Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 48

Tema: srnjakovi rogovi

  1. #31

    Privzeto

    lepi rogci :icon_:...
    in se pohodna palica izdelana s srnjakovim rogom na vrhu

  2. #32
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Tako pa moja krstna zgleda. Je pa eden starejši tovariš, ki je tudi malo po svet prejagal naredu zadevo, imena sem pa kasneje dal žgat, da je bolj obstojna, samo še prelakirat jo moram ampak se še nisem odločil, če jo bom, ker se mi zdi da bo izgubila tisti naravni videz, če bi pa jo bo pa za spomin, ko bom v večnih loviščih.

    Razložil mi je pa nekako tako, tri stvari in sicer: korenina, predstavjla spoštovanje do starejših lovcev in poštenje, rog je najbolj na vrhu, ker je divjad najbolj pomembna in predstavlja spoštovanje do divjadi, merjaščevi čekani pa predstavljajo notranjo moč oziroma tvojo modrost.

    Mogoče se bo komu zadeva zdela že pretirano "indijanska" ampak so oni imeli pravi odnos do okolja in divjadi oziroma živali in zato se mi zdi prava krščenka....
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #33

    Privzeto

    in se pohodna palica izdelana s srnjakovim rogom na vrhu
    s takimi previdno,znajo biti navarne,če padeš...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Palica pa izgleda bolj kot ona za krst in manj pohodniška.

  5. #35
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Ni ravno letošnji, a vseeno zanimiv :icon_:
    Povezava 10263

  6. #36

    Privzeto

    Gledam slike raznih rogov, ki ste jih našli, pa se bom še jaz malce "pohvalil" s svojo zbirko.
    Celotna zbirka 6ih rogov, ki jo imam doma, moji so samo 3., 4., 5.
    Click image for larger version. 

Name:	Rogovi.jpg 
Views:	147 
Size:	34.6 KB 
ID:	13935
    1. mi je podaril prijatelj, ki je morda prezgodaj vstopil med lovce in je po kratki lovski dobi obupal. V spomin mi je dal ta zanimiv primer srnjakovega roga, ki je odpadel iz rožnic njegovega prvega srnjaka ob uplenitvi.
    Click image for larger version. 

Name:	Krona.jpg 
Views:	133 
Size:	45.1 KB 
ID:	13936
    6. mi je dal mentor, ko mu ga je prinesel pes na obhodu lovišča. Zanimiv je, ker se roga drži tudi del rožnice.
    Click image for larger version. 

Name:	Odlom.jpg 
Views:	103 
Size:	31.5 KB 
ID:	13937
    Sam sem lani našel še rog vilarja, ki sem ga pa tako dobro spravil, da ga ne najdem več. V sadovnjaku sem ga zataknil med veje jablane, ko sem jih obiral a pozabil kje je...in ga ne najdem več. Imam pa sliko!
    Click image for larger version. 

Name:	Vilar.jpg 
Views:	117 
Size:	30.8 KB 
ID:	13938
    Last edited by TaSl; 10. March 2014 at 21:21.

  7. #37

    Privzeto

    Med pripravljanjem krmne njive sem našel rog vilarja, čisto levi rog. Naslednji dan pa sem ob zalaganju solnic našel zanimiv rog srnjaka, čisto desni rog.
    Click image for larger version. 

Name:	rogovi.jpg 
Views:	178 
Size:	46.4 KB 
ID:	13971

  8. #38

    Privzeto

    Takole na hitro (po sliki je delikatno). Našel si dve skrajnosti. Tistega počakaj, ke je desnega odvrgel.

  9. #39

    Privzeto

    Sem bil lani preveč zagret za lov na srnjaka in imam letos prisilen počitek.
    Je pa desni res zanimiv, nobenih ostrih konic, povešene rože in zelo temna barva. Zanimiva je tudi krhkost tega roga. Rekel bi da je bil pri solnici približno pol leta in je čisto krhek. Ko ostale udarim od trd predmet se sliši kot kost (tudi pri tistem vilarju ki je bil 10 cm pod zemljo), pri tem pa je zvok udarca, kot bi bil lesen.

  10. #40

    Privzeto

    Ta poroznost NI posledica delovanja soli. Pri rasti so bile prisotne hormonske motnje ali pomanjkanje kalcija. Oboje je lahko posledica starosti srnjaka. Pri ljudeh to imenujemo osteroporoza.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •