Stran 40 od 70 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 391 do 400 od 696

Tema: Strelstvo kar tako in počez

  1. #391
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Konec julija me ni, ampak avgusta ....
    Vsekakor, kdor ne bo jaj.. namakal, bo ziher na tekmo prišel.
    Every time I feel the spirit

  2. #392

    Privzeto

    Tole bo zanimivo- upam da se vidmo.

  3. #393

    Privzeto

    Fantje, državno prvenstvo se bliža. LD Kresnice sporočajo da bodo odprli strelišče na Tujem grmu in v četrtek omogočajo trening kompaka vsem zainteresiranim od 15.00 dalje. Vabljeni.

  4. #394

    Privzeto

    Eno vprašanje oziroma mnenje.Zanima me kako se ocenjuje,oziroma delijo točke po pravilniku o lovskem strelstvu, ker na določeni tekmi je bilo vrednoteno, kot je primer 1,rečeno pa je bilo, da je to po pravilniku o lovskem strelstvu,kar pa dvomim,glede na napisano v pravilniku o kategorijah in vrednotenju.
    Primer1: 25 golobov 100 točk, 4 stav mk 5 strelov 200 točk.Skupaj možno 300 točk.
    Primer 2 :25 golobov 200točk,4 stav mk 5 strelov 200 točk.Skupaj možno 400 točk.
    V prvem primeru je po logiki večje vrednotenje MK ja,v drugem pa je vrednoteno enakovredno(kot na ligi foruma).
    Vse je zagovarjal kvalificirani sodnik z značko in opravljenim izpitom v zadnjem času.

  5. #395

    Privzeto

    Zajec, glede na to, da v strelskem pravilniku LZS piše:
    2.8. KOMBINACIJA
    2.8.1. Kombinacija je seštevek vseh disciplin, ki so potekale na tekmovanju, ob
    pogoju, da je število točk enako za vse posamezne izvedene discipline.


    mu kar povej svoje in mu napiši naslov na katerega naj vrne svojo značko, potrdilo o izpitu pa naj si zrola in si jo zatakne ...




    ...
    za lovski klobuk
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #396

    Privzeto

    Zajec, če je bilo to na Dolenjskem obstaja v celi regiji (kolikor je meni znano) samo en sodnik ki ima opravljen sodniški izpit po novem pravilniku.

  7. #397
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Pa saj veste , da smo jagri ( pa tudi lovci- strelci ) bolj papeški od papeža.
    Organizator je dolžan v lovski kombinaciji zagotoviti enakovredno vrednotenje obeh disciplin. Torej 200+ 200 točk.
    Pravilno bi bilo, da se strelja 50 golobov- golob 4 točke ( 25 trap, 25 compak ) in MK 4x5. Ker pa je to težko oz. nemogoče zagotoviti na večino slovenskih streliščih prihaja do raznih anomalij oz. traparij.
    Sam se veliko rajši udeležim tekme , kjer se strelja 50 ali celo 100 golobov in grem na tekmo eno nedeljo v mesecu, kot pa na golaž tekme, ki bodo vsak čas še med tednom.
    Tako se prirejajo strelske tekme , kjer se strelja 10 golobov in 10-15 strelov z MK, število prijav neomejeno, tekma traja do 18 ure..... Točkovanje , tabla, hitrost golobov, ....?????, za nagrade se delijo plastične pištolce ( pardon - vrtalniki )
    Dokler bo tako , bo lovsko strelstvo bolj podobno kramarskemu sejmu, kot pa resni strelski prireditvi, ki strelcem nudi strelske užitke , organizatorju pa nekaj dodatnih cekinov.
    Pa brez zamere, če sem komu stopil na žulj.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  8. #398

    Privzeto

    Zanimivo je bilo tudi okoli enakih rezultatov,kar je zatrjeval sodnik da isti rezultati streljajo celo finalno serijo,v kar smo ga prepričevali da je shot off,v kar so ga potem prepričali dotični.Kar se pa mest tiče pa so jih itak 3 krat popravili,pa niti enkrat ni bilo vrednoteno tako, kot sem zagovarjal 200 +200(oni so zagovarjali pravilnik o lovskem strelstvu).Zanimivo je bilo, da so mesta za vsako od prve razvrstiteve do tretje v mojem primiru padali po polovico(pa so bili golobi najboljši).V kombinaciji pa so zmagovali tisti kot v MKju,kar je logično,kajti golobi so bili razvrednoteni za polovico.

    Ja meja med Dolenjsko in centralno Slovenijo.

  9. #399

    Privzeto

    Zajec, vsaka tekma se lahko naredi po svoje. Sem pa zagovornik, če jo ne delaš po strelskem pravilniku moraš imeti zjutraj vsako podrobnost nedvoumno napisano na oglasni deski. To se pravi da nisem nič zgrešil ,ker nisem obiskal to tekmo ampak sem se lepo po avtocesti peljal mimo.

  10. #400
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    kje ste pa imeli komisijo za pritožbe ??????
    predvidevam , da jo ni bilo ( napaka organizatorja ), kajti v nasprotnem primeru, se mora takšen sodnik ukloniti razsodbi komisije .
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 40 od 70 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •