Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 56 od 56

Tema: Kaps...

  1. #51

    Privzeto

    Ta odgovor mi je povedal več kot vsi prejšnji posti skup! Izkušnja iz terena. Hvala Lisjak! Sam nisem imel možnosti preverit in taka izkušnja pride zelo prav.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #52
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Z preizkus v praksi se je brez problema možno dogovoriti za večino zmank optike in sam tudi mislim, da edino tak preizkus nekaj velja. Če ima kdo željo kak test napisat pa sploh. ;)

    Glede Kapsov pa je tako, za njihove variabilne daljnoglede z osvetljenim križem bi rekel da se lahko v marku merijo z vsemi v isti cenovni grupi. TLB serije prav tako, fiksnih pa še nisem probal, ampak kdo jih še sploh kušuje in tudi dvomim, da jih še sploh kaj dodatno razvijajo. Sicer pa pri ceni 500€ za novega čudežev itak ni za pričakovati.


    Če pa zavijemo izven teme, pa bi rekel da je najsvetlejši daljnogled sploh za mrak Schmidt&Bender Zenith 2.5-10x56 FlashDot. Ko pa pogledaš ceno in jo primerjaš s konkurenco pa se izkaže za dober nakup.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Z preizkus v praksi se je brez problema možno dogovoriti za večino zmank optike in sam tudi mislim, da edino tak preizkus nekaj velja. Če ima kdo željo kak test napisat pa sploh. ;)

    Glede Kapsov pa je tako, za njihove variabilne daljnoglede z osvetljenim križem bi rekel da se lahko v marku merijo z vsemi v isti cenovni grupi. TLB serije prav tako, fiksnih pa še nisem probal, ampak kdo jih še sploh kušuje in tudi dvomim, da jih še sploh kaj dodatno razvijajo. Sicer pa pri ceni 500€ za novega čudežev itak ni za pričakovati.


    Če pa zavijemo izven teme, pa bi rekel da je najsvetlejši daljnogled sploh za mrak Schmidt&Bender Zenith 2.5-10x56 FlashDot. Ko pa pogledaš ceno in jo primerjaš s konkurenco pa se izkaže za dober nakup.
    Si prepričan, prijatelj je omenjenega zamenjal z Z6i 2,5-15*56 in pravi, da je v mraku, vsaj za njegovo oko boljši.
    S&B sem na netu zasledil že za 1400 Eur, razmerje cena-kvaliteta je sigurno boljše kot pri Z6i.

  4. #54
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sam sem S&B Zenith 2.5-10x56 primerjal z Z6i 2-12x50 in je bil za malenkost boljši. Ker pa sam vem nekaj o svetlobi me pa zanima ali je ta prijatelj primerjal oba naenkrat ali je imel naprej enega in nato kupil drugega? Ker v Sloveniji ima Swarovski pač boljši renome in oči hitro vidijo tisto kar si možgani mislijo. Edina primerjava, ki je kaj vredna je sočasno v enakih pogojih in sam menim, da se je edino tako možno korektno odločiti kaj je boljše in kaj ne.

    Glede cen pa se ne morem načudit ceni, ki jo omenjaš. Redna cena je 1916€ in 500€ popusta se mi zdi zelo huda cifra. Popusti so sicer normalna stvar pri tej klasi daljnogledov, ampak vse ima svoje meje. Napslošno pa ima po mojem mnenju S6B najboljše razmerje med kvaliteto in ceno med premium proizvajalci. Če se pa vrnemo k Kapsu pa je tako, da je pa Kaps najcenejši nemški proizvajalec optike in skozi ta očala vreden vsakega centa.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če je bil S&B 56mm malenkost boljsi od Sw 50mm, potem je primerjava obeh 56mm sigurno v korist Sw.

    Primerjal je oba hkrati, saj ima še vedno oba, samo da je S&B dal na kombinirko. Popolnoma se strinjam, da je S&B največ za denar, če upoštevamo uradno ceno.
    Kaj pa porečeš na novega Z6i 2,5-15*56 za 1500 Eur.

  6. #56
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Tisto malenkost je težko klasificirat, ker nisem meril prepustnosti pri standardnih pogojih, ampak sem zgolj gledal in ocenjeval po videnem. ;) Swarovski je vsekakor dober, a še zdaleč ne brez konkurenca ali vedno absolutno najboljši. Le to je bila moja poanta.

    Glede tega, da ja S&B običajno za svoj denar ponuja največ ali vsaj blizu tega pa sem sam še kako prepričan. V končni fazi sem sam pristal na tem, da sem se odločil za njihov daljnogled pa čeprav bi lahko kupil katerega koli drugega. Malo sem kolebal glede Zeiss-a Victory FL, ki je pomojem kar se ostrine tiče, trenutno res skoraj brez konkurence.

    Z6i za 1500 pa je vsekakor ugoden, ampak v končni fazi so ugodni tudi drugi. ;)
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •