Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Veto starešine LD na OZ

  1. #11
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Ker sem bolj laik zadeve vedno primerjam z našim parlamentom.
    Torej je to kar mi opisujete tko kod če bi Pahor, ko mu bi v parlamentu hoteli sprejeti nekaj kar meni da je škodljivo, dal veto in svoj prav uveljavil.

  2. #12

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Ker sem bolj laik zadeve vedno primerjam z našim parlamentom.
    Torej je to kar mi opisujete tko kod če bi Pahor, ko mu bi v parlamentu hoteli sprejeti nekaj kar meni da je škodljivo, dal veto in svoj prav uveljavil.
    Tudi predsednik vlade lahko umakne zakon iz zakonodajne procedure. Sicer pa DZ ni mogoče primerjati z LD. DZ je zakonodajno telo, je pa prav tako dolžan zakone sprejemati skladno z ustavo in drugimi mednarodnimi predpisi. Veto lahko da Državni svet. Predsednik RS, Predsednik Vlade, Državni svet, druge organizacije in posamezniki, pa lahko, če izkažejo pravni interes, podajo predlog US, da oceni skladnost zakona ali njegove posamezne določbe z ustavo RS. Mogoč pa je še pozakonodajni referendum, zdaj o zakonu o RTV-ju.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #13

    Privzeto

    Citat robertv je objavil: Pokaži objave
    Dejstvo je, da je najvišji organ v društvu ( ker LD še vedno zapademo pod zakon o društvih) občni zbor - zbor vseh lovcev, ki soodločamo o delovanju družine. Starešina ali predsednik res vodi družino in ima veliko odgovornost ( še posebej zadnje čase), vendar mislim ,da pri svojih pristojnostih vseeno ima določene omejitve.
    Pred sprejemom podobnih sklepov kot jih navajate, ki jih po mojem mnenju starešina ne more samovoljno udejanjati je potrebnen posvet z organi družine npr. Nadzornim odborom, ki v skrajnem primeru lahko išče tudi pravno pomoč pri ustreznih službah ZLD ( zakaj jih pa imamo in jih plačujemo??).
    Ko so te stvari razčiščene, pa gre predlog na Občni zbor.
    Kdo pa govori o omejitvah in o postopkih pred sprejemom določenega sklepa. Govorili smo o odgovornosti za zakonitost poslovanja LD in o dolžnem ravnanju starešine v primeri, da določen organ LD sprejme sklep, ki ni skladen z notranjimi akti LD in pravnim redom RS. Seveda ima starešina omejitve glede sklepanja pravnih poslov ali dajanja poroštev ali garancij ipd. In če te prekorači ravna protipravno in je za taka protipravna dejanja tudi odgovoren. Odgovoren je tudi za morebitno kršitvev aktov LD, zakonov ter podzakonskih aktov. Odgovoren je objektivno in subjektivno, torej za celotno poslovanje LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #14

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Ker sem bolj laik zadeve vedno primerjam z našim parlamentom.
    Torej je to kar mi opisujete tko kod če bi Pahor, ko mu bi v parlamentu hoteli sprejeti nekaj kar meni da je škodljivo, dal veto in svoj prav uveljavil.
    ________

    Kolega ne lomi ga. Pahor je šef organa ( vlade ) "izvršne veje oblasti" in vodi vlado in lahko zadrži izvajanje očitno nezakonitega sklepa vlade. Državni zbor pa spada v področje "zakonodajne veje oblasti" in njegov predsednik Gantar tudi lahko zadrži izvršitev nezakonitega ali neustavnega sklepa DZ in sočasno sproži ustrezen postopek pred Ustavnim sodiščem R Slovenije, ki dokončno ter prednostno odloči. Je vsaj to sedaj jasno ??

  5. #15
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Citat robertv je objavil: Pokaži objave
    Dejstvo je, da je najvišji organ v društvu ( ker LD še vedno zapademo pod zakon o društvih) občni zbor - zbor vseh lovcev, ki soodločamo o delovanju družine. Starešina ali predsednik res vodi družino in ima veliko odgovornost ( še posebej zadnje čase), vendar mislim ,da pri svojih pristojnostih vseeno ima določene omejitve.
    Šele sedaj sem prebral to objavo in se z njo dosti bol strinjam kot s tem kar sta napisala Milan in Sraka. Robert, zahvaljujem se vam za sorodno misel.
    Še vedno sem prepričan da predsednik ni več kot občni zbor in če bi moral dati veto to pomeni da je zanič on ali pa večina družine.

  6. #16

    Privzeto

    Kolega SvetiB sedaj pa se enkrat končno že izjasni kaj želiš s svojimi vprašanji doseči? Potrebuješ ploskanje in pritrjevanje svojim hipotezam ali želiš korektne odgovore na svoja problemska vprašanja ?

    Kaj je bolj pomembno zate, da se vsi s tabo strinjajo in ti prikimavajo ali da ti odgovorijo tako kot pač je ali bi vsaj moralo biti ?

    Če sam zapišem na tem forumu, da je zemlja skoraj zagotovo ploščata in ne okrogla in bodo tej moji trditvi pritrdili še trije ali štirje, bo obveljalo, da je zemlja res ploščata in boste z omalovaževanjem zavrnili vse, ki bodo še nadalje vztrajali, da je zemlja okrogla ?

    Starešina MORA zadržati vsak sklep vsakega organa LD za katerega obstaja utemeljen sum, da je proti ustaven, nezakonit ali da bi z njegovo uresničitvijo bile hudo kršene temeljne človekove pravice ali bi z njegovo realizacijo nastala za LD ali kogar koli drugega velika in nepopravljiva škoda.

    Ker si v nekem drugem zapisu napisal, da se rad pogovarjaš z odvetniki, potem jih malo povprašaj tudi o tem in dobil boš odgovor.
    Ker na tem forumu nismo v mlinu, bom s pojasnjevanjem te zgodbe končal.
    Vse lepo želim vsem!

  7. #17
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Sraka, ne vem zakaj ste se tako osebno spravili name in me žalite?!
    Kaj sem vam pa takega napisal? Saj sem se le zahvalil g. Robertu za sorodno mnenje.

    Ko ste se pa že tako razhudil mi pa napišite prosim kje točno ima predsednik v zakonih osnovo da mora ali sme zadržati sklep najvišjega organa društva torej občnega zbora. Ko mi boste to točno pokazali oblubim da se vam ne bo treba več hudovati name.

  8. #18

    Privzeto

    Najprej ti napiši kje piše, da starešina te pravice nima. Potem pa sem jaz na vrsti.
    Dobro ?

    Pa lep pozdrav!

  9. #19
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Najprej ti napiši kje piše, da starešina te pravice nima. Potem pa sem jaz na vrsti.
    Dobro ?

    Pa lep pozdrav!
    Prav.
    Zato ker je občni zbor najvišji organ v društvu in je predsednik upravnega odbora manj. Zato.

    Zdaj pa izvolite, ste vi na vrsti!

    Tudi vam pozdrav.

  10. #20

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Prav.
    Zato ker je občni zbor najvišji organ v društvu in je predsednik upravnega odbora manj. Zato.

    Zdaj pa izvolite, ste vi na vrsti!

    Tudi vam pozdrav.
    __________
    To kar si zapisal ni prav noben argument. Poglej določila Zakona o društvih in si preberi kdo je v društvu odgovorna oseba in kdo, na kak način ter s čim odgovarja za zakonitost delovanja društva. Ko si boš to razjasnil, pa lahko nadaljujeva.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •