Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 55

Tema: 12 ali 16

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Je pa res, da je na lov it z puško za dušo lepše...
    Iz tega razloga sem kupil rusko petelinko v kalibru 16. Tisti "klonk", ko napneš peteline je neprecenljiv!
    Drugače pa pravi top, tudi metraža, na katero pobiram divjad je kar impresivna. nekoč, ko bom velik, pride k hiši še kombinirka petelinka v kalibru 20+mali kaliber. Sicer pa v kalibru 12 bi vzel polavtomatski baikal.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  2. #22

    Privzeto kal 12

    Sam sem še "mladič" med lovci, toda pri golobih uporabljam kal12.
    Dolgi streli niso problem, saj sem začel prakticirati "long shot" municijo. tako da pri golobih drugi strel mi običajno ne pobegne tudi po70m.
    Glede fazanov sem sodeloval samo do sedaj pri eni jagi v Beltincih...Rezultat: 51% ulova je bilo mojega ( 3 strelci).
    1 fazan je kljub zadetku kolega zbežal na 150m in sem ga z "long shot" strelom zaustavil na mestu v zraku.... (naboj se odpre šele po 50 m preleta, zato je gruča na cilju velika)

    Tore mnenje: poleg strelca šteje tudi izbira naboja...

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Sam sem še "mladič" med lovci, toda pri golobih uporabljam kal12.
    Dolgi streli niso problem, saj sem začel prakticirati "long shot" municijo. tako da pri golobih drugi strel mi običajno ne pobegne tudi po70m.
    Glede fazanov sem sodeloval samo do sedaj pri eni jagi v Beltincih...Rezultat: 51% ulova je bilo mojega ( 3 strelci).
    1 fazan je kljub zadetku kolega zbežal na 150m in sem ga z "long shot" strelom zaustavil na mestu v zraku.... (naboj se odpre šele po 50 m preleta, zato je gruča na cilju velika)

    Tore mnenje: poleg strelca šteje tudi izbira naboja...
    Kam smo prišli. Glede na to, da si procent podal na eno enoto natačno ste sigurno pobrali vsaj 100 fazanov ali ?

  4. #24

    Privzeto


  5. #25

    Privzeto

    Spet sem nekaj novega zvedel. Ni kaj. Človek se uči celo življenje
    Če boš pa vzel naboj z oznako 100metri boš pa lahko še dlje streljal. Tisti se namreč odpre pri 100m.
    Last edited by alojz1; 18. January 2011 at 18:47.

  6. #26
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tole pa je za v lovsko pratiko........

  7. #27

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    1 fazan je kljub zadetku kolega zbežal na 150m in sem ga z "long shot" strelom zaustavil na mestu v zraku.... (naboj se odpre šele po 50 m preleta, zato je gruča na cilju velika)

    Tore mnenje: poleg strelca šteje tudi izbira naboja...
    hm............ne razumem, da si fazana ustavil na 150 m v zraku z long shot patronom..........................!?!?!? Nisi morda zamenjal za kuglo,............veliko lovim malo divjad, uporabljam 20/76 kaliber, ne uporabljam magnum nabojev in tudi ne debelejših šiber od 3,00 mm, gramaža 24 gr oz max. 28 gr. In ne streljam vse do cca 35 - 40 m.
    recimo temu LOVSKO PRAVIČNO.

    In če zdaj primerjam long shot šibro z " long shot" kuglo, hja.....madona to je potem strel na srnjad dobrih 5oo m.

    Ni kaj dober strlec si Fuchs............

  8. #28
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Svašta...
    Res za v lovsko pratiko...

    Danes sem jo držal... 16ko... Klasična, brez ejektorjev, dva sprožilca, angleško kopito, hamerles, nikljana baskula, ..., ... lepa.

    Čeprav offtopic... Kje nabavljate municijo od Elektroplastike v kalibru 16 (ZS prosim)?
    Hvala moderator!

  9. #29
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto kaliber 16..

    Že dalj časa uporabljam cal.16,pa se mi le dozdeva,da je 12 zaneslivejši.Ne vem moeda so kolegi boljši strelci.
    Ampak imam vprašanje v zvezi s puško:
    puška šibrenica cal.16/16,češka z oznako588-06-MOD 4-UH.BROD.Dozdeva se mi,da je za ta model možno dobiti tudi menjalne cevi(risanica/16).
    Ali morda kdo kaj ve okrog tega?
    LP

  10. #30
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tako, pa je doma. Včeraj sem jo šel iskat v Izolo. Upam, da bo mi dobro služila.

    Prilagam fotografijo (malo slabše kvalitete)



    Hvala za nasvete!

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •