Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 63

Tema: Ekologi brez meja

  1. #11

    Privzeto

    Kolikor je meni znano ima društvo Ekologi brez meja v letošnjem letu načrtovani dve akciji, in to popis črnih odlagališč in pa zbiranje odpadnega papirja. Letos tako nima v načrtu akcije čiščenja okolja, to so imeli v lanskem letu.

    Fantje ne se jezit, če društvo zna svoje akcije učinkovito javno predstaviti in promovirati. To lahko storimo tudi mi, a tega verjetno ne znamo, nihče pa nem tega ne brani.

    Stvari na tem področju bi se morale premakniti na bolje, saj smo zaposlili dr. znanosti, ki naj bi skrbela za javno podobo LZS in za komuniciranje z javnostmi. A do zdaj tega še nismo zaznali, ali pa smo njene aktivnosti spregledali.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #12
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave



    Stvari na tem področju bi se morale premakniti na bolje, saj smo zaposlili dr. znanosti, ki naj bi skrbela za javno podobo LZS in za komuniciranje z javnostmi. A do zdaj tega še nismo zaznali, ali pa smo njene aktivnosti spregledali.
    V kar nekaj pisarnah sedijo šolančki ki sploh nevejo za kaj so plačani kaj šele da bi vedeli kaj je njihovo delo in tak se prav lepo šlepajo in sesajo denarčke dokler se da !Za njih se ve kam spadajo in kako jih imenujemo (klopi) zajedalci ki jih je treba odstranit in z njimi tudi te ki so jih spravli k koritu!!!!

  3. #13
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Milan te moram popraviti in sicer trdiš da smo zaposlili dr.znanosti ampak to sploh ni res. Prepričan sem, da je bilo zelo malo vpliva članstva na izbor. Skratka da ne bom dolgovezil zaposlili je nismo mi ampak LZS mi jo pa samo plačujemo in od tega za sedaj še nimamo nič
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #14
    bostjan Guest

    Privzeto

    kaj ti ne berejo tega da bi videli nezadovoljstvo in bi se kaj premaknilo na bolje ali so tak zasidrani da se jim kratko malo j..... za vse!!!!

  5. #15
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Vidim, da bodo polpismeni še dolgo pametovali, preden bodo ugotovili ali je LZS vključena v to akcijo ali ne.
    Tipical!

  6. #16
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da bodo polpismeni še dolgo pametovali, preden bodo ugotovili ali je LZS vključena v to akcijo ali ne.
    Tipical!
    Glede na tvoj odziv si sigurno na kakem položaju kjer lepo teče denar ne da bi za njega mignil z ritjo!
    Ko mački na rep stopiš se oglasi!
    Mislim da je to forum kje lahko vsak pove svoje mnenje ali je pa to privilegij super pametnih med katerimi si zgleda ti!

  7. #17

    Angry

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Fantje ne se jezit, če društvo zna svoje akcije učinkovito javno predstaviti in promovirati. To lahko storimo tudi mi, a tega verjetno ne znamo, nihče pa nem tega ne brani.
    se 100% strinjam da je dovoljeno vsakomur takčno akcijo izpeljati. ampak vseeno mi pustijo grenak priokus visoki prispevki LZS za njihove 'funkcionarje' ki naj bi bili usposobljeni tudi takšne zadeve izvesti, pa jih ne, ko se ponudi priložnost.
    najbolj pa me razžalosti, da se je sprožil plaz kritik po tem, ko organizatorji te akcije dobijo državno priznanje. in kritika prihaja tudi iz lovskih vrst. češ da lovci takšne in podobne akcije organiziramo že vrsto desetletij.
    ampak letos, ko bi pa lahko takšno akcijo organizirali, da bi opozorili nase in na svoje naravovarstveno poslanstvo, pa nikjer nobenega...
    skratka favšija od favšije. niti v sanjah si nisem mogel predstavljati, kako so nekateri prizadeti...

  8. #18
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat bostjan je objavil: Pokaži objave
    Glede na tvoj odziv si sigurno na kakem položaju kjer lepo teče denar ne da bi za njega mignil z ritjo!
    Ko mački na rep stopiš se oglasi!
    Mislim da je to forum kje lahko vsak pove svoje mnenje ali je pa to privilegij super pametnih med katerimi si zgleda ti!
    No, pa dajmo po tvoje:

    Glede na tvoj prvotni poziv in odziv te očitno boli levo oko na desnega si pa slep, da o sivi tvarini ne govorimo. Si pa nadarjen za šloganje, zato ti priporočam samozaposlitev v tej smeri. Boš uspešen pri vseh starih babah, ki nekritično sprejemajo flance.

    verjetno je ta forum res namenjen temu, da vsak pove svoje mnenje. Vendar je mnenje daleč od trosenja neresnic. Kljub temu, da še zdaleč ne božam tistih na zvezi in da imam do njih veliko zamer, pa ne prenašam blebetanja in obtoževanja na pamet, brez preverjanja dejstev.

    Tepčki, kot si ti pa tako lahkotno počnete take bedastoče in potem špilate užaljenost, ko vam jih kdo da pod nos.

    Mogoče bo res potrebno sprožiti kakšen sodni proces proti takim klevetačem. To bo še debelih oči in smeha na njihov račun.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Vidim da ste že na ostro. Lepo, samo žaljivk se izognite pa bo.

    Že več kot 10 let je tega, ko sem delal popis divjih odlagališč v naši LD. Takrat še ni bilo tako razvite informatike kot je danes. Ni bilo GPS, internet je bil bolj ko ne izjema, skratka bistveno manj orodij kot jih imamo danes.

    LZS je izvedla nekaj pionirskih okoljevartvenih akcij, v katere je vključila tudi ribiče in turistično zvezo. No, bilo je partnerstvo, pobudnik pa je bila LZS. Več let smo hodili po gozdovih in s traktorji vlekli ven stare školjke, akomulatorje, hladilnike, gume in še marsikaj drugega. Problemi so bili na deponijah in s prevozom kupov zbranih smeti na deponije. No, tudi to se je nekako rešilo. Nato pa pride leto 2010 in nam nekdo prodaja žajfo. Rezultat sem napovedal že lani, pred akcijo.
    Le zakaj ekologi brez meja tudi letos ne organizirajo akcije zbiranja odpadkov, a jih ni več? Pravijo, da zbirajo podatke o divjih odlagališčih. A jih niso zbrali že lani? Aja, tistih od lani ni več, sedaj so nove lokacije (hahah, dober štos). No, mogoče je res tudi kakšna nova lokacija, je pa ponovno zaživela tudi prenekatera stara lokacija. In do kdaj bomo torej čistili za drugimi? Boštjan pravi, da lovci najbolj vemo, kje so divja odlagališča češ da smo edini, ki poznamo vsak kotiček. Mogoče res poznamo skoraj vsak kotiček ampak še bolj od nas bi ga morali poznati lastniki, dobro poznajo kotičke tudi gobarji, pa seveda gozdarji in še bi se kdo našel. No, ko sem omenil gozdarje, na Zavodu za gozdove imajo menda obsežen seznam divjih odlagališč na digitalnih kartah, katerega tudi stalno dopolnjujejo (če nastanejo nova odlagališča). Zakaj torej posebna akcija, če to ZGS dela itak celo leto?
    Akcija popisovanja divjih odlagališč je torej samo metanje peska v oči laični javnosti in je v bistvu medijsko opravičilo za svoj obstoj in za porabo denarja, ki jim je lansko leto kar dobro kapnil. Pa še neka odlikovanja so menda dobili od predsednika države. Po tej logiki, bi moral dati odlikovanje tudi vsaj vsaki LD, pa še kakšen evro za povrh.

    Lahko pa bi LZS bila letos pobudnik čistilne akcije, kot je to počela že pred leti in s tem pokazala, da je konstanta v naravovarstvenem prizadevanju, ne pa muha enodnevnica, kot so to ekologi brez meja. Seveda pa bi pričakovali zraven tudi dodano vrednost v obliki predloga predpisa, ki bi drastično povečal kazni za odlagalce smeti v naravnem okolju in seveda predlog za učinkovit nadzor nad izvajanjem zakona (med nadzornike v tem pogledu bi uvrstil tudi lovce, ribiče in gozdarje). Cilj pa bi moral biti, da čistilne akcije v bodoče nebi bile potrebne.

    No, moje bolj obširno obrazloženo stališče lahko raztrgate kakor hočete, mene pa pustite živeti (haha).
    Last edited by rock&roll; 16. March 2011 at 00:10.

  10. #20
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave
    ...

    No, moje bolj obširno obrazloženo stališče lahko raztrgate kakor hočete, mene pa pustite živeti (haha).
    Ni kaj trgati, ker vse drži.
    V izogib nadaljnjim bedastočam drugih pa le zapis, da LZS je partnerica v tem projektu. Je treba le malo po spletu pobrskati in je vse jasno, ne pa le tu blebetati!
    Koliko in kaj je od LZS in ostalih organizatorjev, te kakor je Rock&Roll ugotovil puhle akcije, je pa drugo vprašanje.

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •