Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 42

Tema: Paritev

  1. #11

    Privzeto

    Ne Breza,progesteron teste ne delajo veterinarji.Ti samo kri vzamejo psici.Drugače pa te teste delajo na Polikliniki na oddelku za radiologijo in bolezni ščitnice ali pa na Adrialabu.Običajno veterinar vzame psici kri,ti pa jo odneseš v laboratorij,ki obvesti veterinarja o rezultatu testa.Je pa pomembno,da če delaš progesteron dvakrat ali celo večkrat,da kri vedno odneseš v isti laboratorij,ker imata Poliklinika in Adrialab različno vrednotenje izvidov.Eni imajo izvid v nanomolih eni pa v nanogramih.
    Jaz običajno kri odnesem kar na Polikliniko,pa me v eni uri že obvestijo o rezultatu.
    Tjaša

  2. #12

    Privzeto

    A,ja deteljica se strinjam s tabo o spolni vzgoji mladičev.Samca,ki ga nameravaš uporabljati za plemenjaka ne smeš nikoli spravljati iz psice z komando "Fuj","Ne","Ne smeš".Poleg tega pes pri prvem skoku ne sme imeti slabih izkušenj,ker se zna zgoditi,da naslednjič ne bo skočil.
    Tjaša

  3. #13

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Ne Breza,progesteron teste ne delajo veterinarji.Ti samo kri vzamejo psici.Drugače pa te teste delajo na Polikliniki na oddelku za radiologijo in bolezni ščitnice ali pa na Adrialabu.Običajno veterinar vzame psici kri,ti pa jo odneseš v laboratorij,ki obvesti veterinarja o rezultatu testa.Je pa pomembno,da če delaš progesteron dvakrat ali celo večkrat,da kri vedno odneseš v isti laboratorij,ker imata Poliklinika in Adrialab različno vrednotenje izvidov.Eni imajo izvid v nanomolih eni pa v nanogramih.
    Jaz običajno kri odnesem kar na Polikliniko,pa me v eni uri že obvestijo o rezultatu.
    Tjaša

    Točno!

  4. #14

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz menim, da naj rojevajo mladi.
    Problemov pri paritvah ni tako malo. O tem so napisane cele bukve. Pri pasemskih samcih se opaža pomanjkanje libida, namreč, da pes nima želje po sparitvi in moraš iskati drugega. Imel sem zelo agresivne psice a so kljub temu ostale breje. Določene ne marajo le določenega samca, itd. Hormonski testi so nam v pomoč, pa vaginalni brisi, itd. V glavnem, ko mi je psica lepo "stala" je vedno ostala breja in tega se držim. Da to vidiš moraš imeti samca ali drugo samico doma, če ne pa skočiš do soseda.....
    Tole s pomanjkanjem libida pri samcih je pa čista resnica. Še večji problem pa je, ker se zadeva očitno deduje. Imamo pri npr. ptičarjih cele rodove, ki preverjeno ne skačejo ali slabo skačejo.

    Osebno svojih psic nikoli (ampak res nikoli!) ne pripuščam k samcem, ki nimajo dovolj libida. Raje iščem drugega plemenjaka. Zaupam pravilu, da mora imeti dober lovski pes močno izražene tri nagone: nagon po samoohranitvi, nagon po ohranitvi vrste in seveda "lovsko žilico". Kadar zmanjka kateri koli od teh treh nagonov, se prej ko slej pokažejo problemi tudi pri izvajanju lova (od streloplahosti, živčnosti ob plenu, bojazni pred divjadjo...do občutljivosti na določene terene, vremenske razmere pa še kaj bi se našlo).

    Je pa res, da psu/plemenjaku začetne slabe izkušnje lahko pustijo posledice in potem se paritvam izogiba.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Je pa dosti lovskih psov (govorim o tistih, ki aktivno delajo) hitro precej zgaranih. Pri 10 ali 11 letih je pes že starček, vsako leto nad 10 pa mu je podarjeno. Zato se mi zdi siljenje psice v 9. letu v prvo paritev neokusno (da ne rečem neodgovorno).
    Saj se deloma strinjam. Ampak pogoosto so psice, ki so imele več legel bolj zgarane in maj primerne kot take, ki bi jim bilo prvo leglo.
    V vsakem primeru pa je težko nekaj odločat nekaj kar napovprek, bolj smiselno bi bilo po posmeznih primerih.
    Tudi imam občutek, da velika večina pasemskih skupin in pasem nima nobenih posebnih določil za prvo leglo. Veljajo enaki pogoji za prvo kot za zadnje leglo. Postavlja se torej vprašanje v čem so določene pasme tako drugačne, da potrebujejo dodatne administrativen omejitve? Kjer ni zdrave pameti tega tudi administracija ne more nadomestit.
    V mnogih državah sploh nimajo ne vzrejnih pregledov ne vzrejnih komisij (pa ne da to zagovarjam, predvsem delovni in zdravstveni preiskusi se mi zdijo nujni). Skrajni primeri: vsi potomci rodovniških psov dobijo rodovnike. Kaj, kdaj bo kdo paril in s kom je prepuščeno izključno vzreditelju. Pa smo ravno iz teh držav uvozili najboljše pse (določenih pasem).

  6. #16

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Je pa res, da psu/plemenjaku začetne slabe izkušnje lahko pustijo posledice in potem se paritvam izogiba.
    "lošom kurcu svaka dlaka smeta"

  7. #17

    Privzeto

    oziroma
    Pomembna značajska lastnost, ki se tudi deuje, se imenuje regenerabilnost.
    Za ljudi se reče temu prirojena prožnost. Prožen osebek tudi v manj ugodnih razmerah zraste dobro. Neprožen pa samo v optimalnih pogojih. Za prožne osebke velja: "što ne ubija jača", če si spet izposodim pregovor naših "bratov". Zato iz družin s težkimi razmerami eni ratajo narkomani, pijanci in izgube, drugi pa ravno zaradi istih razmer odrastejo v izjemno samostojne, odgovorni in sposobne osebe.
    Za delovne pse je spsobnost regeneracije bistvena, ker vedno gre lahko kaj narobe .

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vaške baštardice, ki imajo dvakrat letno mladiče sploh ne izgledajo zgarane :icon_:. Pa še raka na dojki ne dobijo .

  9. #19

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    "lošom kurcu svaka dlaka smeta"
    Tale pa meni ne potegne.Saj se niso pametni izvalili na svet z opravljeno diplomo.Je tudi njih nekaj treba naučiti,ne glede na to kaj je nagon po ohranitvi vrste.V končnem primeru lahko nazadnje dobiš ven samo samca ki nabija v prazno,pa mu ga nikoli ne bo uspelo "vtaknit".Ali pa skače po psici cel dan brez efekta.
    Tjaša

  10. #20

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Vaške baštardice, ki imajo dvakrat letno mladiče sploh ne izgledajo zgarane :icon_:. Pa še raka na dojki ne dobijo .
    To pa ti misliš!Samo vprašanje je koliko takšnih psic pride v začetni fazi razvoja tumorja na mlečni žlezi do veterinarja,ko je še možno vso stvar rešiti z odstranitvijo tumorja in sterilizacijo.Običajno ne pridejo zaradi visokih stroškov posega. Tiste "vaške baštardice"ki pa do veterinarja pridejo,pa imajo običajno že za otroško glavo velik tumor,po možnosti že počen in pa metastaze po celem telesu.Zakaj? Ker jim vimena nikoli nihče ne pregleda.
    Tjaša

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •