Stran 22 od 70 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 696

Tema: Strelstvo kar tako in počez

  1. #211
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Mogoče imajo kje res kakšne težave, ampak v naši LD jih ni !!!!!

    Za lovsko strelstvo ne namenijo niti centa (razen plačila tarč za spomladanski nastrel pušk), tako da je povsem jasno, kdo bo plačal strelivo, tarče, kilometrino, pristopnino .... in tudi kaj bo z morebitnimi nagradami

    In je poskrbljeno, da se ne prepiramo, kdo dobi več ...... in bomo srečno živeli do konca svojih dni ?!?!?!?
    Last edited by jok; 16. October 2011 at 23:33.
    Every time I feel the spirit

  2. #212

    Privzeto

    Citat jok je objavil: Pokaži objave
    Mogoče imajo kje res kakšne težave, ampak v naši LD jih ni !!!!!

    Za lovsko strelstvo ne namenijo niti centa (razen plačila tarč za spomladanski nastrel pušk), tako da je povsem jasno, kdo bo plačal strelivo, tarče, kilometrino, pristopnino .... in tudi kaj bo z morebitnimi nagradami

    In je poskrbljeno, da se ne prepiramo, kdo dobi več ...... in bomo srečno živeli do konca svojih dni ?!?!?!?
    __________

    Tako ste skupaj s kolegi kinologi vsaj enaki v revščini! Prav zanimivo bi si bilo ogledati odhodkovno stran ( tisto uradno in še bolj tisto neuradno - prikrito ) vašega ( in ne le vašega ) letnega finančnega poročila.

  3. #213

    Privzeto

    Ja, pa da boš vedel Sraka da to boli. Konec leta plačajo davek na blagajno cca. 10 letnih članarin enega člana, za dobro voljo ali drugače rečeno za vzpodbudo strelcem pa enostavno ni denarja. Sem že davno prenehal hoditi na bilo kakšne sestanke v LD. Se pa sploh ne čudim da je tako. Imajo dobre vzornike v področnih organizacijah in v LZS. Samo za primer. Zakaj ni vsem članom, ki plačajo članarino LZS omogočeno, da gredo na NA IZBIRNO TEKMO ZA DRŽAVNO PRVENSTVO LZS. Saj če jih lahko ONI je.ejo jih lahko tudi mi. Pa krovna organizacija to mirno gleda in jih še podpira. Saj veš da bodo razdelili 60 000 € v področne organizacije zato da bodo imeli finančne sredstva, da jim slučajno nebi zmanjkalo šoldija pri nategovanju strelcev.

  4. #214

    Privzeto

    Dragi "šarfšic pero", če želiš kontrolirati volitve moraš imeti denar. To stane, veliko stane.

  5. #215
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Še nekaj mojih misli
    Mislim , da je kolega Sraka povzel svoje misli iz videnega po določenih lovskih družinah.Ostaja pa vprašanje , če je tako vzdušje po vseh L.D.
    Glede na to , da sem zadnja tri leta aktivni strelec , vodnik psa pa preko 30 let gledam na te stvari malo drugače.
    Tako pri kinologiji kakor pri streljanju nosi glavno finančno breme posameznik , ki se odloči, da bo streljal oz. se ukvarjal s kinologijo. Finančna sredstva za določene panoge (ne samo strelstvo in kinologija )v lovstvu pa so minimalne oz. v zmožnostih L.D. Drugače povedano : kolikor so določeni posamezniki sposobni " potegniti " denarja iz skupne blagajne , toliko se ga nameni za določeno panogo. To pa se lahko doseže samo z zdravimi odnosi v sami organizaciji.
    Lovstvo združuje kinologijo , strelstvo , kulturo , samo izvajanje lovov, .....
    Kako združiti vse te aktivnosti , da bomo vsi zadovoljni oz. imeli dovolj finančnih sredstev za svoje delovanje ??? Kot sem že zapisal : z zdravimi odnosi ; le-ti pa se gradijo leta in leta in so plod pogovarjanja , dogovarjanja, sklepanja kompromisov........
    Kdor misli, da bo dober vodnik , če mu družina kupi psa se prekleto moti. v naši LD je trenutno 20 psov, 10-12 se jih redno udeležuje brakad. Nobenega ni kupila LD, niti financirala udeležbe na telesnih ocenjevanjih, PNZ-jih in ostalih kinoloških prireditvah. Vodnik dobi povrnjene stroške cepljenja proti steklini in 20 kg briketov . Pogoj za takšno stimulacijo je udeležba na brakadah ( več kot 50 % ) Kot sem že enkrat zapisal: za pošteno delo pošteno plačilo.
    Pri streljanju je slika podobna. Kdor misli, da bo LD financirala stroške strejanja naj ob kozarcu tople vode rajše čepi doma . Sam sem se odpovedal smučanju in sredstva namenil za strelstvo. K temu me je vodila želja po samodokazovanju , druženju itd in nikar misel, da mi bo LD plačevala naboje in ostale stroške. In kaj ima pri tem LD ? Nič oz. skoraj nič- po drugi strani pa vse oz. skoraj vse.
    V naši strelski ekipi smo štirje člani , dva sva se udeležila tudi letošnjega DP. ZLD je prispevala kar nekaj finančni sredstev , vendar samo za ekipo, ki je zastopala ZLD. Pa smo spet pri delu in plačilu. Osebno ,mi je tak pristop všeč in nič ne kaže na nazadovanje oz, stagniranje strelstva.

    In še nekaj za konec . Od štirih aktivnih strelcev smo trije vodniki lovskih psov. Morda pa le drži pregovor: kjer je volja , je tudi pot .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #216
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Na strelskem portalu sem opazil nekaj novega,zagotovo bo prišlo komu prav www.strelci.lovci.si :icon_smile:

  7. #217

    Privzeto

    Pohvalno, sigurno bomo uporabili.

  8. #218
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kje v Slo se lahko kupi črni smodnik. Rebec ga če nekaj časa nima. Lahko tudi na ZS, da ne bomo delali reklame...
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #219
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

  10. #220

    Privzeto

    Konec tedna imamo sestanek glede izvedbe letošnje lige "forum lov". Ima kdo od tistih ki je lansko ligo odstreljal ali misli letos sodelovati v njej kakšno idejo. Kaj spremeniti, kaj dodati, kaj odvzeti. kje streljati, dodati kompak. mogoče bežečega merjasca vključiti, skratka z debato na plan.

Stran 22 od 70 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •