Citat pranger je objavil: Pokaži objave
Kramp pa še nekaj, vsi smo bili mladi, nekateri smo še sedaj. Najlepše je priti v LD, kjer so "stari prdci" že vse postorili (zgradili lovski dom, zbiralnico divjačine, postavili preže itd), sprejeti pripravniki pa nato uveljavljajo pravice, ki jim ne gredo po internih aktih ali zakonodaji.
To je del demokracije v Sloveniji, bolj groziš, bolj si predrzen, več dosežeš. na Takšnih si v večini LD ne želimo. Določeno spoštovanje do starejših lovcev v LD je potrebno imeti in pokazati, še posebej do tistih, ki so z delom veliko prispevali v LD, pa zaradi starosti ne morejo več.
v LD si želimo čimveč mladih poštenih pripravnikov in lovcev s čustveno inteligenco, nikakor pa ne pripravnikov s takšnim odnosom do starejših, kot si napisal Krampl.
Pranger mogoče ima Kramp dober razlog za svojo jezo. Si lahko mislim, glede na moje poznavanje nekaterih LD in njihovih postopkov pri obravnavanju pripravnikov.
Sam sem mlad lovec, ko sem vstopil v LD sem plačal članarino za "minulo" delo, sedaj ko smo našemu vodsvu uspeli dopovedati, da je pristopnina nezakonita, so hoteli uvesti "prostovoljni" prispevek oz. "donacijo" za pripravnike, kar smo jim s težavo preprečili, "uzakonili" pa so (kar je po mojem mnenju tudi v nasprotju z zakonom) obveznih dodatnih 80 delovnih ur za navega člana (ne tistih ki so vštete v programu pripravništva).
Da ne omenjam še raznoraznih omejitev pri odstrelu trofejne divjadi za novosprejete člane z vsemi opravljenimi izpiti. Tukaj se pa začne tisti Fej in Fuj, če ga že prej ne vidite.
Tisti "stari prdci" se verjetno ne nanašajo na vse starejše lovce ampak na tiste, ki bi si radi nasproti mlajšim zagotavljali raznorazne privilegije naprem mlajšim.
Pa da ne bo nesporazuma, zelo cenim starejše lovce, take z izkušnjami ki nekaj vedo o lovu in se vsaj normalno če že ne prijazno obnašajo do mlajših članov.
Žal pa se najde precej konzervativnih in če hočete ljudi z nazadnjaškimi pogledi v naših LD-jih, in če kaj spremljate polemike in debate v naši lovski organizaciji v zadnjih letih, je ravno vpliv takih ljudi kriv za vedno slabše stanje v organizaciji in njenem ugledu navzven.