Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: Častni člani oz. naziv častnih članov

  1. #1
    SvetiB Guest

    Privzeto Častni člani oz. naziv častnih članov

    Naša vladajoča garnitura se je zmislila spreminjati zdajšna po mojem dovolj dobra Pravila LD . Ko sem materjal prebral me je kar malo zvilo, toliko je notri neumnosti dve reči se mi zdita pa še posebej nevarni. Eno bom opisal tukaj za drugo pa bom odprl v drugi temi.

    Ena od cvetlic je, da bi se častnim članom oprostilo plačevanje letne članarine in delovnih obveznosti.

    Kolikor mi eni razlagajo je osnova zakona o društvih, da smo vsi člani enakopravni in je to menda izhodišče iz Ustave R Slovenije.
    Če smo vsi enakopravni, potem menda ne morejo biti eni bolj enakopravni in se jim odpusti dolžnosti, ki jih imajo ostali.

    Ali bi mi prosim tisti, ki se bolj spoznate napisali katere člene katerih zakonov bi kršili če bi na Občnem zboru te sprmemebe sprejeli.

    Vnaprej hvala za naSvete
    Last edited by Veper; 21. December 2010 at 14:54. Vzrok: izbris ene besede na željo avtorja

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Običajno je ,da častni člani ne plačajo članarine in da so oproščeni ur.Imajo pa omejitve pri izvajanju lova in smejo loviti le če to prej najavijo gospodarju in jim ta lov odobri.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave
    Naša vladajoča garnitura se je zmislila spreminjati zdajšna po mojem dovolj dobra Pravila LD Dobrova. Ko sem materjal prebral me je kar malo zvilo, toliko je notri neumnosti dve reči se mi zdita pa še posebej nevarni. Eno bom opisal tukaj za drugo pa bom odprl v drugi temi.

    Ena od cvetlic je, da bi se častnim članom oprostilo plačevanje letne članarine in delovnih obveznosti.

    Kolikor mi eni razlagajo je osnova zakona o društvih, da smo vsi člani enakopravni in je to menda izhodišče iz Ustave R Slovenije.
    Če smo vsi enakopravni, potem menda ne morejo biti eni bolj enakopravni in se jim odpusti dolžnosti, ki jih imajo ostali.

    Ali bi mi prosim tisti, ki se bolj spoznate napisali katere člene katerih zakonov bi kršili če bi na Občnem zboru te sprmemebe sprejeli.

    Vnaprej hvala za naSvete
    Prvi nasvet: Spoštuj starejše lovske tovariše, ker se boš tudi ti postaral in nekoč postal lovski veteran ali častni član. Nihče si namreč ne želi mlad umreti, zato se postaramo;

    Drugi nasvet: Vsi smo pred zakonom enaki drži. Po tej določbi nikogar ni mogoče postaviti v neenak položaj. Pri častnih članih pa ne gre za neenak položaj, saj si ta "naziv" ali "status" lahko vsak član LD pridobi, ko izpolni v aktih LD določene pogoje. Tudi pri upokojevanju imamo različne pogoje za upokojitev, torej smo po tvojem zavarovanci neenaki pred zakonom. Morda bi tako lahko celo razmišljali, a neenakost bi težko dokazali;

    Tretji nazvet: Mlajši smo od starejših lovcev prevzeli v upravljanje in gospodarjenje z premoženjem LD in za njihovo opravljeno delo smo njim lahko hvaležni. Tudi pokojnina je rezultat minulega dela, enako ali podobno lahko rečemo tudi za častne člane, da na jesen svojega življenja uživajo sadove svojega preteklega dela v LD. Zato njim tega nikar ne bodi/mo nevošljiv/i;

    V moji LD so častni člani /bolje bi bilo, da bi jih imenovali zaslužni člani/ oproščeni delovne obveze in plačila članarine. le to za njih OLZ in LZS plača LD, ne smejo pa loviti, vendar bomo to najverjetneje že prihodnje leto odpravili tako, da bodo lahko lovili, vendar le po en kos trofejne divjadi v enem koledarskem letu.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Častni član in njegova pravica...

    Lp!

    Ko je nekdo imenovan/ nagrajen z nazivom častni član, to ni najbrž na njegovo željo, ampak nekdo to predlaga ali UO ali OZ direktno, možno tudi imeti določeno v pravilih, kdaj in pod katerimi pogoji, kdo to izpolnjuje. Če z nazivom ne pridobi nekih ugodnosti potem ta naziv nima nobenega smisla in si ga lahko nekam "nalepi". Če z ugodnostmi, hkrati dobi tudi omejitve (izvajanje lova), si ga zopet lahko nekam "nalepi". Če že nekoga "odlikujemo" z nazivom častni član, potem bodimo toliko, da mu pustimo tudi vse pravice, kljub temu, da nima kakšnih večjih dolžnosti. Pa še vprašajmo se kdo so častni člani? Starejši, težko bolni. Redko kje je, da je častni član neke ld človek, ki je obče zaslužen na kulturno in nevem kakšnem področju. V naši ld, če se ne motim, (ker ne spremljam več družinske politike in raje "jagam") je častni član oproščen vseh dajatev in delovnih obveznosti, lovi pa lahko nemoteno po letnem načrtu. Imam pa na sumu, da vsi naši častni člani, v vseh letih, kar sem lovec, niso vsi skupaj, uplenili en kos divjadi... A ja, pri nas so delovnih obveznosti oproščeni itak vsi člani starejši od 65 let, a jim lovna pravica ostaja neomejena. Tu se pa najde še nekaj aktivnih lovcev in prav vesel sem, da je tako...a sedaj bi jim pa pravico do lova vzel, ker so oproščeni delovnih obveznosti...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #5

    Privzeto

    Da bi razumeli ustavno načelo enakosti pred zakonom, moramo najprej razumeti kaj to sploh pomeni v praksi. Načelo enakosti pred zakonom Ustava RS določa v 14. členu. Enakopravnost, ki utemeljuje načelo enakosti pred zakonom je, da enaki primeri oziroma enako dejansko stanje pomenijo enake pravice in dolžnosti. Pomeni, da je treba pravno enako obravnavati tisto, kar je enako oziroma tisto, kar je enako v bistvenem. Torej, če vse starejše člane, stare nad 65 let enako obravnavamo in jih oprostimo delovne obveznosti, potem ne gre za neenakost pred zakonom oz. akti LD, saj LD enako dejansko stanje obravnava enako in ne različno. Poleg tega pa ustava še določa, da je Slovenija socialna država. To pa pomeni, da je dolžna skrbeti za svoje starejše državljane in državljanke in za druge osebe, ki zaradi utemeljenih razlogov ne morejo zase skrbeti. Torej je to socialno ustavno načelo dolžna upoštevati tudi LD in svoje člane, ki zaradi svoje starosti ali bolezni ne morejo več opravljati članskih delovnih obveznosti, opravljanje le-teh oprosti in to določi v svojih pravilih ali drugem aktu.


    Osebno sem na starejše lovce zelo ponosen in jih cenim in spoštujem. Zaradi njihovega dela smo ohranili pestrost živalskih vrst in okolje, ali bo mlajši generaciji ali generacijam to uspelo ohraniti? Prav zaradi njih je naše lovstvo tako cenjeno v tujini in svetu. Letos bomo organizirali srečanje z starejšimi lovci naše družine, z namenom, da njim tudi na tak način izkažemo čast in spoštovanje in da njim zaželimo še veliko zdravih let in lovskih doživetij.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #6

    Privzeto

    Citat SvetiB je objavil: Pokaži objave

    Ena od cvetlic je, da bi se častnim članom oprostilo plačevanje letne članarine in delovnih obveznosti.
    Tebe pa je nekdo lepo napumpal... Kaj pa je tu narobe? Tudi pri nas so častni člani oproščeni tako dela kot plačila članarine. Dobil pa si tudi pravno razlago.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No MLADENIČI, pa bi bilo potrebno pokazati malo spoštovanja do starejših (jagrov ), nenazadnje so rudi oni bili nekdaj mladi in so deleli v dobrobit narave, pa tudi spoštovanje in odnose med lovci so ohranjali na lovskem nivoju.
    Danes pa je v lovstvu polno podtikanj, laži, nevoščljivosti... (skratka veliko politike ), kar seveda samo škoduje LOVSTVU.

  8. #8
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    No MLADENIČI, pa bi bilo potrebno pokazati malo spoštovanja do starejših (jagrov ), nenazadnje so rudi oni bili nekdaj mladi in so deleli v dobrobit narave, pa tudi spoštovanje in odnose med lovci so ohranjali na lovskem nivoju.
    Danes pa je v lovstvu polno podtikanj, laži, nevoščljivosti... (skratka veliko politike ), kar seveda samo škoduje LOVSTVU.
    Nisem noben mladenič in sem v tej družini dle kot večina drugih a se nisem nikoli imel za več in ne rabim nekih medal kot eni ki so v preteklosti naredili družini že velik škode. Recimo zafural so že eno lovsko kočo, ta novi prišlek iz pridružene družine pa je spravil gospodarjenje na podn. Tudi krmnih njiv se več ne dela pa še velik bi lahko pisal. Pa glih teli ta najbol zaslužni za take reči se navišje nosijo.

    Ganges, ne vem od kje vam ideja da me kdo lahko napumpa. Imam svojo glavo za mislit mooče res bol na počasi a še kar sem se lotil sem tudi naredil. Ne sodite drugih po sebi!

    Sem se pred dnevi pogovarjal z enim odvetnikom ki je tudi jager in mi je rekel, da smo vsi člani v društvu po novem zakonu enakopravni in da je lahko častni član samo titula in nima to nobene veze z dolžnostmi ki morajo bit za vse enake. In članarina in delo je dolžnost.

    Sem mislil, da ste na tem forumu bolj napredni in pravični pa zgleda da je kar dosti tolk zaplankanih kot pri nas v družini. Se opravičujem a sem kar mal jezen!

  9. #9

    Privzeto

    SvetiB zapiše: "Sem se pred dnevi pogovarjal z enim odvetnikom ki je tudi jager in mi je rekel, da smo vsi člani v društvu po novem zakonu enakopravni in da je lahko častni član samo titula in nima to nobene veze z dolžnostmi ki morajo bit za vse enake. In članarina in delo je dolžnost.

    Sem mislil, da ste na tem forumu bolj napredni in pravični pa zgleda da je kar dosti tolk zaplankanih kot pri nas v družini. Se opravičujem a sem kar mal jezen!"

    Če si se pogovarjal s svojim prijateljem odvetnikom, potem bi ga lahko vprašal tudi kako imajo v njegovi LD urejen položaj častnih članov in da ti naj da kopijo njihovih Pravil. In če imajo to področje v njegovi LD boljši urejeno kot v tvoji LD, potem bi OZ svoje LD predlagal, da to področje uredi tako kot ima to urejeno LD, katere član je tudi tvoj odvetnik. In če je ta sodeloval pri pisanju pravil, potem so ta pravila verjetno dobro napisana. Pravičnost je pojem in si ga lahko vsak po svoje razlaga. Kar je za nekoga pravično je lahko za drugega krivično. Kar mi menimo, da je pravično, torej da so častni člani oproščeni plačila članarine, delovne obveza, je za tebe krivično in celo nezakonito, ker meniš, da člani niste v enakopravnem položaju. Zakaj bi to bilo nezakonito pa ne poveš. Neenakopravnost ali nezakonitost se morata dokazati oz. utemeljiti. Splošno mnenje ali splošno navajanje dejstev ali splošna trditev ne šteje. Napredek je že to, da lahko na tem forumu pišemo in izražamo svoja mnenja. Ali smo pri tem bolj naprednih ali bolj konzervativni niti ni pomembno. Ker kar je napredno ni nujno tudi dobro. In to lahko vidimo, kako škodo je napredek povzročil okolju. Častno članstvo je res titula ali priznanje, iz njega pa izhajajo tudi "privilegiji", v moji LD je to oprostitev plačila članarine in delovne obveze. S tem "privilegijem" častnih članov pa se sploh ne belimo glave, smo prepričani, da si to zaslužijo in ne vidimo nobene neenakopravnosti. In to smo pripravljeni tudi zagovarjati ne samo znotraj LD, ampak tudi izven nje. V soboto smo imeli pogostitev lovskih veteranov, lovec starejših od 70 let. In v njihovi družbi sem se imel prav lepo. Iz pogovorov z njimi sem izvedel veliko novega o lovstvu nekoč in danes in še v veliko čast si štejem, da sem lahko bil v njihovi družbi. Na koncu smo njim vsi navzoči zaželi še mnogo zdravih let in snidenj.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #10
    SvetiB Guest

    Privzeto

    Milan vidim, da enačte častne člane s starejšimi lovci.
    Ne vem kje je temu osnova. A mlajši ali srednjeveki lovci ne morejo narediti kaj izjemnega za lovstvo in svojo družino in je edini možen prispevek ko si siv ali plešast u glavo in je to tudi edino merilo?

    Če je prijatelj odvetnik to še ne pomeni da je pri njih use u redu. lahko da pomeni le to da se tudi on z njimi ne ukvarja ker je brez veze. Sem slišal, da ima neka družina celo zapisano, da u upravnem odboru ne smejo biti izobraženi ljudje. Zato ne kar tako na pamet predvidevat, da imam s prijateljem odvetnikom tudi takoj na razpolago papirje njegove družine. Mu tudi ne utrujam s tem rajši spijeva kakšen deci o lovski politiki pa samo mimogrede.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •