Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 63

Tema: Ekologi brez meja

  1. #41

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Tu vam je Zober lepo podal link na oddajo.

    In v oddaji se lepo vidi način in rezultate ob pametnemu ukrepu, ki ga je izvedla Škofjeloška občina.

    Ni čudno, da je lovska organizacija v takšnem dreku kot je, če njeni člani zagovarjajo policijske rešitve a'la Naklo in LD Udenboršt.
    Novinarka pravi, da je odlagalcem v Naklem odklenkalo. Komu bo odklenkalo bomo videli v bodoče. Ljudje so se še vedno znašli in obšli take ukrepe, če se jim je le splačalo. In policijske ukrepe znajo Slovenci prav lepo okoli prinesti in jih bodo tudi tu.
    Povsem nekaj drugega je izobraževanje in ponujanje legalne in cenejše možnosti.
    Bravo Škofja loka, fuuuuuj Naklo in LD Udenboršt!

    Očitno res postajamo vedno bolj polkovniška in policijska država.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #42

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tu vam je Zober lepo podal link na oddajo.

    In v oddaji se lepo vidi način in rezultate ob pametnemu ukrepu, ki ga je izvedla Škofjeloška občina.

    Ni čudno, da je lovska organizacija v takšnem dreku kot je, če njeni člani zagovarjajo policijske rešitve a'la Naklo in LD Udenboršt.
    Novinarka pravi, da je odlagalcem v Naklem odklenkalo. Komu bo odklenkalo bomo videli v bodoče. Ljudje so se še vedno znašli in obšli take ukrepe, če se jim je le splačalo. In policijske ukrepe znajo Slovenci prav lepo okoli prinesti in jih bodo tudi tu.
    Povsem nekaj drugega je izobraževanje in ponujanje legalne in cenejše možnosti.
    Bravo Škofja loka, fuuuuuj Naklo in LD Udenboršt!

    Očitno res postajamo vedno bolj polkovniška in policijska država.

    Sršen, kako bi ti rešil te težave z divjim odlaganjem in lovljenju divjih odlagalcev?

  3. #43

    Privzeto

    Bravo Sršen!
    Tole početje nekaterih je res že bolano!

  4. #44

    Privzeto

    Da nikoli ne bomo enotni, mi je jasno.
    Da vsako leto čistimo gozdove in črna odlagališča in se pritožujemo, kako našega dela nihče ne ceni, je tudi znano.
    Ko pa najdemo način preprečevanja črnih odlagališč, pa zopet ni prav.
    Vse kritične točke opremiti z opozorilnimi tablami (spomnite se opozoril, radar, in vsi avtomatsko zmanjšamo hitrost).
    Lahko se nastavijo "blef" kamere, ki so tarča onesnaževalcev. Kako bomo pa prave skrili je pa odvisno od naše izvirnosti. (votel panj, kamen itd).
    Seveda pa lahko vse skupaj naredijo komunalni redarji. Potem bomo pa jamrali, da so nam idejo ukradli
    Meni je pomemben rezultat. Jalovega dela imam že dovolj.

  5. #45

  6. #46

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Sršen, kako bi ti rešil te težave z divjim odlaganjem in lovljenju divjih odlagalcev?
    Sem ti že v temi o lovstvu in medijih odgovoril.

    Bolje preventiva kot kurativa!
    Ni mi do tega, da mi povsod sledijo kamere in sateliti. En velik moški spolni organ gleda tako življenje, kjer se po domače rečeno še usrat ne moreš, brez da bi te kdo nadziral.

    Alojz, predstavljena načina sta bila dva. Menda oba enako efikasna. Zakaj se odločati za restriktivnega? To vedno rojeva reakcije in posledice. Ni bolje zlepa?
    Last edited by Sršen; 22. February 2012 at 10:52.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #47

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sem ti že v temi o lovstvu in medijih odgovoril.

    Bolje preventiva kot kurativa!
    Ni mi do tega, da mi povsod sledijo kamere in sateliti. En velik moški spolni organ gleda tako življenje, kjer se po domače rečeno še usrat ne moreš, brez da bi te kdo nadziral.

    Alojz, predstavljena načina sta bila dva. Menda oba enako efikasna. Zakaj se odločati za restriktivnega? To vedno rojeva reakcije in posledice. Ni bolje zlepa?
    Si že kdaj slišal, da se nekateri požvižgajo na vse kar jim skušaš dopovedati? Nekateri bodo še vedno smetili in odlagali ne glede na to kako jih vzgajaš, preprečuješ,... Ko enkrat možnosti, da urediš vse zlepa ni več, kaj boš naredil potem? Seveda da ga boš kaznoval a ni tko res? Če želiš pa kakšen dokaz ga moraš pa pofotkat a ni tko?

  8. #48

    Privzeto

    Za Rikca posebej:

    Go #drugje
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #49

    Privzeto

    Ne vem zakaj toliko hude krvi zaradi teh odlagališč odpadkov. Vedno so bila in vedno bodo. Zmeraj se najde budala, ki bo nekaj odvrgel tja, ko to ne sodi. Pa kamere, redarji in podobne zadeve gor ali dol. Mislim, pa, da bi lahko kaj več energije glede "reševanja" našega okolja usmerili v kakšne druge projekte, ki bodo resnično prispevali k boljšem življenskem okolju nas in prostoživečih živali. Že na "našem" področju imamo kaj za postoriti. Ukrepi, ki jih leta in leta izvajamo ne dajejo zaželjenih učinkov, tisti ki pa bi jih dali pa niso v našem dometu, ker jih enostavno nismo sposobni speljati ali vsaj vplivati na to, da bi se kaj spremenilo.
    Pa da ne bo pomote - lepo da se smeti pobirajo, tudi sam sem se udeležil kake takšne akcije, samo pretiranega efekta pa od tega ni....

  10. #50

    Privzeto

    No že v prvem postu sem napisal, da je to s kamerami bolj tako tako... Tudi vprašljivo kot dokaz, bolj je efekt v tem, da se ljudje bojijo slikanja... Na koncu bo kak še tožil tega ki slika kot nekakšnega voajerja... Pa tudi ko bo razbitih par kamer bo hudič... V tem se mi zdi veliko bolj smisel predlog Alojza, ki predlaga ob kakih takih poteh napise, da je okoliš pod video nadzorom ali podobno, saj tudi če bi oseba, ki bi želela odložiti odpadke, bila 90% prepričana, da je to samo hec in da kamer dejansko ni, ji tistih 10% možnosti vseeno ne bi dalo miru... Za nekatere pa se bo itak vedno našel plac v naravi, ki ga bodo izbrskali in odložili smeti! Takim pa mislim, da itak več ni pomoči in je bolje danes delati na vzgoji mladih, da nekoč ne bodo počeli tega. Na tem področju pa se mi zdi, da se pri mladih naredi bistveno več in da so kar osveščeni in tudi nekoliko vplivajo na starše.

    Drugi del prispevka, ki se Sršenu dopade je odvoz kosovnih odpadkov. Omenjajo, da gospodinjstva dobijo po 2 kupona, ki ju lahko izkoristijo med letom. To je odličen predlog in ideja za nekatere zadeve, po drugi strani pa mogoče le nekaj % koristi pri zmanjšanju odlagališč. Ne vem kako je drugod po Sloveniji, ampak tudi pri nas se mi zdi da 2x letno (1x 100%) odvažajo kosovne odpadke po območju celotne občine. Datum se vnaprej objavi, da ljudje pripravijo odpadke na kupe od koder jih potem odvažajo. Pa je kljub temu po občini še vedno cel kup divjih odlagališč, saj se nekateri kosovnega odpadka želijo rešiti takoj in ne mislijo čakat predvidenih datumov (to je v prispevku bolje, da jih lahko 2x v letu zgleda kadarkoli pokličeš)... drugi imajo take odpadke, ki jih ne pobirajo med kosovnimi in v naravo odvažajo kar gospodinjske odpadke in plastiko...

    Skratka mislim, da so te generacije praktično izgubljene in bodo tisti, ki to počnejo od nekdaj in še danes, počeli to tudi vnaprej. Sedaj čistilne akcije prav gotovo ne škodijo in se vsaj delno sanira stanje vsako leto, trudimo pa se vzgojiti mlade, da nekoč ne bodo počeli tega.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •