Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 35 od 35

Tema: Mobilni telefoni (in ostali elektronski gadgeti)

  1. #31
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In še to. Uporaba raznih trackerjev na terenu tako kot Garminov in podobnih čudes v prometu pripelje do tega, da se začnemo zanašati na njih. In tako kot so potem večina voznikov brez tega pripomočka nesposobna najti cilj, se dogodi tudi pri peš hoji. Občutek za orientacijo je pri hoji v naravi treba vaditi. S takimi pripomočki pa se razvajamo.
    Ne rečem za primere, kot jih navajata Veper in Krpan. A za vsakodnevne jage, sprehode in še posebej za nove lovce, pripravnike je to potuha, ki jim bo onemogočila pridobivanje za lov potrebne in nujne veščine.
    Na nek način mi je celo všeč, da zelenci uporabljajo te zadeve, saj jih usmerjajo na znane "stečine"
    , meni pa ostajajo tista prava področja in vedno nova spoznanja v lovišču. Stran od cest, stran od prež in stran od običajnih lovskih poti. To so seveda tista bolj "komot".

    Seveda pa vsak po svoji želji!
    Vidim, da si se dotaknil tudi nas zelencev...
    Jaz in moj Garmin Oregon 300 sva skoraj nerazdružljiva. Zadnje čase ga uporabljam manj oz. zelo malo, ko pa se odpravim raziskovat skrite kotičke našega lovišča, je obvezno vklopljen.
    Ker sem dobesedno padalec v povsem novem okolju (iz okolice Ptuja sem se preselil v okolico Pivke), mi je v dveh letih pripravništva olajšal marsikateri vzpon na hrib, v pogonu našel pot iz neštetih zaraščenih jarkov,... Hvala ti Oregon!
    Danes mi je najbolj všeč to, da ko se kateri lovec z dolgoletnim stažom odloči, da bo šel mogoče malo poganjat, mu lahko brez skrbi povem, kje je kateri jarek in kje mora iti, da bo najlažje prišel do cilja. In to brez Garmina...
    V začetku mi je torej GPS pomočnik bil nepogrešljiv pripomoček, danes pa je še vedno v nahrbtniku, vendar ga manj koristim.
    Glede mej lovišča... Jaz pravim tako. Če ne veš, kje točno poteka, potem v bližini meje ne lovi. In stvar je rešena... Ker pa smo pred kratkim delali interni izpit, vemo točno, kje meja poteka...

    Tale Oregon mi pomaga pri pohodništvu, gobarjenju, navtiki, lovu, avtomobilizmu, kolesarjenju,... Zelo koristen pripomoček!
    Last edited by PROF.racoon; 22. March 2012 at 22:50.

  2. #32

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ... Ker sem dobesedno padalec v povsem novem okolju (iz okolice Ptuja sem se preselil v okolico Pivke), mi je v dveh letih pripravništva olajšal marsikateri vzpon na hrib, v pogonu našel pot iz neštetih zaraščenih jarkov,... Hvala ti Oregon!
    Potem pa še dobro, da ti niso Garmin Astro obesili okoli vratu!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #33
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, se je zgodilo, da bi ga kdaj tudi rabil...
    Pa ne samo jaz...

  4. #34

    Privzeto nove uporabne aplikacije za pametne telefone

    V teh deževnih dneh malo raziskujem morebitne nove uporabne aplikacije za pametne telefone. Je le minilo že 5 let od zadnje vpisane debate na to temo.
    Torej, poleg balističnega računalnika, Googlemaps in myTracks, ter Accuweatherja (vse to uporabljam jaz), bi kdo delil še kakšno zanimivo uporabno zadevo?
    Pa seveda že vnaprej hvala vsem tistim, ki uporabi pametnih telefonov v lovstvu nasprotujete - in se boste kljub temu odpovedali debati na to temo tukaj. ;)

  5. #35

    Privzeto

    Klaus Demmel Fuchs Jagd.
    ZEISS Hunting

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •