Stran 10 od 70 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 696

Tema: Strelstvo kar tako in počez

  1. #91

    Privzeto

    Evo perota doma. Da vam zaupam cvetko z današnje tekme na Ilovi gori. Z strelskim prijateljem sva imela v končnem seštevku enako število točk Oba sva bila tretirana kot 3. mesto. ON je imel 45 golobov in 186 krogov na mk, jaz pa 44 golobov in 190 krogov na mk. To se pravi oba 366 točk. Zraven je bilo 7 slušateljev ki smo skupaj delali tečaj za strelskega sodnika. Vsi razen mene so trdili da potegnejo oz. so v prednosti golobi. Žal nisem imel sabo strelskega pravilnika, da jim pokažem kje to piše.
    SEDAJ pa vprašanje za vas? Kdo je imel prav.

  2. #92
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat iz Pravilnika o lovskem strelstvu:

    8. Vrstni red pri enakih rezultatih
    8.1. Posamezniki od 1. do 10 mesta
    Če več tekmovalcev doseže enak rezultat, o višji uvrstitvi za prva tri mesta
    odloča boljši rezultat, dosežen pri streljanju v tarčo merjasca, tarčo gamsa,
    nato srnjaka in lisice. Če tudi v takem primeru ni razlike, se opravi dodatno
    streljanje na merjasca prosto s po enim strelom.
    8.3. Enaka pravila veljajo tudi za razvrščanje ekip.
    8.4. Vrstni red pri enakih rezultatih – veterani ekipno.
    Če imata dve ali več ekip enak rezultat, o višji uvrstitvi odloča število boljših
    zadetkov 10, 9, 8, ... vseh članov ekipe. Če tudi tako ne pride do razlike, se
    opravi dodatno streljanje s po enim strelom, dokler ne pride do razlike.

    Pero ti imaš prav!

  3. #93

    Privzeto

    Bravo prjatu. Me pa zanima zakaj so sploh šli delat sodniški izpit da se moram potem na tekmi prerekati z njimi, kaj piše v strelskem pravilniku. In ti sodniki so najbolj zagovedni pri svojih stališčih. ZA POKAKAT.

  4. #94

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ... In ti sodniki so najbolj zagovedni pri svojih stališčih. ZA POKAKAT.
    Zakaj olepšuješ? Za posrat, saj je za posrat še marsikaj, večina slušateljev raznih tečajev LZS pa je tam zgolj zaradi papirja in nastopaštva in ne zaradi znanja, ki bi ga morali pridobiti. In ne le na področju strelstva.

  5. #95
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Citat mišica je objavil: Pokaži objave
    Citat iz Pravilnika o lovskem strelstvu:

    8. Vrstni red pri enakih rezultatih
    8.1. Posamezniki od 1. do 10 mesta
    Če več tekmovalcev doseže enak rezultat, o višji uvrstitvi za prva tri mesta
    odloča boljši rezultat, dosežen pri streljanju v tarčo merjasca, tarčo gamsa,
    nato srnjaka in lisice. Če tudi v takem primeru ni razlike, se opravi dodatno
    streljanje na merjasca prosto s po enim strelom.
    8.3. Enaka pravila veljajo tudi za razvrščanje ekip.
    8.4. Vrstni red pri enakih rezultatih – veterani ekipno.
    Če imata dve ali več ekip enak rezultat, o višji uvrstitvi odloča število boljših
    zadetkov 10, 9, 8, ... vseh članov ekipe. Če tudi tako ne pride do razlike, se
    opravi dodatno streljanje s po enim strelom, dokler ne pride do razlike.

    !

    Vse je res kar si napisal, vendar to piše za razvrstitev pri krogli. Za kombinacijo pa ne najdem nikjer v pravilniku, kaj vleče za boljše doseženo mesto.

  6. #96

    Privzeto

    Citat krogla1 je objavil: Pokaži objave
    Vse je res kar si napisal, vendar to piše za razvrstitev pri krogli. Za kombinacijo pa ne najdem nikjer v pravilniku, kaj vleče za boljše doseženo mesto.
    Krogla1, v strelskem pravilniku na strani 12 pod 2.8.3. piše:
    "Če več ekip ali posameznih tekmovalcev doseže enako število točk, o višji uvrstitvi odloča boljši rezultat v streljanju z lovsko risanico......

  7. #97
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Krogla1, v strelskem pravilniku na strani 12 pod 2.8.3. piše:
    "Če več ekip ali posameznih tekmovalcev doseže enako število točk, o višji uvrstitvi odloča boljši rezultat v streljanju z lovsko risanico......
    Pero prav imaš.

  8. #98

    Privzeto

    Samo 44 golobov?Enga več bi poču, pa bi bil mir Hec. Pa saj nisi prvič prišel s tekme jezen, si že navajen, madona.

  9. #99

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Samo 44 golobov?Enga več bi poču, pa bi bil mir Hec. Pa saj nisi prvič prišel s tekme jezen, si že navajen, madona.
    Ah prjatu, popolnoma nič nisem bil jezen. Zelo rad pa kaj takega z vami podelim da vidite z kom imamo ali imate posla. Sem pa v tem tako podkovan( v streljanju), da me bodo zelo težko scat peljali. Saj ti dobro veš da kjerkoli na tekmi je kaj narobe pridejo mene vprašat, ali me pa podkurijo da svoj veliki jezik stegujem. Pa ravno z najinim prijateljem (z Šentrupertske tekme) sem imel en tak veseli konflikt.Ko prideva skupaj me obvezno domisli da povem štorijo.

  10. #100
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    jegr moraš upoštevat da je bilo danes na tekmi 10 mini golobov na serijo :icon_smile:

    zelo zanimivo za streljat,k da bi streljal odlomljen del "normalnega"


Stran 10 od 70 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •