Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 94

Tema: prošnja

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto prošnja

    http://lov.mojforum.si/lov-about1292.html
    Citat mali_jager je objavil:
    Zanima me kaj mora imeti ve prošnja za včlanitev v željeno LD družino
    in v kakšni obliki
    lp
    Citat Igoman je objavil:
    Spodaj podpisani xxx xxx, rojen xx.xx.xxxx, stanujoč Sončni hrib 666, 3333 Bogu za hrbtom, prosim za sprejem v LD XXXX. Rad bi se pridružil lovski družini ker sem velik ljubitelj narave in živali v njej, tako pa bi lahko aktivneje sodeloval pri njenem ohranjanju.

    V upanju na ugodno rešitev prošnje vas lepo pozdravljam.

    S spoštovanjem,

    XXX XXX

  2. #2

    Privzeto prošnja

    Lp
    Nick mali_jager mi ne deluje več in sem si naredil novega tako da sem se vedno jast
    zanima me, če bi moral prijavo odati do konec prejsnjega leta ali je mogoče še zdaj?
    Problem je v tem da se zmiraj nima 18 let kaj to kaj vpliva:(?

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Mislim da si zamudil rok,skoraj povsod je treba prošnjo oddati do konca leta.Glede starosti pa je spet različno od družine do družine,veliko pa tudi če imaš kaj žlahte pri tej LD.
    Pri meni ni bilo problema,saj me je večina že od prej poznala.Prošnjo sem napisal pri 16.5 letih, vendar pa nikjer nisem zapisal moje starosti....

    Sicer pa ne vem kaj tako komplicirajo glede starosti,saj tako ali tako ne moreš dobit orožnega lista pred 18letom. Veliko raje kot mlade pa sprejmejo stare lovce.V tem pa ne vidim nobene logike.

  4. #4

    Privzeto

    Naši so na občnem zboru zavrnili prošnjo dveh pripravnikov, ker bosta dopolnila 18. let aprila in to kljub temu, da imasta oba deda v naši LD in eden še očeta, drugi pa strica.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...sam da se pa domačih branijo je pa sramota,sploh pa tk vredo kelnarce

  6. #6

    Privzeto

    Pri nas so možakarju 2x zavrnili prošnjo za sprejem v članstvo. Prvič je bil razlog nepopolna prošnja, drugič pa so ga preglasovali za 1 glas. Finta pa je v tem, da je glasovanje o sprejemu člana v Ld popolnoma nezakonito (zakon o društvih) In letos nas je tožil preko Čeferina in so se vsi posr.... in ga takoj sprejeli. Čeferin je povedal, da smo 2x kršili zakon.Sedaj pa vsi upamo da bo umaknil tožbo, ki je vsebovala tudi odškodninski zahtevek (2000 EU)

  7. #7

    Privzeto

    Capek, ker sem načelen, bi rekel, da so spoštovali zakonsko omejitev, polnoletnost. Ampak vodilne vaše LD poznam in priznati moram, da tako uspešne odganjalce podmladka najdeš le redko kje. Tudi v preteklosti.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Pri nas so možakarju 2x zavrnili prošnjo za sprejem v članstvo. Prvič je bil razlog nepopolna prošnja, drugič pa so ga preglasovali za 1 glas. Finta pa je v tem, da je glasovanje o sprejemu člana v Ld popolnoma nezakonito (zakon o društvih) In letos nas je tožil preko Čeferina in so se vsi posr.... in ga takoj sprejeli. Čeferin je povedal, da smo 2x kršili zakon.Sedaj pa vsi upamo da bo umaknil tožbo, ki je vsebovala tudi odškodninski zahtevek (2000 EU)
    jazbec a se da dobiti kakšne fotokopije papirjev(brez imen seveda )lahko pošlješ tudi ZS ker pri nas mamo glih takšne junake da smo enega že dvakrat zavrnili pa je spet napisal prošnjo.
    če pride do odškodninskih tožb pa na prvem mestu trpi odstrel divjadi , ker vodilni se bojijo za denarnice.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Capek v kolikor imate v Pravilih LD določene pogoje za sprejem v članstvo v kateri so pogoji za odvrnitev od sprejema v društvo mladoletnih oseb je odklonilna zavrnitev veljavna in utemeljena. Če pa v Pravilih ni definicije pa je odklon lahko sporen iz razloga,ker teh omejitev nimate napisanih v Pravilih LD. Predvsem pa je v Zakonu o društvih v 11.členu pojasnjeno o včlanjevanju mladoletnih oseb v društva.

    BOBER
    Last edited by bober; 29. February 2008 at 00:08.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Ali so pravila LD nad zakonom o lovstvu???Preberi kako je tam definirano.

Stran 1 od 10 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •