Stran 10 od 17 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 167

Tema: Pripravnik in upravičenost do predavanj

  1. #91

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    V petek sem uspešno opravil zagovor praktičnega dela v družini,danes roma prijava v Celje,predavanja se začnejo v začetku marca.
    a je možno kako drugače? in pa btw, ni malo pozno za prijavo? da te niso prepozno prijavili...

  2. #92
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Mi smo imeli rok dva dni pred začetkom predavanj. (predavanj na katera grem naslednje leto)

  3. #93

    Privzeto

    Kako naslednje leto Profesor??? A ne boš letos delal izpita????

  4. #94
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Vidim, da nisi prebral cele teme... So ga stari pripravniki zajeb.li in zdaj moramo mi njihov davek plačevati. Krivda pa je samo na njihovih mentorjih, ki jih niso pravilno usmerili. Zgovarjajo se na en člen iz Poslovnika za katerega sem jim še bedak sam povedal (dobro, da ni po moji krivdi). Glave mislijo, da se bo s tem kaj spremenilo, da bomo sedaj postali boljši lovci, pa mislim, da bo samo slabše, ker se gojijo že osebne zamere (pa ne od mene). Če misliš postati dober lovec je odvisno samo od posameznika in njegove narave. Kdor bo želel krasti divjad, streljati po vsem kar leze in gre, ne da bi o tem prej razmislil, loviti s psi brez papirjev itn., ne bo pomagalo niti 5letno pripravništvo. Eni pa se trudimo, želimo pomagati družini s koristnimi nasveti in delom, pa te kar potunkajo skupaj z ostalimi. Res lep odnos moram reči...

    V naši družini imajo, žal, zelo napačen pristop do pripravnikov. Nekaj zahtevajo od nas, pa sami ne vedo kaj... Obljubljajo eno, pa se malo veter obrne in je vse drugače...
    Med nami pripravniki so tudi takšni, ki jih njihov mentor, kljub ne vem koliko klicev in prošenj, ni peljal v enem letu niti na en izhod (vedno izgovor "jutri", "drugič",...). To mu na sestanku poveš direkt v obraz, je čisto tiho, in odgovor veljakov je bil takoj, da se bo mentor poboljšal. Res, da te mine...

    Bomo potrpeli, kar pa ne morem trditi za nekatere druge...

  5. #95

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da nisi prebral cele teme... So ga stari pripravniki zajeb.li in zdaj moramo mi njihov davek plačevati. Krivda pa je samo na njihovih mentorjih, ki jih niso pravilno usmerili. Zgovarjajo se na en člen iz Poslovnika za katerega sem jim še bedak sam povedal (dobro, da ni po moji krivdi). Glave mislijo, da se bo s tem kaj spremenilo, da bomo sedaj postali boljši lovci, pa mislim, da bo samo slabše, ker se gojijo že osebne zamere (pa ne od mene). Če misliš postati dober lovec je odvisno samo od posameznika in njegove narave. Kdor bo želel krasti divjad, streljati po vsem kar leze in gre, ne da bi o tem prej razmislil, loviti s psi brez papirjev itn., ne bo pomagalo niti 5letno pripravništvo. Eni pa se trudimo, želimo pomagati družini s koristnimi nasveti in delom, pa te kar potunkajo skupaj z ostalimi. Res lep odnos moram reči...

    V naši družini imajo, žal, zelo napačen pristop do pripravnikov. Nekaj zahtevajo od nas, pa sami ne vedo kaj... Obljubljajo eno, pa se malo veter obrne in je vse drugače...
    Med nami pripravniki so tudi takšni, ki jih njihov mentor, kljub ne vem koliko klicev in prošenj, ni peljal v enem letu niti na en izhod (vedno izgovor "jutri", "drugič",...). To mu na sestanku poveš direkt v obraz, je čisto tiho, in odgovor veljakov je bil takoj, da se bo mentor poboljšal. Res, da te mine...

    Bomo potrpeli, kar pa ne morem trditi za nekatere druge...
    Mogoče pa čutijo nekakšno "konkurenco" in se vas morajo nekako še odkrižat za kakšno leto... in to je bila očitno zelo dobra priložnost za njih.

  6. #96
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Sem zadnjič govoril z enim starejšim gospodom,lovcem.Bil sem pri njemu službeno,pa mi je pokazal lovsko sobo,tako polno trofej,da te kap.In je rekel,ja včasih je bilo lepo,ko smo v družini lahko jagali srnjake samo pet lovcev,vsako leto sem jih kakšne štiri.Sedaj pa je vse narobe,ker jih lahko jagajo tudi mlajši lovci.Pripada mi komaj eden na leto.
    Katastrofa!

  7. #97
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    O tem oviranju in zadrževanju smo že pisali in resnično je neverjetno kako po nekaterih družinah stvari tečejo. Tukaj je potrebno pač prevzeti vajeti v roke in spemeniti interno zakonodajo.To pa se najlaže izvede tako,da se pomladi UO in sprejme nova pravila. Dan današnji je potrebno veliko znanja ,da se lahko vodi LD in tukaj je hakeljc ki gre na roke mlajšim, izobraženim lovcem.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #98

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Tukaj je potrebno pač prevzeti vajeti v roke in spemeniti interno zakonodajo.To pa se najlaže izvede tako,da se pomladi UO in sprejme nova pravila. Dan današnji je potrebno veliko znanja ,da se lahko vodi LD in tukaj je hakeljc ki gre na roke mlajšim, izobraženim lovcem.
    Za to je potreben čas, ki se meri v letih.

  9. #99

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Sem zadnjič govoril z enim starejšim gospodom,lovcem.Bil sem pri njemu službeno,pa mi je pokazal lovsko sobo,tako polno trofej,da te kap.In je rekel,ja včasih je bilo lepo,ko smo v družini lahko jagali srnjake samo pet lovcev,vsako leto sem jih kakšne štiri.Sedaj pa je vse narobe,ker jih lahko jagajo tudi mlajši lovci.Pripada mi komaj eden na leto.
    Katastrofa!
    ja, točno o takih 'starih prdcih' je kramp govoril

  10. #100

    Privzeto

    glede dobe pripravništva pa sem sam dobil občutek, da bi bilo dobro zame če bi začel z udeleževanjem na jesenskih skupnih lovih (oktober), pač večinoma v pogonu, nadaljeval čez naslednje leto in naredil 1. pomoč in balistiko, potem pa so predavanja februarja z zaključkom v maju. torej skupaj ~18 mesecev oz. leto in pol. to se mi zdi zelo uredu čas. sam sem začel nekje marca ali aprila, torej sem imel skupaj 13-14 mesecev pripravniške dobe, kar se mi je zdelo malce premalo, pogrešal sem skupne love da že prej spoznam teren in ljudi. kar pa je več, da bi bil 2,5 leti pripravnik pa bi se mi zdelo nategovanje s strani družine. razen če bi bil zaključek tečaja namesto maja nekje jeseni in bi bil pripravnik 2 leti. to se mi zdi maximalno sprejemljivo. vse kar pa je več pa ne odobravam.

Stran 10 od 17 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •