Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 35

Tema: Mobilni telefoni (in ostali elektronski gadgeti)

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    A brez vsega tega se v svojih lastnih loviščih ne znajdete več?
    Kaj, ko bi se v šahovski krožek vpisali in puške v kot postavili!?
    Svojih lastnih loviščih, heh... kako omejen pogled, a izven meja "tvojega lastnega" lovišča je pa konec sveta?

    Mene je GPS na telefonu že mnogokrat pripeljal nazaj do izhodišča (avta ali kolesa), ko sem lutal naprimer po pokljuških hostah.

  2. #22

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Svojih lastnih loviščih, heh... kako omejen pogled, a izven meja "tvojega lastnega" lovišča je pa konec sveta?

    Mene je GPS na telefonu že mnogokrat pripeljal nazaj do izhodišča (avta ali kolesa), ko sem lutal naprimer po pokljuških hostah.
    Ahaaa, torej gre le za zelo "širok pogled" na temo, ki se opisuje z "opremo lovca".
    Lej, zaradi mene lahko s seboj nosiš tudi meterski dildo, če ti pomaga priti nekam. Napisal sem le vprašanje, ker gre za temo opreme lovca in ker sem mnenja, da mora pravi lovec svoje lovišče dobro poznati še preden naredi družinski izpit, po tujem pa brez dodeljenega spremstva kot lovec nima kaj šariti.
    Kot pohodniki, gobarji, porivači in ostali disturbatorji okolja pa zaradi mene seveda počnite kar hočete in kar vam lokalni lovci pustijo.
    Prav?
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ah Sršen saj mogoče bo tudi tebi uspelo iti iskati zastreljeno divjad v tuje lovišče in se ti mogoče pripeti da te spremljevalec ne bo mogel slediti. Meni se je to že velikokrat zgodilo in zato imam GPS na telefonu in sploh ne razmišljam več da ga nebi vzel s seboj vedno in povsodi. Pred leti se je košuta streljana v visokogorju Ratitovca zatekla do Save Bohinke in lovci ki smo sodelovali v tem iskanju pa čeprav tako rekoč domačini so iskali do noči in z eno samo baterijo. Po 14 kilometrih ob Savi niso vedeli kje so pa smo z mojim GPS mobilnikom zadevo rešili tako kot je treba. In ne sedaj najti zopet neke izgovore da bi morali ustaviti pa se pogovarjati z vodstvom LDja ki smo ga prečkali pa da zakon pravi tako in tako pa da je stara mama že vedela kako se temu streže, pa da bi bilo dobro imeti s seboj velik dildo.No za to je potrebno imeti moškost na mestu in pamet tudi.Skratka GPS je nujna oprema lovca saj menda tudi sam trdiš da smo slovenski lovci za časom kajne, torej boš pač moral sprejeti novico o GPSsu kot opremi lovca.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ...Skratka GPS je nujna oprema lovca saj menda tudi sam trdiš da smo slovenski lovci za časom kajne, torej boš pač moral sprejeti novico o GPSsu kot opremi lovca.
    Čudi me, da so toliko časa preživeli brez vsega tega. In celo brez mobitelov. Neverjetno.

    In če omenjeni primer vzamemo kot izjemo, ki se seveda lahko pripeti, zame še vedno velja, da lovcu, ki svojega lovišča ne pozna tako dobro, da se v njem znajde, nekaj manjka.
    Zanašanje na tehniko je varljivo. Vedno lahko odpove. In potem?
    Ja, potem gremo staro mamo vprašat kako se temu streže, ker še ve.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #25

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zanašanje na tehniko je varljivo. Vedno lahko odpove.
    Je tisti, ki je imel serijo oddaj o preživetju v naravi zlagal v nahrbtnik nujne stvari in hkrati razlagal . Ko je bil nahrbtnik poln, je rekel:
    Najbolj pomembna stvar je pa čisto lahka - jo z lahkoto nosim, poceni , jo nikoli ne izgubim in nikdar ne odpove.
    Znanje.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    V debati ste se omejili zgolj na lov,vendar je lovstvo veliko več kot to. Lov je upravljanje z okoljem. Pri tem pa je tehnika neobhodno potrebna. Zgs in ozul je pri nas organiziral usposabljanje za lociranje lovskih objektov z pomočjo gps. Digitalne karte z mejami parcel in lastniki zemljišč na mobitelih so pri nad že stalna in uporabna praksa. In tudi to sporočilo tipkam na ploščico z svetlečim ekranom....
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #27

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima ali obstaja kak program za mobilne telefone z GPS, ki bi deloval na principu kot Bushnell Backtrack? Torej ni toliko pomembna karta kot to, da bi označil par točk, mobitel pa bi te potem s prikazom puščice in razdalje vodil med njimi do želene točke ali nazaj?

    lp
    Ne vem kako točno dela busnell, a po opisu sodeč lahko točno to delaš teudi s Trekbuddy-jem (na pametnih in nespametnih telefonih).
    Točke po poti začneš beležiti v novo datoteko, Ko se želiš vrniti, jo naložiš, izbereš zadnjo točko in uporabiš možnost "route along". Ko se boš točki približal na 50m (lahko nastaviš tudi manj) te bo začel usmerjati na naslednjo točko... (s puščico in razdaljo)
    Lahko pa snemaš pot, ki jo potem naložiš in hodiš po njej nazaj po istem principu.
    Last edited by Matjazz; 21. March 2012 at 17:58.

  8. #28

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Čudi me, da so toliko časa preživeli brez vsega tega. In celo brez mobitelov. Neverjetno.
    Preživeli smo tudi brez avtomobila, traktorja, puške, interneta,... danes pa bi težko brez tega. No ok, saj razumem, da nekateri starejši ne sledijo popolnoma napredku... hvala bogu pa, da marsikateri sledijo. Popolnoma pa se ne moreš itak na nič zanesti, če odpove pa bom sledil mahu na drevesih :icon_:

    In to pravi tisti, ki zagovarja, da bi lovca bral na digitalnem mediju in ne starem dobrem papirju (v papirno obliki je lovec obvezna oprema na sekretu, v kopalnici... ). Računalnika zaenkrat tja še ne vlečem, ko bom mel tabličnega pa mogoče tudi to
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #29

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... In to pravi tisti, ki ...
    Ti pa brez osebne oznake sogovornika res ne zmoreš.
    Kakorkoli, vsaj Alojz1 je dojel poanto in Krpan smiselno razširil debato. Z obema se strinjam.
    Last edited by Sršen; 22. March 2012 at 08:55.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #30

    Privzeto

    In še to. Uporaba raznih trackerjev na terenu tako kot Garminov in podobnih čudes v prometu pripelje do tega, da se začnemo zanašati na njih. In tako kot so potem večina voznikov brez tega pripomočka nesposobna najti cilj, se dogodi tudi pri peš hoji. Občutek za orientacijo je pri hoji v naravi treba vaditi. S takimi pripomočki pa se razvajamo.
    Ne rečem za primere, kot jih navajata Veper in Krpan. A za vsakodnevne jage, sprehode in še posebej za nove lovce, pripravnike je to potuha, ki jim bo onemogočila pridobivanje za lov potrebne in nujne veščine.
    Na nek način mi je celo všeč, da zelenci uporabljajo te zadeve, saj jih usmerjajo na znane "stečine", meni pa ostajajo tista prava področja in vedno nova spoznanja v lovišču. Stran od cest, stran od prež in stran od običajnih lovskih poti. To so seveda tista bolj "komot".

    Seveda pa vsak po svoji želji!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •