Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 55

Tema: 12 ali 16

  1. #11
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Jaz imam 12 in bi to tudi svetoval, saj imaš na razpolago celo morje različnega streliva in dosti lažje dobiš kateri res dobro leži na cev, poleg tega pa malo več toče v naboju prej koristi kot škodi.

  2. #12
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Sam imam kombinirko A.Zolli .243W/16 in vam povem, da se z njo odlično znajdem. Kot govorijo kolegi pred mano je 16 res bolj za na daleč, vendar tudi lisičko v pogonu vržeš zlahka dol na krajšo razdaljo. Puško uporabljam predvsem za pogone, ker je lažja a dovolj močna, da vržeš prašiča (verjetno tudi jelena - ne vem, nisem še probal)dol. Res pa je, da so me na Kočevskem postrani gledali, ko sem jagal s to puško.
    Kar pravi STJRP o razponu kal 12 drži.

    Lp,

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat robertv je objavil: Pokaži objave
    Sam imam kombinirko A.Zolli .243W/16 ...Res pa je, da so me na Kočevskem postrani gledali, ko sem jagal s to puško.
    To bi te verjetno povsod, kjer bi z njo jagal jelena ali pa merjasca. Ali pa domov poslal .
    LP
    Služimo narodu !

  4. #14

    Privzeto

    Torro pa nima dlake na jeziku

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem našel eno čudovito 16ko, hammerlessko - biksarco, za male denarje. Puška z dušo kot jaz pravim. Jutri jo grem gledat, če jo še ima gospod.
    Ogrevam pa se tudi za nakup nove Baikalove IZH-27 v kalibru 12 (univerzalna puška z menjalnimi zadrgami). Sem oddal tudi oglas, pa ni bilo odziva.

    Sem v veliki dilemi, ker mi vsak govori po svoje, denarja za obe pa zaenkrat nimam.

    Kaj narediti? Ali ena ali druga...

  6. #16

    Privzeto

    Hej profesor ali ti bomo tudi ženo izbirali?
    Če ne veš kam denar vtakniti kar zaročenko vprašaj.

  7. #17
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Vzemi tisto z "dušo"....
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #18
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hej profesor ali ti bomo tudi ženo izbirali?
    Če ne veš kam denar vtakniti kar zaročenko vprašaj.
    Bodoča žena je že zazihrana. :)

    Ne boš verjel, da sem tudi zaročenko vprašal. Njej je itak vseeno. Denar do 500€ ni problem (100€ še primakne zaročenka za rojstni dan je rekla).

    Finta je v tem, da bi kdaj pa kdaj šel tudi na golobe na naše strelišče na Črne njive nad Il.Bistrico, pa ne vem, kako se bo hammerlesska v kalibru 16 obnesla. Tudi municija za trap je verjetno za 16 kaliber dražja.

    Je pa res, da je to puška za lov, puška z dušo, kar za modernejše puške ne bi mogel reči...

    Ja, odločitev bo težka... Hvala, ker me prenašate...

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Ti kar ono z dušo vzemi, na Črnih njivah se pa zmeni da ti kakšno posodi.

  10. #20

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Bodoča žena je že zazihrana. :)

    Ne boš verjel, da sem tudi zaročenko vprašal. Njej je itak vseeno. Denar do 500€ ni problem (100€ še primakne zaročenka za rojstni dan je rekla).

    Finta je v tem, da bi kdaj pa kdaj šel tudi na golobe na naše strelišče na Črne njive nad Il.Bistrico, pa ne vem, kako se bo hammerlesska v kalibru 16 obnesla. Tudi municija za trap je verjetno za 16 kaliber dražja.

    Je pa res, da je to puška za lov, puška z dušo, kar za modernejše puške ne bi mogel reči...

    Ja, odločitev bo težka... Hvala, ker me prenašate...

    Če ne boš veliko streljal glinaste golobe je potem bolje si sposoditi si pri komu... Evo, mene povabi k vam, jaz ti posodim svojo, free of charge! Je pa res, da je na lov it z puško za dušo lepše...

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •