Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: srnjakovi rogovi

  1. #1
    erik1 Guest

    Privzeto srnjakovi rogovi

    pozdravljeni
    že nekaj let se mi srnjakovi rogovi vlačijo v omari, in sem se odločil da bi nekaj iz njih naredil.
    ker sam ne vem kaj bi lahko naredil iz njih se obračam k vam za pomoč.
    slikice dobrodošli

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Možnosti so odprte.
    Lahko delaš piščalke, nože.............. samo domišljija je potrebna
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Lahko narediš obešalnik.

  4. #4

    Privzeto

    no, srnjaki, nimajo več rogovja pa objavite kakše slikce, če ste kaj našli......

  5. #5

    Privzeto

    Kako je z odpadanjem rogovja srnjakov? V katerem mesecu odpade odraslemu srnjaku in v katerem mesecu odpade mladim srnjačkom?

  6. #6

    Privzeto

    Hm....

    upam da nisi lovec

  7. #7

    Privzeto

    Ne, ne še...in ko sem bral objavo Pripravniki in upravičenost do predavanj sem se tudi malo zamislil nad lovstvom. Ampak to ni namen tega vprašanja. Vprašam ker ne vem.

  8. #8

    Privzeto

    Potem pa je vprašanje na mestu.
    Mlajšim kasneje odpade in tudi kasneje zraste. Prvo rogovje doraste v marcu, vendar je lahko v mahu še dolgo.
    Starejši srnjaki izgubijo rogovje lahko že konec oktobra, največkrat pa do konca novembra. Izjemoma v decembru. Takoj mu začne tasti novo.

  9. #9

    Privzeto

    Kako pa je z stanjem odpadlih rogov? Ali je možno, da je odraslemu srnjaku odpadel rog v oktobru ali novembru, in aprila, ko sem ga našel je še vedno imel sledove krvi in dlak (posušena kri)? In tudi kostna tvorba je bila še vedno čisto sveže bele barve.

  10. #10

    Privzeto

    Ko rog odpade na njem ni krvi, ker je mrva tvorba.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •