Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Kramp pa še nekaj, vsi smo bili mladi, nekateri smo še sedaj. Najlepše je priti v LD, kjer so "stari prdci" že vse postorili (zgradili lovski dom, zbiralnico divjačine, postavili preže itd), sprejeti pripravniki pa nato uveljavljajo pravice, ki jim ne gredo po internih aktih ali zakonodaji.
    To je del demokracije v Sloveniji, bolj groziš, bolj si predrzen, več dosežeš. na Takšnih si v večini LD ne želimo. Določeno spoštovanje do starejših lovcev v LD je potrebno imeti in pokazati, še posebej do tistih, ki so z delom veliko prispevali v LD, pa zaradi starosti ne morejo več.
    v LD si želimo čimveč mladih poštenih pripravnikov in lovcev s čustveno inteligenco, nikakor pa ne pripravnikov s takšnim odnosom do starejših, kot si napisal Krampl.
    Pranger mogoče ima Kramp dober razlog za svojo jezo. Si lahko mislim, glede na moje poznavanje nekaterih LD in njihovih postopkov pri obravnavanju pripravnikov.
    Sam sem mlad lovec, ko sem vstopil v LD sem plačal članarino za "minulo" delo, sedaj ko smo našemu vodsvu uspeli dopovedati, da je pristopnina nezakonita, so hoteli uvesti "prostovoljni" prispevek oz. "donacijo" za pripravnike, kar smo jim s težavo preprečili, "uzakonili" pa so (kar je po mojem mnenju tudi v nasprotju z zakonom) obveznih dodatnih 80 delovnih ur za navega člana (ne tistih ki so vštete v programu pripravništva).
    Da ne omenjam še raznoraznih omejitev pri odstrelu trofejne divjadi za novosprejete člane z vsemi opravljenimi izpiti. Tukaj se pa začne tisti Fej in Fuj, če ga že prej ne vidite.
    Tisti "stari prdci" se verjetno ne nanašajo na vse starejše lovce ampak na tiste, ki bi si radi nasproti mlajšim zagotavljali raznorazne privilegije naprem mlajšim.
    Pa da ne bo nesporazuma, zelo cenim starejše lovce, take z izkušnjami ki nekaj vedo o lovu in se vsaj normalno če že ne prijazno obnašajo do mlajših članov.
    Žal pa se najde precej konzervativnih in če hočete ljudi z nazadnjaškimi pogledi v naših LD-jih, in če kaj spremljate polemike in debate v naši lovski organizaciji v zadnjih letih, je ravno vpliv takih ljudi kriv za vedno slabše stanje v organizaciji in njenem ugledu navzven.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #22

    Privzeto

    Jaz pa najbolj cenim poštenje, ne glede na leta.
    Razumem pa tudi pripravnika, ki je mlad in nestrpen in ga vsaka krivica hudo udari. Zato je zelo pomembno kakšne mentorje določamo pripravnikom. On je njegov učitelj in zaščitnik. Takšna vprašanja kot jih je postavil Racoon se sploh nebi smela pojavljati.
    Pričakoval sem takšno debato, ki je včasih na zelo nizkem nivoju. Zato sem tudi kot prvi odgovor napisal, da je najbolje post zbrisati.
    Racoon zapomni si, kaj te najbolj boli. Če boš kdaj v vlogi mentorja pa ne delaj podobnih napak.

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Nekako tako, če si uspel absolvirati vse kar predvideva praktični del lovskega izpita in ga tudi uspešno opravil, bi te LD lahko prijavila na izpit, ker pa imate v poslovniku napisano, da staž traja dve leti, se pač tega držijo.

    Ti, ki si ves čas zavzemal za spoštovanje normativnih aktov, moraš pač to sprejeti tudi takrat ko ni tebi v korist.

    Če ne bi zganjal cele znanosti glede nošenja orožja na skupnih lovih ipd. bi te mogoče prijavili, kljub poslovniku.
    Bi sprejel b.p. normativne akte, če bi bili za vse enaki. Bi jih tudi lažje sprejel, če bi bili pripravniki enakopravni člani tako kot piše v aktih. Da ne bi o Zakonu o društvih, delovnih urah, donacijah, pogonih,... Kot predsednik SD si ne morem predstavljati, da bi od novosprejetih članov zahteval nekaj, kar ni po pravilih, obenem pa si sproti zmišljeval nova pravila, ki so njim v minus. (smo zgradili strelišče, smo nabavili opremo,...) Fantje, kje je tukaj prostovoljstvo?

    Glede znanosti o nošenju orožja je tudi napisano v ZDlov-1, ki si si ga verjetno prebral. Zanimalo me je, kako je to pri drugih LD. Od tebe žal nisem dobil odgovora...
    Vidim, da znaš vedno samo malo podrezati, če bo kakšna kontrareakcija. Oprosti, nisem take sorte...

    In nisem samo eden pripravnik - nas je celih pet, ki jih zanimajo ista vprašanja. Jaz sem samo tisti, ki piše in ki upa vprašati.


    @tica:
    Sem poklical danes na zvezo, kjer so mi dali podoben odgovor. Vidim, da v večini LD stvari laufajo, tako kot je to pri nas še lani.

    Vse skupaj mi je gratalo že kar nekaj. Že res, da piše v pravilih in zakonih tako in tako, vendar kaj, ko se jih enkrat držijo, drugič pa ne. Te mine do vsega.

    Hvala vsem za podane informacije... Se dobim danes še s starešino, da mi razloži, kako je na stvari.

    Trda je ta pot...

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Trda je ta pot...
    Dolga pa maksimalno 3 leta - do opravljenega izpita .
    LP
    Služimo narodu !

  5. #25
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Torro, upam, da bo boljš! (tvoj podpis)

    Sicer pa nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti hujše!

  6. #26

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave

    Sicer pa nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti hujše!
    Ne vem namreč, če je to optimizem, ampak ni za obupat
    Last edited by alojz1; 28. January 2011 at 17:12.

  7. #27

    Privzeto

    Pri nas ima danes, naš edini pripravnik družinski izpit in če bo vse v redu,se mu mislim da 12. februarja začnejo predavanja za državni izpit. Drugače je bil lansko leto sprejet v našo LD in ne vidim razloga zakaj če pripravnik opravi ure in vse ostalo kar mu je naloženo, mora čakati 2 leti na državni izpit, potem pa jamrajo da mladi nočejo za jagre in podobno.
    V kraljestvu Zlatoroga

  8. #28

    Privzeto

    Dejstvo je da pripravnik lahko dela in izkorišča vse kot ostali lovci v družini, razen tega, da ne more iti samostojno na lov.Tako, da ne vidim nič slabega če se pač podaljša ,če ni bilo vse izvedeno po programu,oziroma se pripravnik ni sam zanimal za stvari ,katere bi nekako moral poznati, kar pa je v enem letu zelo težko spoznati vse stvari v loviščuin lovišče.To kar sem napisal boste morda doumeli čez par let!Vedeti pa morate tudi, da verjetno eni pričakujejo, da bodo šli enkrat na lov, pa enkrat pri preži pomagali , pa že vse zanjo in so oh in sploh.Potem pa izsiljevanja.To sem napisal na splošno(ne za ta primer, ker ga ne poznam), se pa taki primeri dogajajo.Včasih je kriv pripravnik, včasih ld ,da pride do takih primerov,zato bi morali videti in slišati obe strani, ne pa enostransko ugovarjati.

  9. #29

    Thumbs down

    Citat Kramp je objavil: Pokaži objave
    Glede na opazke (kdor se zadnji smeje, glava boli ipd.) nekaterih opažam, da nekateri novosprejete lovske tovariše smatrate za manjvredne, za tiste, ki imajo manj pravic od vas in se vam morajo posebej dokazovati, da bi bili sprejeti v elitistični kljub starih prdcev.

    Fej in fuj! Skrajni čas je, da se stare prdce pomeče iz organizacij in da zapiha svež veter!
    Vsakršno omejevanje in zaostrovanje minimalnih predpisanih pogojev je le paranoično ščitenje elitizma. Še enkrat fej in fuj!
    da da, na žalost je takšno stanje v slovenskem lovstvu (še krope je v lovcu omenjal to). šikaniranje mladih, slabi odnosi s prebivalci, znana slovenska favšija in hudobija, prilaščanje zaslug, domišljanje vsemogočnosti, neumnost!, primitivizem, ignoranca...
    veliko gnilega vidim, ampak hej, živimo v sloveniji! ne upat da se bo kaj spremenilo:icon_:
    morda bi bilo najbolje, da jih kar inšpektorju prijaviš, če imaš kakšne dokaze o kršenju zakonov, ker zadnji, ampak res ZADNJI čas je da lovstvu povrnemo ugled. in s takimi stvarmi, da bomo vse pometli pod preprogo, ter drug drugemu držali potuho, tega sigurno ne bomo dosegli. in ja, največ oz. praktično VSE zasluge za katastrofalno stanje v slo. lovstvu imajo stari kurci (ne stari prdci). ker samo oni so imeli čas in sposobnost zapraviti ugled. mlajši člani ga sigurno nismo imeli.
    tko da ne se jim pustiti, nikakor ne ugoditi njihovim podlim in nezakonitim zahtevam, ter če imaš možnost samo stran od takih ljudi. lovskih družin je dovolj, in sigurno se bo kakšna v tvoji bližini našla, ki bo veliko bolj prijazna in primerna zate...

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Medgeneracijska NESTRPNOST ???

Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •