Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: srnjakovi rogovi

  1. #11

    Privzeto

    Je kri na njem!

  2. #12

    Privzeto

    o, mei pa ni nihče odgovoril, ali ste našli kaj ali ne, prilagam slikici



    no, levi je sem našel lani

  3. #13

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Je kri na njem!
    V novembru je srnjak odskočil pred psom. Imel je roge, ki pa so mi ob udarcu ob vejo odpade. Pes mi je prinesel oba. Sem si ju dobro ogledal in nisem videl krvi.
    Je pa možno, da imaš ti drugačne izkušnje.
    Bo še kdo kaj napisal. Če postane debata zanimiva se kar vleče....

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz mislim da je možno da je kri na rogu. Ko rog odpade priteče nekaj krvi na nastavkih. Če se rog še nekaj časa drži samo delno ali celo visi na dlakah, ki so zagozdene med rože je možno da je krvav. Dlake so pa pogosto v rožah.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Če se rog še nekaj časa drži samo delno ali celo visi na dlakah, ki so zagozdene med rože je možno da je krvav. Dlake so pa pogosto v rožah.
    Srnjad ja menja dlako in tista vraščena v rože je že zdavnaj odmrla. Poleg tega je krvav rog našel aprila. To ni normalna izguba roga.
    Last edited by alojz1; 2. February 2011 at 18:55.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Srnjad ja menja dlako in tista vraščena v rože je že zdavnaj odmrla. Poleg tega je rog našel aprila.
    Seveda je odmrla, ampak je pa še tam, to sem hotel reči. ni pa povedal ali gre za mah ali dlako ki raste okrog rogovja.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17

    Privzeto

    Rog, ki sem ga našel aprila ni imel mahu in je bil že očiščen, na roži je imel vraščene dlake, zlepljene skupaj s strjeno krvjo. Zanima me, če je možno, da bi bili po šestih mesecih ležanja v gozdu še vedno sledovi krvi na roži roga in da bi bilo kostno tkivo še vedno čisto bele barve.
    Ali lahko v izrednih razmerah rog srnjaku odpade tudi predčasno ali z zamikom?

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    No glede na to, da ga je našel aprila, takrat sigurno več nebi moglo biti krvi na rogu. Verjetno je šlo za rog srnjaka, ki je doživel nesrečo oz poginil. Je šlo za tak izgled roga kot je na tej sliki?
    Aha, si me prehitel in odgovoril. Kost dalj časa ko leži na soncu bolj je bela, tako da to je normalno. Posušena kri in vraščene dlake so pa vedno v rožah. Lahko pa tudi , da si videl drevesno smolo na rogu (srnjaki si roge obarvajo z drgnjenjem rogovja ob drvje in grmovje, da jih premažejo z rastlinskimi sokovi), pa si mislil da je kri.
    Last edited by mugo; 2. February 2011 at 19:06.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #19

    Privzeto

    Ne, rog je bil že temnejše barve, ki jo pridobi z drgnjenjem ob drevje in po tleh...kolikor jaz vem. Podobne barve kot na slikah, ki jih je objavil hunter1, desna rogova. In kot sem omenil je bil očiščen mahu in ne kot na zadnji sliki, kateremu srnjaku se rogovje še čisti mahu.
    Vprašanje sem zastavil samo zato, ker sem bil mnenja, da srnjakom odpada rogovje kasneje (v februarju in marcu), prav zaradi moje najdbe. :)
    No da še to pripomnim, ko je oče našel rog jelena konec marca, je bilo kostno tkivo enako belo, kot pri srnjakovem, ki sem ga našel aprila. Ravno to je bil vzrok za moje zmote glede odpadanja rogovja srnjakov-stanje kostnega tkiva.

  10. #20
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Par rogov ter ena glava od srnjaka ki sem našel ..

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •