Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Laserski strelni daljnogled

  1. #1

    Privzeto Laserski strelni daljnogled

    Pozdravljeni!

    Pišem v imenu mojega očeta, ki je lovec. Odločil se je, da si privošči laserski strelni daljogled. Odloča se med:
    http://www.burrisoptics.com/laserscope.html

    in

    http://www.nikon.si/sl_SI/product/sp...0-4-12x42m-r4b

    Ima kdo izkušnje z laserskimi strelnimi daljnogledi.
    Očetu so priporočili burris-ov model jaz pa navijam za nikon.
    Problem je, ker se (kolikor poznava) tovrstnega daljnogleda ne da ogledati v živo, treba ga je naročiti....
    Hvala za karšnekoli informacije.
    LP

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Če ti kaj pomaga, poglej pod oglase, kjer en prodaja podoben Bushnellov strelni daljnogled, pa ga kaj povprašaj.

    LP

  3. #3

    Privzeto

    Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru

  4. #4

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru
    Sem prebral kar nekaj o laserskih strelnih daljnogledih in menim, da so prihodnost. Slabemu strelcu ne pomagajo gre samo zato, da z upoštevanjem lastnosti naboja, modela puške bolj zanesljivo sprožimo dolge strele ( 250, 300, 400 m....)

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Branko je objavil: Pokaži objave
    Sem prebral kar nekaj o laserskih strelnih daljnogledih in menim, da so prihodnost. Slabemu strelcu ne pomagajo gre samo zato, da z upoštevanjem lastnosti naboja, modela puške bolj zanesljivo sprožimo dolge strele ( 250, 300, 400 m....)
    Pa smo spet pri lovski etiki dolgih strelov...

  6. #6
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kupi Buris pa bo. Debata ne bo koristna ker kot mi je znano je ta tip streljnega dalnogleda v Sloveniji zelo redka stvarca in izkušenj praktično ni. Glede na kvaliteto običajnih strelnih daljnogledov obeh znamk pa se nedvomno kvaliteta nikona ne more meriti z burisovo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #7

    Privzeto

    Ko smo pa pisali o dolgih strelih, pa nihče ni tako daleč streljal. ( 250, 300, 400 m....)
    Da ne bo pomote: ti daljnogledi so po moji oceni odlični v rokah dobrih strelcev in poznavalcev orožja. Za strele do 100m pa niso potrebni.
    Žal pa jih bodo kupovali tudi slabi strelci z neustreznimi kalibri, ki mislijo, da bodo z njim uspešni na velikih razdaljah.
    Pa ne mislim s tem Brankota ali njegovega očeta, ki ju sploh ne poznam
    Last edited by alojz1; 27. January 2011 at 12:24.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Glede na kvaliteto običajnih strelnih daljnogledov obeh znamk pa se nedvomno kvaliteta nikona ne more meriti z burisovo.
    To ti praviš...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #9

    Privzeto

    Jaz bi vzel birrisa že zato, ker se enostavno nastavi na balistično krivuljo (ki je odvisna od kalibra, vrste krogle, puške).

  10. #10
    bostjan Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru
    Na to temo objavljam post v temi malo humorja ne škodi!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •