Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Pes na štantu med skupnim lovom

  1. #1

    Privzeto Pes na štantu med skupnim lovom

    Če ima še kdo voljo debatirat o tem lahko tu gor nadaljujemo o temi "Pes na štantu med skupnim lovom"...

  2. #2

    Privzeto

    mprimoz je objavil: "Veper, točno tako. Absurd kakšne omejitve sprejemajo v različnih LD predvsem glede individualnega lova s psom. Kmalu bodo prišli na idejo, da je prepovedan individualni lov s puško. "

    Ne vem kaj si mislil s tem mprimoz "...omejitve sprejemajo v različnih LD predvsem glede individualnega lova s psom..." A si to mislil, da je individualni lov ko greš na skupnem lovu na štant s psom?

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še enkrat. Kjer se izvajajo disciplinirani in dobri lovi, lovovodja ne bo dovolil imeti psov na štantu. Brez discipline ni uspeha.

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel in kaj je narobe,če imam psa na štantu na komandi prostor in jo pes brez pardona tudi izvaja neglede na to ali ga bo merjasec preskočil?? Res ne vidim prekrška pri tem, se pa strinjam,da mora biti pes primerno šolan in ubogljiv.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veper, nič ni narobe, če imaš psa na štantu. Ma ti ne bodo dovolili.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Detel in kaj je narobe,če imam psa na štantu na komandi prostor in jo pes brez pardona tudi izvaja neglede na to ali ga bo merjasec preskočil?? Res ne vidim prekrška pri tem, se pa strinjam,da mora biti pes primerno šolan in ubogljiv.
    Po moje v tem, ker ima vsak svoja merila o tem koliko je njegov pes ubogljiv in izšolan.
    Namesto, da ugibamo in modrujemo o tem vzemite svoje cucke in pejte v pogon, če pa se komu zdi kaj izpod časti ali se počuti prikrajšanega oz. da se mu dogaja krivica, naj pusti psa doma ali še bolje naj si ga niti ne kupi.

    Nimam nič proti poslušnim psom na štantu sem pa absolutno proti prerekanju na začetku lova o tem koliko je kakšen pes obvladljiv.

  7. #7
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hubertus z zadnjim stavkom si zadel žebljico na glavico.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zelo me je začudilo, ko so nekateri tu zagnali vik in krik, češ da pes na štant pa ne spada. Moram reči, da še prav nikoli nisem doživel, da bi bi imel kdo kaj proti temu, pa sem imel psa že marsikje s sabo, tudi ko sem lovil v gosteh. Mogoče je res kje kakšen lovec sprva malo začudeno pogledal, marsikdo pa kar ni mogel verjeti, da je psiček lahko ves čas mirno na stojišču.
    Zdi se mi vseeno bolje, da je pes pri meni na lovu, pa čeprav na štantu, kot pa da poležava doma v pesjaku.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat. Kjer se izvajajo disciplinirani in dobri lovi, lovovodja ne bo dovolil imeti psov na štantu. Brez discipline ni uspeha.
    Kjer se izvajajo disciplinirani in dobri lovi je pes na stojišču lahko zelo dobrodošel in uporaben, sploh kak krvosledec.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Zelo me je začudilo, ko so nekateri tu zagnali vik in krik, češ da pes na štant pa ne spada. Moram reči, da še prav nikoli nisem doživel, da bi bi imel kdo kaj proti temu, pa sem imel psa že marsikje s sabo, tudi ko sem lovil v gosteh. Mogoče je res kje kakšen lovec sprva malo začudeno pogledal, marsikdo pa kar ni mogel verjeti, da je psiček lahko ves čas mirno na stojišču.
    Zdi se mi vseeno bolje, da je pes pri meni na lovu, pa čeprav na štantu, kot pa da poležava doma v pesjaku.
    Bolj se ne bi mogla strinjat!

    Tudi sama nisem nikoli imela slabih izkušenj (ne s psi ne z drugimi lovci), če sem imela psa ob sebi na štantu. Niti doma niti v gosteh.

    Presenetljivo, kako malo motijo divjad psi...veliko bolj so moteči gibi in zvoki ljudi.

    Je pa res, da mora (ampak prav MORA!) vsak vodnik psa pokrbeti, da njegov pes ne moti izvajanja (skupnega) lova. V kolikor tega ni sposoben zagotovit, naj gre v pogon ali pa naj ga pes počaka doma.

    Kar tako po prek pa ne bi metala vseh v isti koš... (posplošeni, za vse enaki vzorci se niso nikoli izkazali kot dobra reštev - ne samo v lovstvu in kinologiji temveč tudi na drugih področjih življenja)

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •