Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Pripravnik in upravičenost do predavanj

    Pozdravljeni!

    Spet se na vas obračam z enim vprašanjem.

    Kakšna je praksa v vaših LD glede pristopa pripravnika na predavanja in kasneje opravljanja izpita?

    Do sedaj so v naši LD, in prav tako v vseh sosednjih, lahko pripravniki začeli obiskovati predavanja naslednje leto po preteku dobrega leta pripravništva. To od letos pri nas ni več možno, kar so nas pred kratkim obvestili. Sedaj bomo prišli do izpita šele naslednje leto okrog aprila (podelitev junija), torej čez 1 leto in pol. V poslovniku sicer piše, da je pripravniška doba dve leti (praktični del) in šele potem lahko gre pripravnik (če mu UO dovoli) na predavanja in opravi lovski izpit, v praksi pa vsi vemo, da gre drugače. Ali pa tudi ne?
    Zato pa me zanima, kako je to urejeno pri vas?

    Hvala za odgovore, da bom lahko mirno spal!

    Lovski zdravo!

  2. #2

    Privzeto

    Če želiš mirno spat,i potem prosi Vepra, naj tole zbriše

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Vidim, da sem v svoji pripravniški ihti očitno napisal nekaj, kar ne bi smel. Verjetno bi si moral prebrati še kakšen člen iz ZDlov-1?

    Če je to kar mislim, da je, potem je v lovskem sistemu nekaj močno narobe. Saj človek več ne ve, kaj je prav in kaj ne, dokler sam ne gre študirat zakonov in spraševat odvetnikov.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da sem v svoji pripravniški ihti očitno napisal nekaj, kar ne bi smel.
    Kva ne bi smel napisat ?
    LP
    Služimo narodu !

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Racoon, tvoj post razumem kot eno in isto napisano z drugimi besedami.

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Kva ne bi smel napisat ?
    LP
    Ja, Alojz je očitno v mojem pisanju našel nekaj, kar ne bi smelo pisati. Mogoče kaj s pripravniško dobo in kako je to v praksi. (po zakonu eno, v praksi drugo?)

    @main: Jaz pa tvojega sploh ne razumem. Ne vem, kaj si hotel povedati. Kje sem pisal eno in isto?


    Sprašujem, kdaj gredo v vaših LD pripravniki na predavanja.
    Lahko tudi na ZS...

    Hvala!

  7. #7

    Privzeto

    Na koncu sem postavil smeška. To razumi tako, da boš dobil toliko različnih informacij, da te bo glava bolela

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sedaj sem tvoj post že tretjič prebral pa pridem vedno do istega zaključka , da prej in sedaj ni bistvene razlike. No pri nas je recimo tako:
    1.1.2010 si postal član lovske družine-pripravnik......februarja,marca 2011 se začnejo predavanja in če si uspešen opraviš končni izpit nekje maja. Podelitev imaš pa ponavadi junija. Torej imaš status pripravnika reci in piši leto in pol.

  9. #9

    Privzeto

    citat: 1.1.2010 si postal član lovske družine-pripravnik.

    Teoretično da, v praksi pa se sprejema na občnem zboru, ki običajno ni 1.1.
    Pa se je začelo...

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    V praksi se je do zdaj v naši LD delalo tako kot je napisal Main. Naenkrat pa so čez noč spremenili pravila in o tem nikogar obvestili, predvsem nas pripravnike, ki se nas tiče. Ob včlanitvi mi ni nihče rekel, da bom postal lovec šele čez dve leti in pol.
    Po drugi strani pa je po pravilih tako kot pravi Alojz.

    Najbolj boli to, da vse sosednje LD delajo po "stari" praksi, naši pa so si naenkrat zmislili nova pravila in o tem bi bili še tiho, če ne bi vprašal, če so nas prijavili na predavanja. Potem pa to, ko strela z jasnega... Saj te mine do vsega...

Stran 1 od 17 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •