Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Častni člani oz. naziv častnih članov

  1. #11

    Privzeto

    SvetiB: če bi moj članek pozorno prebral, potem bi vedel, da ne enačim starejših lovcev z častnimi člani. Na koncu sem zapisal kak odnos imamo v naši LD do starejših lovcev in da smo za lovce stare 70 in več let organizirali srečanje, med temi pa so bili tudi častni in zaslužni člani. Pri nas smo se pač odločili, da so lovski vetarani tisti naši lovski tovariši, ki so stari 70 in več let, med temu pa so tudi častni in zaslužni člani. V naši LD je pojem lovski veteran pač širši od pojma častnega ali zaslužnega člana. Lovski veteran je pri nas pač vsak lovec, ki je star 70 in več let, ni pa nujno da ima tudi priznanje častnega ali zaslužnega člana. Tako je pri nas, kako pa imate to pri vas urejeno pa je vaša stvar in v to se tako in tako nimam pravice vmešavati in tega namena niti nimam.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #12

    Privzeto

    SvetiB a potem bi ti stare in obnemogle lovce pometal iz LD, ker ne morejo več delati in s tem ne bit enakopravni? Ko praviš da morajo vsi v LD biti deloobvezni.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13

    Privzeto

    V naši LD se je pred leti en član sam predlagal za častnega člana. Na občnem zboru smo mu željo (kljub temu, da ni imel ne vem kakšnih zaslug za to titulo) soglasno izpolnili. Od takrat se še bolj poredko pokaže v lovskem domu, oz., jaz osebno, ga od takrat nisem več srečal.

    Drugače pa pri nas častni člani plačujejo članarino v višini prispevka za LZS in ZLD, družinske članarine pa so oproščeni.

    Moje mnenje: Častni član LD; traparija!

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  4. #14
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    SvetiB a potem bi ti stare in obnemogle lovce pometal iz LD, ker ne morejo več delati in s tem ne bit enakopravni? Ko praviš da morajo vsi v LD biti deloobvezni.
    Ganges vidim da ste nesramni mojster podtikanja. Najprej ste mi podtaknil da sm napumpan zdaj pa da sem rekel da morjo biti vsi v družini deloobvezni.
    Kdaj pa sem kaj takega napisalj? To je ot vas zelo nesramno! Sem mislil, da bo na tem forumu kaj več treznega razmišlanja ne pa sami predsodki in ritanje. Saj lahko da kaj narobe razumem, da mi pa podtikate kar nisem rekel je pa res pokvarjeno.
    Citiral sem da morajo biti vsi enakopravni. In pri nas tud so! Od 65tega leta jim ni treba delati težjih del ot 70tega pa so fraj! Vsi enako ko so tolko stari. Imam res samo sredno šolo pa vidim razliko če jo vi ne!

  5. #15

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Naša vladajoča garnitura se je zmislila spreminjati zdajšna po mojem dovolj dobra Pravila LD Ko sem materjal prebral me je kar malo zvilo, toliko je notri neumnosti dve reči se mi zdita pa še posebej nevarni. Eno bom opisal tukaj za drugo pa bom odprl v drugi temi.

    Ena od cvetlic je, da bi se častnim članom oprostilo plačevanje letne članarine in delovnih obveznosti.

    Kolikor mi eni razlagajo je osnova zakona o društvih, da smo vsi člani enakopravni in je to menda izhodišče iz Ustave R Slovenije.
    Če smo vsi enakopravni, potem menda ne morejo biti eni bolj enakopravni in se jim odpusti dolžnosti, ki jih imajo ostali.
    Kaj pa tukaj piše? Da ti gre v nos in je neumnost, da so nekateri dea oproščeni. In pri nas so častni člani ravno taki, ki so precej obnemogli in totalno nesposobni za delo.
    Last edited by Veper; 21. December 2010 at 14:56. Vzrok: izbrisana ena beseda v tekstu Sveti B na njegovo željo
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Ganges veste sem mislil da sem jaz bolj polpismen pa vidim da ste vi še bol. Verjetno ste tud vi kmet pa nisva imela v mladih letih prilik se s temi interneti pa zakoni ukvarjat. Pa sej takih nas je večina zato nas pa osle tolko po ledu vozijo.

    Bom zdaj lepo prijazno ponovil kar sem že prej pisav.
    Stari člani so pak stari in imajo svoje enakopravne pravice ki jih dosežejo s starostjo nekteri pa na žalost tud z boleznijo ki nas nobenga ne špara.
    S častnimi člani nima to nobene zveze razen če glih pri vas ne dajete tega naziva že samo če je star pa če tud ni pol fige vreden kot jagr.
    Ampak to je vaš problem če nečete dati tega naziva tud mladim če so zaslužni.
    Zato napišem še enkrat da star in betežen jagr ni isto kot zaslužen častni član.
    Upam da zdaj razumete ker ne vem kako bi vam bol na razumliv način napisov.
    Razen če zastopte pa me sam mav podjeb...te kar mi pa ni tud mal ni všeč!

  7. #17
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sveti B verjetno nikoli ne bomo rešili tvojega in seveda problema LD dokler boš imel tako kot tvoj starešina vedno prav pa četudi nimaoziroma nimaš. Pribljižno situacijo poznam in vem ,da v vaši LD precej stvari šepa in da lovci zaradi tega seveda razdeljeni v nekaj klanov trpite in nekako ne najdete skupnega cilja. Predvsem se take stvari ne rešuje pred vašo hladilnico ampak na sestankih in občnih zborih itd. Kolegi,ki ti tukaj odgovarjajo vsaj za Gangesa,Srako in MIlana K lahko rečem pa so v tej smeri precej izobraženi in verjemi mi da dobro vedo kako se zapisanemu streže. Skratka če si povprašal za mnenje in dobil takšnega kot ga nisi želel torej nisi bil podprt v tvojem in edino zveličanem prepričanju kako so zakonsko stvari urejene to še ne pomeni da te kdo zaj... ampak so ti kolegi samo razložili njihovo in predvsem pravilno tolmačenje razumevanja naziva častni član. Da boš bolje razumel vem za LD kjer so častne članice žene lovcev ki to žele in tako konstruktivno sodelujejo v lovskem domu in še kje pa čeprav nobena nima lovskega izpita. In postati častni član ne pomeni privilegij pri lovu kot ga ti pojmuješ (vsaj kot je za razbrati tvoje videnje) ampak največkrat omogoča preprosto zahvalo članom ,ki so za LD in predvsem naravo storili dovolj v preteklosti. Kot sem ti že omenil, častni člani največkrat imajo omejitve pri izvajanju lova. Na častno članstvo glej kot na zasluženo pokojnino in če se čutiš dovolj močnega lahko častno članstvo tudi odkloniš.
    Last edited by Veper; 21. December 2010 at 14:49.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #18

    Privzeto

    Ojej ojej. Kakšne pisarije.

    Ja pri nas so častni člani v glavnem precej starejši lovci, ki pa so zraven tega, da so starejši morali v preteklosti opravljati dolga leta pomembne funkcije in pa narediti še kaj dobrega za LD. Torej ni edini pogoj, da si star in bolan. Mlajših pa res nimamo in tudi v okoliških LD ne poznam takih primerov, da bi bil kak mlad. Kaj pa je lahko storil tako pomembnega, da si je zaslužil ta naziv? Kakih 16 let mandatov v UO, 3000 ur opravljenega dela.... pa po moje še vedno ni dovolj, da bi bil častni član. To se mora dokazati tudi z leti in leti... Pa tudi to nima veze, vsak občni zbor posamezne LD ima pravico za častnega člana izbrat tudi 18 letnega pripravnika če se mu zahoče in ima to tako opredeljeno v pravilih ali poslovniku. In kaj bi potem pomenil ta naziv, če ne bi z njim častni član nič pridobil? Potem je bolje, da častnega članstva v pravilih in poslovniku sploh nimamo in se ne bomo imeli o čem prerekati. Če pa že imamo, pa seveda naziv mora nekaj pomeniti in imenovanemu nekaj prinesti!

    Sedaj pa sam sebi hodiš s pisanjem navzkriž. Praviš, da morajo vsi člani od prvega do zadnjega biti enakopravni, potem pa praviš, da so starejši oproščeni dela. Kako pa si potem to razlagaš? Vidiš, da očitno le ni nujno, da bi pa morali čisto vsi v lovski družini imeti enake obveznosti in dolžnosti!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #19
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Veste kaj moderator Veper, na častne člane gledam tako kot na vsakega drugega in mu priznam čast če si jo je zaslužil. Sicer ga pa spluvam ker ni pritlehnejšega kot se nekaj napihovat nad druge. Ko se pa čast proda za denar se pravi da mu ni treba več članarine plačvat in za privilegije je pa čast prodana in frderbana in tak lovec ne zasluži biti v družbi drugih.

    Vidim pa da tukile gor z g. Gangesom na čelu ne ločite kaj je enakopravnost in mešate to da vsi pod enakimi pogoji imajo neko pravico s tem da bi bili vsi kar tako enaki drugim brez da bi te za vse nastavlene pogoje izpolnjeval.

    G. Veper ne vem kako ste pogruntali za mojo družino in ne vem zakaj ste to napisal ker nimam čist nobenega namena jo izpostavlat in mi ni to čisto nič všeč in če se da dejte to izbrisat. Mene zanima samo kaj je prav po zakonih in kaj ni kako bo se bojo pa lovci sami odločali.

    Se bom pa jaz od vas počasi poslovil ker razen ogromno megle pametnega nisem nič prebral prej pa še g. Vestu hvala in čestitke za edini pošteni odgovor.
    Last edited by SvetiB; 21. December 2010 at 12:55.

  10. #20

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Naša vladajoča garnitura se je zmislila spreminjati zdajšna po mojem dovolj dobra Pravila LD a. Ko sem materjal prebral me je kar malo zvilo, toliko je notri neumnosti dve reči se mi zdita pa še posebej nevarni. Eno bom opisal tukaj za drugo pa bom odprl v drugi temi.
    Saj vidim, da niti ne veš kaj pišeš (prosim tudi mene ne vikat). In vidim, da res nima smisla več debatriat, saj si prišel sem po prikimavanje in odobravanje lastnega mnenja ne pa tudi po menenje in nasvete drugih. Pokazalo se je v temi o vetu starešine, kjer ti je všeč edino odgovor, kjer je v neki točki izraženo podobno mnenje kot tvoje, od čisto vseh drugih, ki ne menijo tako pa odgovori niso nič vredni. Torej že v osnovi ni imelo smisla, da si postavil vprašanje, če nisi pričakoval drugačnih mnenj in argumentov.

    pa lp
    Last edited by Veper; 21. December 2010 at 14:58. Vzrok: izbrisana ena beseda teksta svetiB na njegovo željo
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •