Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Veto starešine LD na OZ

  1. #21

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Prav.
    Zato ker je občni zbor najvišji organ v društvu in je predsednik upravnega odbora manj. Zato.

    Zdaj pa izvolite, ste vi na vrsti!

    Tudi vam pozdrav.
    -----------------------------
    SvetiB: Pred tem smo pisali o starešini, torej o zakonitem zastopniku LD in ne o predsedniku UO LD.

    Starešina je po svoji funkciji tudi član in predsednik UO in ima kot predsednik tega organa tiste naloge in dolžnosti, ki jih določajo Pravila. Jaz niti Sraka pa nisva pisala o tem, da lahko predsednik UO zadrži izvršitev nezakonite odločitve oz. sklepa. Pisali sva o starešini kot zakonitem zastopniku LD in ne o predsedniku UO, ki takih pristojnosti nima. Kadar starešina zadrži nezakoni akt, ga ne zadrži kot predsednik UO, temveč kot zakoniti zastopnik društva. Starešina je pač v večini primerov po svoji funkciji tudi član in predsednik UO, lahko pa bi LD to tudi drugače uredila. Kot predsednik UO ima tiste naloge in pristojnosti, ki jih določajo Pravila, kot zakoniti zastopnik pa tiste naloge, dolžnosti in odgovornosti, ki jih določajo zakoni in splošni akti LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #22
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Sraka, pa ste me pripravil da sem se pomartral in našel ta zakon. K sreči imam nečaka ki mi je v zadnih mesecih lepo naučil marsikej o tem internetu.

    Milan, imate sicer prav a po domače temu kar pravite rečemo isto sr.....

    Ko sem nekaj časa bulil v tiste člene zakona upam da prov u 5 in 6 člen se mi zdi da društvo zastopa tisti ki ga družina določ v pravilih se pravi da je to lahko starešina predsednik uo ali pa pasji referent! Važno je kaj zapišejo u Pravila!!

    Sraka pravite kdo odgovarja. Kot berem očitno društvo. Odgovorne osebe pa samo če delajo barbije in oškodujejo društvo v svojo korist.

    Spoznal sem da je tisto nakladanje našga starešine da on revež z svojim premoženjem odgovarja če ga ubiksamo u društvu en čist navaden lari fari in nategovanje in pouzdigovanje lastne velepomembnosti. Na kratk rečen se žaba napihuje! In očitno to napihvanje podpirate tudi vi!
    Bom še enkrat napisu kaj sem prebral da zastopnik odgovarja le za barabije, ki jih naredi v škodo društva in le za tolko kot te škode nardi. Sicer odgovarja društvo.

    Tako da je nek vsiljevanje veta isto napihvajne!

    Sem po svoje kar vesel da ste mi tolko nasprotval, sem vsaj šel vse to preštudirat. Sicer ob pomoči pa vseen.

    Zdej mi pa prosim napišita kje se motim!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Daj preberi si še malo lovski zakon, predvsem zadnje določbe o kaznih, kjer je navedeno kakšne so kazni za odgovorno osebo - starešino.

  4. #24

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Sraka, pa ste me pripravil da sem se pomartral in našel ta zakon. K sreči imam nečaka ki mi je v zadnih mesecih lepo naučil marsikej o tem internetu.

    Milan, imate sicer prav a po domače temu kar pravite rečemo isto sr.....

    Ko sem nekaj časa bulil v tiste člene zakona upam da prov u 5 in 6 člen se mi zdi da društvo zastopa tisti ki ga družina določ v pravilih se pravi da je to lahko starešina predsednik uo ali pa pasji referent! Važno je kaj zapišejo u Pravila!!

    Sraka pravite kdo odgovarja. Kot berem očitno društvo. Odgovorne osebe pa samo če delajo barbije in oškodujejo društvo v svojo korist.

    Spoznal sem da je tisto nakladanje našga starešine da on revež z svojim premoženjem odgovarja če ga ubiksamo u društvu en čist navaden lari fari in nategovanje in pouzdigovanje lastne velepomembnosti. Na kratk rečen se žaba napihuje! In očitno to napihvanje podpirate tudi vi!
    Bom še enkrat napisu kaj sem prebral da zastopnik odgovarja le za barabije, ki jih naredi v škodo društva in le za tolko kot te škode nardi. Sicer odgovarja društvo.

    Tako da je nek vsiljevanje veta isto napihvajne!

    Sem po svoje kar vesel da ste mi tolko nasprotval, sem vsaj šel vse to preštudirat. Sicer ob pomoči pa vseen.

    Zdej mi pa prosim napišita kje se motim!
    ---------------------------------------------
    SvetiB:
    Na začetki si pisal o starešini, nato o predsedniku UO, zdaj pa si od teh dveh predsednikov preskočil kdo je lahko zakoniti zastopnik društva. Kdo je lahko zastopnik društva nima nobene zveze s tem, o čemer smo mi tukaj pisali. Mi smo pisali o odgovornosti zastopnika društva oz. LD. In ta je v LD starešina, izjeme ne poznam, in ne o tem kdo je lahko zastopnik društva. Med predsednikom UO in starešino je velika razlika, če je to za tebe ena in ista stvar, o.k. Tako je pač tvoje mnenje, moje je seveda drugačno.

    Kadar bereš zakon, potem moraš zelo pazljivo brati. Najprej moraš prebrati 1.od.6. čl. ZD. Ta določba ti bo jasno povedala kdo poleg LD (društva) še odgovarja za zakonito poslovanje društva /LD/, da sta to LD in starešina /društvo in zastopnik društva/. Tretji odstavek se nanaša na odgovornost za obveznosti društva in kdo in v katerih primerih poleg društva /LD/ še solidarno odgovarja za obveznosti društva oz. LD (krivdna odgovornost).

    Prav 1. od. 6. čl. ZD je med drugim tudi pravna podlaga, na podlagi katere lovski inšpektor poleg LD kaznuje z globo tudi njeno odgovorno osebo, torej zastopnika društva, če LD plana odvzema divjadi iz lovišča ne doseže v dopustnem odstopanju 10% minus ali plus. Zakaj, če pa zastopnik društva /starešina/ odgovarja samo za lumparije.

    Šesti člen ZD se glasi:

    "(odgovornost)

    (1) Če temeljni akt ne določa drugače, za zakonito poslovanje društva odgovarjata društvo in zastopnik društva.
    (2) Društvo odgovarja za svoje obveznosti z vsem svojim premoženjem.
    (3) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka, za obveznosti društva odgovarjajo solidarno in z vsem svojim premoženjem tudi njegove odgovorne osebe, ki so v svojo korist ali korist koga drugega zmanjšale premoženje društva ali s preusmeritvijo poslovanja oziroma finančnih tokov na drugo obstoječo ali novoustanovljeno pravno osebo ali fizično osebo preprečile povečanje premoženja, čeprav so vedele, da društvo ne bo moglo poravnati obveznosti tretjim osebam. Odgovorne osebe odgovarjajo do višine oškodovanja društva, ki so ga povzročile s svojim ravnanjem.
    (4) Za obveznosti društva v primerih iz prejšnjega odstavka solidarno odgovarja tudi fizična ali pravna oseba, ki je z ravnanji odgovornih oseb pridobila premoženjsko korist, do višine pridobljene premoženjske koristi."

    Prosim, da nam vsem pojasniš odgovornost zastopnika društva po prvem odstavku tega člena , in ali je odgovoren samo za morebitne svoje "lumparije in nečedne posle" ali pa je poleg teh odgovoren še za kaj drugega / po načelu objektivne-subjektivne odgovornosti /. Preberi si tudi obligacijski zakonik, kazenski zakonik, zakon o prekrških, ZDlov -kazenske določbe. Potem pa nam o odgovornosti zastopnika društva za zakonito poslovanje društva napiši kaj več in za napisano se ti že vnaprej zahvaljujem.

    Lp
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #25
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Milan dobro veste da nisem prav nič preskakvau. V zakonu o društvih najdem samo zastopnika društva in tam je tudi on tisti ki edini zraven društva kot tacga odgovarja. A mu jagri zraven še rečemo starešina ali pa sam Rdeča kapca je brez veze. In kolkor vem je zmeraj en in isti ki je starešina pretsednik uo ali pa zastopnik. In zakon govori ves čas o zastopniku se pravi da je to ena in ista oseba in o tem smo se pogovarjal ko ste jambral kako je na udaru odgovornosti in kako odgovarja s celim premoženjem.

    Tud kazni u zakonu o lovu sem prebral in če prav vidim je edina stvar kjer po krivem plača brez da bi sam ne izpolnil tistga kar pač vodja društva je dolžan je torej edina stvar če plan ni narjen. To se da simpel rešit u družin da se u pravila zapiše da u tem primeru to plača društvo.
    Ne pa s temi prepotentnimi veti saj na neizvršen plan ne more dati nobenga veta, še sploh če se mu je cela leta zvižgal za tiste ki so bili pridni pri planu.

    Vseh tistih drugih zakonov katere naj bi bral pa ne mislim ker sem prepričan da je za lovce pomemben zakon o lovu pa zakon o društvu z drugimi se pa meglo meša! Kaj pa rabiš druge zakone če ta dva pridno izpolnuješ?

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Kar malo se pozanimaj, koliko kazni je inšpektor spisal za pretežke medvede. Pa je bila kazen za LD (4200€)in še posebej za odgovorno osebo - starešino LD (420€)! Ne tiče se lovcev samo Zakon o divjadi in lovstvu in Zakon o društvih ampak še polno drugih zakonov in podzakonskih predpisov. Večina jih je tule:
    http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=4
    Pa še kakšen manjka, npr. Zakon o varstvu osebnih podatkov...
    Ti predlagam , da sam prevzameš funkcijo starešine in ko boš moral plačati prvo kazen, verjemi da boš vse zakone in predpise krepko preštudiral.

  7. #27
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Lepo mu je že MilanK povedal, pa očitno ne razume zadeve, Sraka pa je nehal "mleti"... Me pa zanima ja, če bi tako razmišljal v tem primeru, ki si ga navedel
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •