Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Častni člani oz. naziv častnih članov

  1. #21
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sveti B na tvojo željo sem izbrisal ime tvoje LD čeprav mi tega nebi bilo potrebno storiti. Menim pa ,da če že pišeš in javno kritiziraš svojo LD in si pri tem celo precej glasen (pa pustiva sedaj kdo ima prav in kdo ne) imej še toliko ponosa da za svojim pisanjem tudi stojiš. Recimo na način kot ga lahko prebereš v mojem podpuisu. Po kmečko povedano če opletaš po koprivah potem imej za ta namen tudi pripravljeno moško mednožje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #22

    Privzeto

    SvetiB, o tej temi ne želim več pisati in jo zaključujem s spodaj zapisanim:

    Čast in zahvala vsem starejšim lovcem za neprecenjljivo delo, ki ste ga opravi za dobrobit slovenskega lovstva, zaščito živali in okolja. Za to opravljeno delo Vam bomo večni dolžniki. V novem letu Vam, tovariši lovci želim, veliko zdravja, sreče in še na mnoga leta.

    Srečno 2011!

    milanK
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #23

    Privzeto

    Veper nikakor ne bi smel izbrisat imena LD. Še posebej, ker veš kaj sedaj lahko reče. S tem je tudi moj (sedaj) predzadnji post izgubil svoj namen. Ravno zaradi tega se je onemogočilo popravljanje lastnih postov za nazaj, da se posamezniku dokaže, ko kaj sam reče! In tukaj je bil ravno tak primer, ko te je nešesa obtožil kar je že sam zapisal.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #24

    Privzeto

    Pozdravljeni.

    Za vse vas, ki imate v svojih vrstah častne člane, me zanima, če ste jim ob podelitvi tega naziva dali kakšno plaketo ali kaj podobnega? Mi bomo letos prvič podelili ta naziv enemu članu, pa sem imel namen pripraviti neko plaketo, pa me zanima če že imate kje kaj takega narejenega, bi mi bilo v veliko pomoč.

  5. #25

    Privzeto

    Spoštovani člani foruma, želim slišati vaša mnenja glede sledeče zadeve.

    Naša LD je podelila naziv častni član osebi, ki ni iz lovskih vrst. Na volilnem občnem zboru pa se je dotični pritožil, da smo mu odklonili volilno pravico ker ni dobil volilnega lističa. Občni (volilni) zbor je nato na predlog predsedujočega temu častnemu članu podelil volilno pravico in sicer aktivno in pasivno. Torej v naši LD lahko nelovec kandidira in je potrjen v vse organe LD.

  6. #26

    Privzeto

    To morate urediti v Pravilih LD. Ampak predsedujoči je krepko prekoračil svoja pooblastila. Teoretično bi po tej razlagi lahko vodila LD tudi Jadranka ali Inka. Narobe svet.

  7. #27

    Privzeto

    Sokolar, ne samo, da je starešina prekoračil pooblastila, kot piše Tica, prepričan sem, da je tudi kršil Zakon o društvih.
    Le kako lahko komu pade na pamet, da podeli glasovalno, sploh še volilno pravico nekomu, ki ni član društva?

    Kajti častni član je običajno častni naziv in ne dejansko članstvo.
    Če pa ste tega človeka dejansko sprejeli v društvo ( to je prvo kar morate razčistiti), torej imate tako spisano v aktih, se pa povprašajte kako je s tistim določilom zakona o lovu, ki zapoveduje opravljanje lovskega izpita in ga povezuje s članstvom.

    To je tisto, na kar je opozarjal tudi predhodnik v tej temi in o čemer se iz neke lažne solidarnosti marsikje nočejo pogovarjati.

    Žalost slovenskega lovstva je, da so na funkcijah v veliki meri totalni polpismeni nesposobneži.

    Kaj pa pomeni aktivna in pasivna volilna pravica?
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #28

    Privzeto

    Ta oseba kateri je bilo podeljeno častno članstvo je sigurno imela kakšne zasluge ali kaj drugega pomembnega za to LD. Zanima me, kaj je bilo takega storjenega, da si je zaslužil častno članstvo?

  9. #29

    Privzeto

    Poznam primere, ko so za častnega člana imenovali župana občine, ki je lovcem res naklonjen, tudi samostojnega obrtnika, ki jim je znatno pomagal pri obnovi lovskega doma. Ampak to je samo častni naziv brez obveznosti in pravic, ki sicer iz članstva v društvu izhajajo.
    V aplikaciji Lisjak imamo ločeno vodene častne in redne častne člane. Razlika je v tem, da so slednji že bili redni člani lovske družine, občni zbor pa jim je izkazal spoštovanje z imenovanjem za njihovo delo v preteklosti. Vse pravice jim ostanejo v veljavi, običajno pa so obveznosti oproščeni, vključno s plačevanjem članarine.
    Še enkrat poudarjam, LD mora taka imenovanja opredeliti že v temeljnem aktu.

  10. #30

    Privzeto

    Sokolar, glede na napisano je vaš UO LD predlagal OZ-u za sprejem nečlana v častnega člana brez vseh predhodnih preučitev ali vam vaši akti to sploh dovoljujejo in na kakšen način. Nakar ste kot OZ na predlog predsedujočega potrdili dodelitev volilne pravice nečlanu, kar smatram, da je glede na napisano nedopustno in dokazuje, da imate nesposoben UO, in večino članov, ki glasuje za nekaj, o čemer ni seznanjena ali je to sploh v skladu z akti LD.
    To dokazuje, da se v mnogih LD-jih dela po liniji najmanjšega obremenjevanja kaj bojo prinesle posledice.

    Sršen, še večja žalost pa je, da člani LD kot OZ potrdijo take nesposobneže za svoje vodstvo. Vedno sem trdil, da veliko članov brez razmislekov dvigujejo roke, da čim prej dobijo tisto klobaso na koncu OZ in taki primeri to dokazujejo.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •