Stran 41 od 70 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 696

Tema: Strelstvo kar tako in počez

  1. #401
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    v nedeljo državno prvenstvo in hkrati prvenstvo naše zveze na bežečega merjasca, ker sem v ekipi za državno se bežečega ne morem udeležit, je pa zanimivo da imamo prvenstvo zveze na strelišču ki ne podpira lovskega stava...
    kam drvi to naše strelstvo

  2. #402

    Privzeto

    Kar se tiče teh dveh tekem, ki sta se sešteli za izbor ekipe je tako. Mi smo naredili golaž tekmo, točkovanje je bilo vnaprej določeno in obešeno na tabli ob osmih zjutraj. Kaj pa ZLD dela s temi rezultati mi pa sploh ni mar. Mi smo svojo tekmo organizirali in izpeljali, zveza se je samo prislinila zraven in plačala en komplet ( 3kos) pokalov.Bi bilo pa lepo enkrat se resno vsedeti za mizo in doreči stvari. Mogoče bi še brusnice nagovorili, da organizirajo tekmo. Trije rezultati bi bili še boljši pokazatelj.

  3. #403

    Privzeto

    Pa še to: zaradi mene bi lahko referent za strelstvo na ZLD spremenil rezultat na golobe na 8 točk za goloba. Kot sem napisal, to je bila golaž tekma.

  4. #404

    Privzeto

    Tole sem pa jaz malo pomešal. A je zajec govoril o nedeljski tekmi ali o izbirni na našem področju.

  5. #405

    Privzeto

    Imam občutek da o izbirnih. Zajec, na kaj si mislil?

  6. #406

    Privzeto

    Ne jeger na vašo tekmo nisem imel pripomb ,Pero točno ve za katero tekmo se gre.Tekma je bila organizirana v nedeljo 17.6.12.Hotel sem samo debato,ker tekma je potekala po pravilniku o lovskem strelstvu,vsaj tako je bilo zagotovljeno, ne pa po nekih pravilih golaž tekme.

  7. #407

    Privzeto

    Zajec, tukaj sem opisal kaj bi tudi območne zveze oz. njihovi referenti morale(i) storiti pa ne. Pred nekaj časa sem obiskoval sodniški tečaj v zld Ljubljana, Nas je bilo cca.60-70. Že takrat je predavatelj rekel, da če bodo iz te generacije postali 3 tapravi sodniki je to velik uspeh. Na vseh tekmah imam vedno največ problema ravno s temi "pametnimi" sodniki.

    http://strelci.lovci.si/pod-lupo/127...-vecni-problem

  8. #408

    Privzeto

    Največji hec je bil, da sodnik ni pustil, da bi mu kdo kaj rekel, kako naj bi bilo po pravilniku,da on že ve kako je in da je uradni sodnik in da bo deloval po pravilniku,da ja nebo kdo spet osiral čez tekmo ,da ni bila vodena po pravilih.

  9. #409

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Največji hec je bil, da sodnik ni pustil, da bi mu kdo kaj rekel, kako naj bi bilo po pravilniku,da on že ve kako je in da je uradni sodnik in da bo deloval po pravilniku,da ja nebo kdo spet osiral čez tekmo ,da ni bila vodena po pravilih.
    Toliko časa že hodim po teh tekmah, da točno vem kje bo kaj narobe in zadnje čase sem se začel kar izogibati takih tekem. Je pa res da nosim vedno strelski pravilnik s sabo. (razen takrat ko ga rabim ga nimam)

  10. #410
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Fantje, saj ni problem v sodnikih, oni so v drugem planu.
    Problem je v organizarorjih, ki takšne tekme prirejajao in strelcih, ki takšne tekme obiskujete.
    Kaj pomaga dober sodnik, če je 10-15% golobov neregularnih. Posebna tema so strelišča za MK . Ponekod so stojišča taka , da bi se moral privezat za bukev, da te kam ne odnese. Zakaj je potrebno pred tekmo prebrati deset listov pravil , ki veljajo na določeni tekmi, v isti sapi pa se sklicevat na strelski pravilnik LZS? le kako bi bilo na nogometni tekmi, kjer bi spremenili pravila npr, na 9 nogometašev, zmanjšali gol , polčas pa bi trajal 60 minut ( da bi mogoče prodali kakšno pivo več ) Ne poznam primera, ko bi kolesar ponavljal etapo, npr, na Vršič Res mi para živce, ko strelci ponavljajo serije in se potegujejo za tiste plastične " kahle ". Me ne bo nobeden prepričal ,da je boljši če je ustrelil 21 in 25 golobov ( 92 % ) od nekoga ,ki je ustrelil 24 golobov ( 96 % )
    Mislim , da je sedaj jasno zakaj so sodniki v drugem planu in zakaj je strelstvo tam kjer je. Mogoče se bo kaj spremenilo , ko bomo začutili razliko med strelsko tekmo in strelsko prireditvijo.
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 41 od 70 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •