Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 56

Tema: Kaps...

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Sem se že nekaj časa nazaj malo pozanimal o tej znamki in si omislil Kaps-ovo klasiko 6x42 s križem 1. Čaka samo še premontažo. Praktično 95% lovim s Zeiss-om 1,5-6x42 in moram reči, da me Kaps ni razočaral (malo sem testiral vidljivost v mraku). Samo še na puško mora in v prakso.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaps...

    Lp!

    Stara dobra klasika in nostalgija...6x42 in križ 1. Noč temna, le malo lune osvetljuje prostor pred menoj...nočne ptice, govore svojo zgodbo, vmes polhi naznanjajo da bo leto obroda in da bodejo jeseni "šklopi" polni in "stave" dobre... V globeli poči veja, zdramim se iz polsna, prisluhnem..., da gredo... svinja z malimi...pripravim se, da nebode potem nepotrebnih gibov in slabe volje...na "ta težki" je prav takšen daljnogled s prav takšnim križom...vidi se več kot odlično...

    Povezava 8849

    Vidno polje na 100 metrov je 6,7 metra, teža 450 gramov, dolg je 325 milimetrov. Ima križ številka 1 ali 4.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #23
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    ja pa porkamadona, pustite človeku naj predstavi nek model oz. njegovo mišljen, ne pa takoj nekaj cvilit kar v te dni. Recimo jst iščem oz. se odločam o nakupu strelne optike in me zanima marsikaj in bi bila vsaka informacija dobrodošla. Prosim da tisti ki nimate pojma o določenih stvareh oz. modelih pa naj gre za optiko al pa za orožje nehate dramatizirati in nekaj podžigati.hvala

  4. #24
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    MetalHack ali si ti sploh pismen ali samo slabo vidiš???
    ...
    No pa dajmo pogovor med krapi, čeprav ne vem, kateri od naju je bolj zavaljen krap, oz. vem, pa ne bi o tem.
    Prosil si "da se držimo teme, ki je Kaps. Pišimo o njem in ne mešajmo zopet emocij s temo..." in se sam začel razburjati, ko sem tebe in Šnefa samo vprašal če te daljnoglede prodajata. In očitno se s takimi pisanji odgovoru samo izogibaš. Zame je torej do jasnega demantija zadeva jasna, da JanezL prodaja te daljnoglede, vendar se bom za nabavo obrnil na Šnefa, ki je vsaj modro tiho.

    JanezL, raje berem tvoje kuharske recepte, opise kuhanj in zgodbe, kjer ti ni para. Kot moderator si pa nula!

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaps...

    Lp!

    Rade volje priznam, da sem kot moderator nula in tudi že ponudil sem ti svoj stolček, pa ga ne vzameš ali pa ga nočeš, ker sem ga preveč zapacal s svojo debelo ritjo...

    Kaps- ov pa še vedno ne prodajam jaz..

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Metalhack sedaj si pa že malo preveč zašel iz teme in ni tvoje da na tem forumu odkrivaš prikrito prodajo. Če že je kakšna prikrita prodaja potem sigurno ni na Janezovi strani ampak na oni drugi. Vsekakor pa tudi če bi Janez prodajal te daljnoglede je reklama za to že zdavnaj plačana in to vsako leto znova. Ob naslednjem žaljenju z raznimi nulami in podobnem ti bom izrekel sankcijo, zaenkrat pa naj ostanetako kot je.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Metalhack sedaj si pa že malo preveč zašel iz teme in ni tvoje da na tem forumu odkrivaš prikrito prodajo. Če že je kakšna prikrita prodaja potem sigurno ni na Janezovi strani ampak na oni drugi. Vsekakor pa tudi če bi Janez prodajal te daljnoglede je reklama za to že zdavnaj plačana in to vsako leto znova. Ob naslednjem žaljenju z raznimi nulami in podobnem ti bom izrekel sankcijo, zaenkrat pa naj ostanetako kot je.
    Ja bravoooooo, suuuuuuper moderator. Mene lahko drug moderator zmerja s krapom, jaz mu pa ne smem stadlat njegovega "dela".

    In tudi prav nič me ne briga prikrita ali odkrita prodaja, karkoli že naj bi to pomenilo. Vprašal sem, če to ta dva prodajata, da bi se bolje pozanimal, pa sem požel zanimiv paranoičen odziv. Sicer pa bo očitno boljša informacija preko ZS Šnefu, kot pa tu spraševati. Predvsem me zanima oni križ na špico, ki je drugje redek.

    Hvala, spet sem se nekaj naučil o tem demokratičnem, odprtem, pluralnem in transparentnem forumu.
    Kakšno oceno imam v mislih zate, ti pa ne bom napisal, da ne boš imel povoda za trud.

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Kaps...

    Lp!

    Tudi jaz sem se nekaj zopet naučil..., da če želiš kaj zapisati je bolje molčati in obdržati zase ali pa deliti v ozkem krogu, kot pa javno poskušati nekaj predstaviti.

    Tisti križ s špico ni nekaj novega in egzotičnega, širokokotni neosvetljeni daljnogledi ga imajo, kar pogosto, vsaj evropski.

    Sedaj se pa zopet posvečam receptom in zgodbam...nemara so te morda tudi reklama za mojo gostilno in založniško hišo...?

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #29
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Master škoda ker ne vemo za kaj se gre pri tem tvojem testu. Je pa po tvoji razlagi lepo vidna razlika med EU in USA daljnogledi...

    No pa se je začelo...
    Moraš vedeti, da je pri Bushnelu zelo velika razlika med modeli Banner, Trophy, Legend, Elite,... in da so narejeni od Japonske, Koreje do Kitajske... Tako da je ta test, "kar neki", ker ni zraven napisanih modelov.

    Druga stvar. Swarowski in Zeiss sta res špica med optikami v svetovnem merilu, vendar ali njihova nenormalno visoka cena, ki pogosto presega 2000€, res odtehta njihovo supernost v primerjavi s proizvodi drugih znamk???

    Neštetokrat premleta tema... In ja, spet se je začelo...

  10. #30
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Fantje vzamite en koristen nasvet. Testi svetlobnih izgub pri daljnogledih na oko so približno enako dobri kot testi avtomobilov, ko novinar za 5 minut zapelje 5 avtov okoli bloka in napiše 10 strani zakaj je eden boljši od drugega.

    Edina relavantna primerjava je pri merjanju z integrirano prismo in ob uporabi monokromatorja kot svetlobnega vira. Ker na oko lahko vidiš razliko le med dvema daljnogledoma pa še to, moraš imeti ogromno časa in potrpljenja. Primerjati 10 daljnogledov v dveh urah pa je po mojem mnenju misija nemogoče.


    Povsem drugačna zgodba pa je seveda z ostrino, če so na voljo primerne resolucijske tarče in primerno število objektivnih oči.


    Glede Kapsa pa bi sam trdil, da je zagotovo vreden svojega denarja. Verjetno celo bolj kot nekatera bolj uveljavljena imena.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •