Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Zapisniki sej upravnega odbora lovske družine

  1. #21

    Privzeto

    MilanK zapiše in s tem se seveda zelo strinjam:
    Skladno s to določbo in ustavno pravico do svobodnega združevanja /42. čl. US RS/ pa zakon tudi ureja ustanavljanje in delovanje društev. Ta ustavna pravica pa izvira iz načela demokracije in je tesno povezana s svobodo izražanja /mnenj, kritik, idej, pogledov na svet/. Če posamezne skupine delujejo v nasprotju s cilji društva in društvo/a izrabljajo za uveljavljanje svojih interesov, potem ni kriva zakonodaja, temveč članstvo, ki vse to dopušča. Kadar vodstvo ne zna ali noče članstva usmerjati k uresničevanju skupnih nalog in k doseganju skupnih ciljev, opredeljenih v aktih društva, potem pač prevladujejo individualni in interesu posameznih skupin, ki se oblikujejo znotraj društva, s tem pa društvo izgubi enotnost delovanja, deluje stihisko, od danes do jutri in tako kot hočejo in narekujejo posamezne skupine ali posamezniki znotraj društva. Takšno stanje pa omogoča "vodilnim", da manipulirajo z članstvom, saj nobena skupina znotraj društva ni dovolj močna, da bi lahko izvedla spremembe, te bi vplivale tudi na njej položaj znotraj društva, in da ostanejo na položajih. Zato se vrtimo v začaranem krogu. "
    _________
    Dragi kolega lepo si opisal vzroke in posledice, sedaj pa podaj še predlog rešitev kako ta stanja preseči. Pravna država mora v svojem pravnem redu vedeti predvideti tudi takšna konfliktna družbena stanja in ponuditi ustrezne rešitve. Zakon o društvih jih ne ponuja. Pa menda ne boš vseh teh prizadetih manjšin ali posameznikov napotil kar na sodišče ???

  2. #22

    Privzeto

    SRAKA zapiše: "Dragi kolega lepo si opisal vzroke in posledice, sedaj pa podaj še predlog rešitev kako ta stanja preseči. Pravna država mora v svojem pravnem redu vedeti predvideti tudi takšna konfliktna družbena stanja in ponuditi ustrezne rešitve. Zakon o društvih jih ne ponuja. Pa menda ne boš vseh teh prizadetih manjšin ali posameznikov napotil kar na sodišče ???"
    ---------------------------------------

    Sodišče pač ne more reševati članskih (družbenih) konfliktov. Slednje odloča le o kršitvah pravic, ne rešuje pa družbenih odnosov (konfliktov) med člani društva. Te konflikte so dolžni reševati funkcionarji. Ti so dolžni tudi poskrbeti, da se vsak posameznik počuti sprejetega, slišanega in enakopravnega člana LD. Tudi tedaj in takrat ko pride do konfliktov. Konflikt ni nasilje, je soočenje nasprotnih interesov, kar je normalna zadeva, saj so ljudje (člani) zelo različni. Pomembno je, da vsakega člana sprejemamo in se do njega spoštljivo vedemo tudi, če nas kdaj njegovo vedenje čudi. Ljudje (člani) smo različni. Zato ni smiselno ugotavljanje kdo ima bolj prav in kdo bolj narobe. Konflikte moramo reševati konstruktivno. Ciljno reševanje konfliktov je zdravo in koristno, dobro rešeni konflikti pa poglobijo odnose. Vsak član mora pač izhajati iz načela, če nisem jaz tisti, ki bi lahko prispeval nekaj k temu, da bo konflikt rešen, potem sem tisti, ki ga pomaga ohranjati. Pri reševanju konfliktov ne gre za to kdo zmaga in kdo zgubi, ampak doseči dogovor, da se bodo člani v odnosu počutili bolje. To pa pomeni, da moramo pogovor usmerjati na to kaj želimo doseči in ne na to česa ne želimo doseči in ne pričakujemo. Če čakamo, da se bo kaj samo od sebe zgodilo, potem žal zaman čakamo, da se bo kaj zgodili. Premike lahko dosežemo le z proaktivnim delovanjem tako, da svoje delovanje usmerimo na zadeve na katere imamo vpliv in na to kar želimo spremeniti, kar si želimo da bi bil naš dolgoročni cilj sestankov, dogovorov in razgovorov. S tem pa konflikte omejimo na minimum. Delovati moramo proaktivno oz. vzgibno, saj to delovanje povzroča premike.

    Kolega Sraka ne ti, ne jaz niti država ne moremo namesto članstva reševati notranjih konfliktov določene LD. Te morajo razrešiti kar njeni člani sami in nihče jih namesto njih ne bo reševal in odpravljal. Zakon o društvih ne ureja reševanja konfliktov temveč načela delovanja društev. Kako bo društvo delovalo pa je odvisno od njegovih članov, slednji tvorijo tudi njegove voljene ali imenovane organe. Konflikti nastajajo v vsaki organizaciji in zaradi teh so tudi vojne, udari, revolucije, evolucije, propadi organizacij, itd. Pravo varuje pravice, posamezniki in skupine, katerih pravice so prizadete pa uživajo sodno varstvo. In da je tako, je tudi tebi prav tako dobro znano. Tudi iz primera glede Pravil LZS, je skupina enako mislečih prerekala skladnost pravil z Zakonom o društvih in ZDlov in pri tem bila kar uspešna in LZS je pravila morala uskladiti z mnenjem UE, pri čemer pa še do danes niso potrjena. Tudi v tem primeru je šlo za konflikt interesov med zagovorniki skladnosti in zagovorniki neskladnosti Pravil z prej navedenima zakonoma in ker se ta konflikt sporazumno med skupinama ni razrešil, ga je "razrešila" UE, ki Pravil ni potrdila, s tem pa pritrdila mnenju tiste skupine, ki je imela pomisleka glede skladnosti Pravil z ZDlov in ZD. So pa konflikti, ki jih upravni organi niti sodstvo ne more namesto članstva reševat. Npr. kako doseči sprejete cilje društva, katerim nalogam dati prednost, ipd. Konflikte na teh področjih lahko rešujejo le organi društva in njegovi funkcionarji. Če pa ti s svojim delovanjem posegajo v pravice članov, pa imajo ti na voljo tako notranjo varstvo kot sodno varstvo svoji pravic, ali bodo to varstvo uveljavljali pa odvisno od njihove svobodne odločitve, lahko to uveljavljajo, lahko pa tudi ne.

    Osebe ne ustanavljajo društev zato, da bi nato znotraj društva povzročala medsebojne konflikte in spore, ampak zato, da bi na ta način lažje uresničevale skupne cilje in interese. Pravo nikogar ne sili v združevanje, varuje pa pravico do svobode združevanja. S kom bo kdo jedel lovski golaž in s kom ga ne bo jedel je svobodna odločitev posameznika in zaradi tega ni treba menjati zakonov, še manj koncepta sedanje ureditve lovstva.

    V mojem pisanju nobenih skupin ne pošiljam na sodišča. Pisal sem med drugim le o tem, da tudi članske pravice uživajo sodno varstvo in da to varstvo zagotavlja že sama US. Rešitve za reševanje notranjih konfliktov, nesoglasil in nasprotij mora najti društvo samo. Zato ima društvo svoj notranji red in ustroj organizacije, varstvo članskih pravic in opredeljene postopke v primeru kršitve aktov društva. Če notranjih konfliktov ni mogoče drugače rešiti ima društvo oz. njeno članstvo na voljo razrešitev organov in vodstva društva, izredne volitve, izredni sklic OZ, uvedbo disciplinske postopka, če so za to podani pogoji, ipd.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #23
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Zanimivo je prebrati te vaše teorije. Vidi se mi celo logično in izgleda po zakonu.
    Po tem ker se naše članstvo z vodstvom na čelu obnaša tako, da drugače misleče le zatre mislim da se ne bo nikoli nič izboljšalo.
    Bojo še naprej jastrebi na čelu družine in ovce pod njimi dokler ne bo šla cela družina zugrund!

    Kot me je obvestil lovski tovariš, bo čez čas poskusil doseči objavlanje zapisnikov preko informacijskega pooblaščenca. Mislite, da bo uspel da na objave ne bomo več nekaj mesecev čakali oziroma da bomo člani lahko videli predloge zapisnikov ali bojo o tem kar se dogaja na seji organov še naprej vedeli samo posvečeni?

  4. #24

    Privzeto

    Kolega bo preko informacijske pooblaščenke le delno uspel, ker večine zapisnikov ali vsaj sprejetih sklepov niti ni pripravljenih za javno objavo, temveč so le v blokih ali zvezkih nekaterih prisotnih.

    Si bo pa kolega nakopal velike sitnosti in ni izključeno, da ga bodo na koncu celo odslovili iz LD. Nihče mu pri tem ne bi ščitil hrbta in razen kakšnih dolgoveznih pravniško demagoških nasvetov druge pomoči ne bo deležen. Če ima kaj znanja s tega ( obče pravnega ) področja, če ima dovolj trdo kožo in verjame, da ga bo pri tem podprlo vsaj nekaj članov LD in če ima ob vsem tem še dovolj denarja, naj se v to zgodbo spusti. Uspeha na daljši rok mu ne zagotavlja nič in nihče.
    Med deklarativno načelnostjo ( beri: demagogijo ) in prakso je ogromen prepad, ki ga le redki uspejo preskočiti.

  5. #25
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Si bo pa kolega nakopal velike sitnosti in ni izključeno, da ga bodo na koncu celo odslovili iz LD.
    Pravi da je pripravljen tudi na to in da ni v družini zaradi pijančevanja ampak zaradi divjadi in da bo gledal pod prste tudi če ne bo več član. Sem že napisal da je skoraj edini ki si upa in mi je žal ker nismo prej skup stopili ko še ni bilo prepozno. Je pa doma v lovišču tako kot jaz in mu verjamem.
    No saj nimam kaj povedat, pa še okoli hleva imam delo pa vas pozdravljam.

  6. #26

    Privzeto

    Najprej vas spet pozdravljam in se kar koj predstavim kot bivši SvetiB.
    Se javlam samo tolko da vas obvestim da se pri nas reči očitno malo urejajo. Klub temu da ste tudi tukaj nekateripodpirali samopašnost predsednika je stara vlada pogrnila na celi črti.
    So ljudje le spregledal da je bilo pa to le preveč. Saj novi tudi po mojem pošteno povedan mnenju ne bo zlata vreden a ima vsaj nekaj takih v izvršnem odboru de mu bodo za ovratnik pihali. Mogoče bo čez 4 leta še bolše.

    Je bilo pa prav spašno gledat klavrn padec prejšne vlade.
    Najprej smo poslušal polhno samohvale, pa hvale iz ust privržencev samih starih bivših funkcijonarjev potlej pa dolgi obrazi ko so spregledali taktiko novega vodstva družine. Bivši starešina in bivši gospodar sta tudi pošteno in brez dokazov blatla druge kokr da so nagajal in polena pod noge metal in da zdej bomo pa že videli kako bo ko nas oni ne bodo več ujčkali.

    Najbolj podlo od prejšne vlade in pripadnikov pa je bilo ker so hotel spet manipulirat okoli volitev. Med jagri se je zvedelo da sta dva kandidata za pretsednika in to eden, ki je bil že pred leti in eden ki je glih dobr izpit naredil. Njim ni bil noben všeč svojga kandidata pa niso prištimali. Oni so bli prepričan, da noben ne bo dobil večine glasov in so ljudi prepričval, da naj odajo nevelavne glasovnice, da bi se razpisal nove volitve. Ker je bivši pretsednik član pravne komisije na območni zvezi je že vnaprej pripravil eno mnenje te komisije da mora bit večina glasov tud v drugem krogu in smo to na mizo dobil. Si morte mislit, že vnaprej je bilo napisan in razdeljen med nas! So bli čist prepričan da bo šlo po njihovem.

    Pa so jih ta mlad okol prnesli. Je ta mlajši kandidat na točki o volitvah ustal in izjavil da odstopa od kandidature in da prosi vse ki so ga potpiral da dajo glas drugemu. Da bi vi vidli tiste face, ko so spoznal da jim je prevara u vodo padla. In so ta mlad zmagal 31 prot 18. Morebit pa bo zdaj šlo na bolše. Ta mladmu kandidatu pa vsa čast in čestitke.

    Med vsemi lažmi in obrekvanji ki so si jih privošli ta prejšnji je bila tud obtožba mojemu lovskemu tovarišu, ki sem ga tu že omenju. Je pokasiral da je on avtor mojga pisanja tu gor. Predsem najdebelejši bivši gospodar kar jih je kdaj družina imela si je privošil hude klevete in zna biti da bo na sodišču odgovarjal. Lovski tovariš mene imaš vedno za pričo, kaj vse je govoril pa mislim da ne bom edini. In bova še nekaj kozarčkov medenga skup spila na zdravje bodočnosti lovske družine. Prerada jagava, da bi se mestnim pritepencem in starim ta pokvarjenim funkcionarjem pustila tako grdo manipulirat.

    Tako, povadal sem zdej me pa spet ne boste več vidli.
    Vsem želim da bi se tudi tam kjer imate tud težave reči na boli obračale in pošiljam en lovski zdravo!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •