjem.

  4. #124
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Še to.. KDO to določi a ga moraš ponoviti? LZS ali je spet samovolja tajnika oz.
    Krivi so tisti ta "najbolj" pametni... Pa saj veš kdo...

  5. #125

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Mene so hoteli nategniti, pa sem kar direkt povedal, da ne bom še enkrat plačeval za nekaj, kar že imam.
    Opravil pa sem seveda praktični preizkus z lovskim orožjem.
    Sedaj v demokraciji mora vsakdo poznati zakonodajo drugače si [U]nategnjen[/U] na vsakem koraku.

  6. #126
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    morda si to raje predstavljaj kot da greš na faxu ali OŠ/SŠ na predavanja in izpit, potem pa hočeš dobiti oceno/potrdilo, pa čeprav nisi tam upisan... mislim da to ne gre.
    Nisem te dobro razumel - kaj moram biti v šoli, da mi priznajo opravljen izpit ?? Študentje so pač vpisani na fakulteto, nimajo nekega posebnega naziva in jim priznajo in vpišejo opravljene izpite v indeks. Jaz pa sem vpisan kot član v LD, se izobražujem in pričakujem, da se mi nova znanja priznajo.

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ...z anologijo 'ocenjevalci vin - vinogradniki' tudi nisi pravo izbral; pravilno bi bilo da si se udeležil tekmovanja v ocenjevanju vin pa ti hočejo podeliti priznanje za naj vinogradnika, ti pa niti vinograda nimaš. potemtakem ti za nekaj kar (še) nisi ne morejo izdati potrdila. isto je z ocenjevanjem lovskih trofej, imho.
    A to pomeni, da moram najprej imeti trofejo, potem pa lahko naredim izpit, ki mi ga priznajo ??

    Če pa smo odkriti - ali so osnovna teoretična znanja iz ocenjevanja lovskih trofej tako zahtevna, da jih ne more razumeti nihče drug, kakor lovec z lovskim izpitom ???
    Da me ne bo kdo napačno razumel - ne govorim znanjih, ki jih z večletnim delom pridobijo izkušeni ocenjevalci.
    Every time I feel the spirit

  7. #127
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Jok, upam, da se z leti ne boš privadil na to, da si funkcionarji na zvezah jemljejo pravico do lastnega tolmačenja v njihovo korist in boš še naprej zagovarjal pravico posameznika.
    Vse preveč se mladi lovci po prebredenih začetnih težavah umaknejo v apatijo in samozadovoljstvo, situacija pa ostaja ista.

  8. #128
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Še vedno trdim, da bi morali primer z jasnim protestom posredovati na LZS, ki na območno zvezo prenaša pooblastilo izobraževanja in jim to plačuje. Take poteze območnih zvez so jasna prekoračitev pooblastil. Obenem posreduj protest v objavo na Lovca in tudi na teh straneh verjamem, da bodo tak prispevek objavili.
    Le javno izpostavljanje nepravilnosti in zlorab bo v okolju, kjer "vrana vrani oči ne izkljuje" doseglo rezultat. Ker le raje drugega potunkajo, kot sami nosijo odgovornost za njegove zlorabe.
    Po drugi strani seveda obstaja nevarnost maščevanja na izpitih. Presodi, jaz držim pesti za ljudi, ki si upajo povedati.

  9. #129

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Še vedno trdim, da bi morali primer z jasnim protestom posredovati na LZS, ki na območno zvezo prenaša pooblastilo izobraževanja in jim to plačuje. Take poteze območnih zvez so jasna prekoračitev pooblastil. Obenem posreduj protest v objavo na Lovca in tudi na teh straneh verjamem, da bodo tak prispevek objavili.
    Le javno izpostavljanje nepravilnosti in zlorab bo v okolju, kjer "vrana vrani oči ne izkljuje" doseglo rezultat. Ker le raje drugega potunkajo, kot sami nosijo odgovornost za njegove zlorabe.
    Po drugi strani seveda obstaja nevarnost maščevanja na izpitih. Presodi, jaz držim pesti za ljudi, ki si upajo povedati.
    Prjatu nič ne bo z objavo v lovcu, le verjemi imam izkušnje z tem. Če pogledaš to revijo se v skoraj vsaki "strokovni" tajnik smeje z slike za neke brez vezne prispevke.Ko sem na sedež lovca osebno prinesel prispevek o anomalijah glede strelstva, ki se dogajajo na našem področju, me je urednik striktno zavrnil da tega ne bo objavil. Pa vsi vemo da prispevke izbira za objavo uredniški odbor, ki je sestavljen iz več oseb. Potem mi je ta prispevek objavil forum lov, in si ga lahko prebereš sam.

  10. #130
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu nič ne bo z objavo v lovcu, le verjemi imam izkušnje z tem. ...
    Pri pošiljanju Lovcu ne gre za to, da bo prispevek dejansko objavljen. Še zdaleč ne. Bo ali pa ne bo.
    Gre predvsem za to, da tudi uredniški odbor in strokovna služba poleg vodstva LZS, katerim je potrebno tako pismo tudi poslati uvidijo, da gre za resen namen zadevo spraviti v javnost. Da gre za resen namen pokazati kaj je napak in kdo to počne.
    Na ta način si vsi ti vpleteni ustvarjajo javno podobo in ne/ugled v lovski javnosti. In več kot je tega, jasnejša je podoba o vpletenih akterjih in več možnosti je za spremembe na boljše.

Stran 13 od 17 PrvaPrva ... 391011121314151617 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •