Stran 69 od 70 PrvaPrva ... 1959656667686970 ZadnjiZadnji
Rezultati 681 do 690 od 696

Tema: Strelstvo kar tako in počez

  1. #681
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Projc hvala.

  2. #682

    Privzeto

    Pozdravljeni

    Med strelci se govori, da se letošnjega prvenstva LZS v lovskem streljanju udeležijo samo 3-članske ekipe iz posamezne ZLD. Ali je to res, ali pa bo poleg ekipe imela ZLD tudi nekaj posameznikov, odvisno od števila članov posamezne ZLD, kot je bilo to do sedaj?

  3. #683

  4. #684

    Privzeto

    Torej bodo vsako ZLD zastopale le tričlanske ekipe? Če je tako, potem LZS krši pravilnik o lovskem strelstvu, katerega avtor je.

  5. #685

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Torej bodo vsako ZLD zastopale le tričlanske ekipe? Če je tako, potem LZS krši pravilnik o lovskem strelstvu, katerega avtor je.
    NIč novega ...
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #686

    Privzeto

    Očitno je nekomu v interesu, da na državnih prvenstvih tekmujejo zgolj eni in isti, ki streljajo že od nekdaj in se očitno bojijo, da bi jih počasi izrinili mlajši. Državno prvenstvo bi moralo obsegati kombinacijo z kroglo in a-trap (še boljše, če bi bila kombinacija MK + a trap), saj kompaka v vzhodnem delu države praktično ni mogoče trenirati. Od kar državno prvenstvo ne služi več kot izbor za evropsko, ne vidim nobenega smisla, da se še vedno posiljuje s kompakom, ki ga večina lovcev nima možnosti trenirati, ali pa bi vsaj omogočili treninge. Stremeti bi bilo potrebno k čim večji številčnosti strelcev, tako pa strelstvo zaradi vedno večjih omejitev počasi in vztrajno zamira, na tekmah LZS pa se pojavlja 20-30 enih in istih strelcev, ki imajo tudi glavno besedo pri organizaciji in bi lahko bistveno vplivali na spremembe, tako pa še dodatno omejujejo udeležbo.

    Strelstvo je glavna naloga lovcev, denarno pa se mu nameni zgolj drobtinica proračuna območnih zvez in LZS!

  7. #687

    Privzeto

    AMEN!!!!

  8. #688

    Privzeto

    Jaz pa berem razpis malo drugače. Prej je lahko območna zveza poslala eno ekipo plus omejeno število posameznikov (1,2,3), pač odvisno od velikosti zveze. Zdaj pa lahko prijavi 7 ekip, to je 21 posameznikov. Za moje pojme je izboljšanje, če sem prej lahko poslal 5 strelcev zdaj pa 21.

  9. #689
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat fonza je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa berem razpis malo drugače. Prej je lahko območna zveza poslala eno ekipo plus omejeno število posameznikov (1,2,3), pač odvisno od velikosti zveze. Zdaj pa lahko prijavi 7 ekip, to je 21 posameznikov. Za moje pojme je izboljšanje, če sem prej lahko poslal 5 strelcev zdaj pa 21.
    Vendarle nekdo, ki je razumel razpis.
    Se pa strinjam ,da se za širino lovskega strelstva naredi premalo. Dragi lovci - strelci: dokler se bo na vsakem hribu streljalo po svojih pravilih( 10,15 golobov , 5-10 strelov z MK.... ) oz. se bo kršil pravilnik o lovskem strelstvu , nam ne kaže nič na boljše. Tudi dokler se bo zavračalo streljanje v kompaku- ki je največji približek streljanju na lovu - bo žal tako.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  10. #690
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Šele ,ko se bo ( če se bo ) uskladilo, da se povsod strelja pod enakimi pogoji bi lahko uvedli normo za kandidiranje v reprezentanco LZS. TO pomeni, da bi se moral kandidat, ki kandidra za širši izbor v ekipo LZS udeležiti 5-7 tekem (3 kompak, 4 A trap ali velika kombinacija )in doseči normo 90% ali več ( 23 golobov , 180 štiristav MK )Vsi ostali , ki te norme ne bi dosegli pa lahko hodimo na EP le kot navijači ......
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 69 od 70 PrvaPrva ... 1959656667686970 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •