Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 33

Tema: Pavšalni lov za lovske kinologe

  1. #21

    Privzeto

    Sraka nisem mislil o delu psov ,ampak da na malo divjad ni problem dobiti brakirjev pa psov,večji problem je za pogon na veliko divjad,ker vsak samo išče najboljši štant, da bo kaj uplenil.Na brakadah se malokrat strelja na štantu,na lovu velike divjadi pa obratno.

  2. #22
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Nekateri nam res ubijajo željo, da bi imeli psa. Mi namreč ne smemo med tednom v lovišče s psom . Mislim, da se bojijo, da bi kaj počil in skril. Nezaupljivost pa taka. To samo pripomore k temu, da bo psov še manj kot jih je! Že itak smo prikrajšani za lov nekaterih vrst, ki jih sicer lovi vsa Evropa.
    Ja, takšnih, ki prepovedujejo, da bi delali s psi v lovišču, je najbrž več, kot vas, ki se trudite v to smer, zato jih pa ne morete preglasovati. Upam, da vas vsaj razumejo, ko jim "ustrežete" na lovu, pa naj bo to aport iz trnja, iz vode ali pa ko jim izsledite ranjeno divjad, da ne omenjam izganjanje prašičev iz robide in podobno. Najbrž se vam zahvalijo in dajo za pijačo? Takšni lovci so mnenja, da se psi učijo kar iz priročnikov ipd., ko jih pripeljemo na lov, pa vse znajo. Praksa je zelo potrebna. Večina njih, se sploh ne zaveda, kaj vse je potrebno, da "doguramo" do tam, da nekaj znamo. Mogoče pa jih obremenjujejo lastne izkušnje. Cigan se najbolj boji drugega cigana, za rome pa ne vem. Razni vaški zaplotniki lahko harajo cele dneve po lovišču, za nas lovce pa je pa šolanje psa prepovedano. Detel, dajte jim no malo razložit zadeve, ne pa se ustrašit prvega lovca, ki je do včeraj na ložu ustrelil vsakega drugega zajca, danes pa vneto zagovarja pravičnost in opozarja na nepravilnosti. Saj vendar delamo v dobro vseh lovcev.
    L.p.

  3. #23
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Sem pozabil omenit, da obstaja tudi Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    "Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih", dragi moj Jež, poznamo samo v Soveniji in nikjer drugje po svetu.
    Pa da ne bo kdo mislil, da je pravilnik prvenstveno namenjen pravilnemu in "pravičnemu" lovu na divjad. Narobe! Pravilnik je namenjen temu, da imajo LKD-ji širom Slovenije zagotovljeno udeležbo na svojih prireditvah in nič drugega.

    Komur je interes uspešno jagat si bo zagotovo nabavil ustreznega psa, če pa vseeno jagajo brez psov je rezultat lova njihov problem.



    p.s.: krvosledništvo izvzeto, da mi ne bo kdo spet skakal po glavi, s kakšnimi primeri.

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jež, nimaš komu kaj reči, ker te ne slišijo. Večina zmaga...

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    __________
    Pa je še kako izrazit. Ni psov usposobljenih za delo po krvni sledi, psi so vedno slabše pripravljeni za prinašanje, na pogonih so daleč predolgi, niso dovolj poslušni in delajo po svoje, niso primerno socializirani, veliko jih slabo dela v vodi in še bi lahko našteval. Pa ni vsa krivda na vodnikih, temveč predvsem v pogojih v katerih imajo vodniki možnost svoje pse pripravljati in ki bi jih morale zagotoviti LD.
    Kupte si psa, pejte z njim na sprehod in jagat. Če boste jagali več bo pes jagal bolje, če ne pa bo malo slabše.
    Lahko napišete še deset pravilnikov in še dvajset priročnikov. Nivo kinologije bo vedno premosorazmerna s potrebami v loviščih. Kjer je interes večji bo psov več in bodo imeli kinologi boljše pogoje in obratno.

    Če bi dovolili kakšno oboro bi imeli vodniki svoje pse možnost šolati brez, da bi izven lovne sezone tekali po loviščih. A kaj čmo, tudi tu smo na prvem mestu v svetu.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Jež, nimaš komu kaj reči, ker te ne slišijo. Večina zmaga...
    Ptičarja lahko skoraj v celoti izšolaš na domačem dvorišču, potem pa plačaš in se odpraviš na lov tam kjer je divjad. V Srbiji poznam vsaj deset ljudi, ki so me takoj in brezplačno pripravljeni sprejeti na lov. Gora-Mohamed...itd!

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Da pes ne sme v lovišče pozimi in jeseni je neumnost, drugo je spomladi v času poleganja. Hubertus, če kombiniraš dvorišče in naravo, to je šele ta pravo za psa.

  9. #29
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    "Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih", dragi moj Jež, poznamo samo v Soveniji in nikjer drugje po svetu.
    Pa da ne bo kdo mislil, da je pravilnik prvenstveno namenjen pravilnemu in "pravičnemu" lovu na divjad. Narobe! Pravilnik je namenjen temu, da imajo LKD-ji širom Slovenije zagotovljeno udeležbo na svojih prireditvah in nič drugega.

    Komur je interes uspešno jagat si bo zagotovo nabavil ustreznega psa, če pa vseeno jagajo brez psov je rezultat lova njihov problem.



    p.s.: krvosledništvo izvzeto, da mi ne bo kdo spet skakal po glavi, s kakšnimi primeri.
    Ma, saj imaš prav. Pravilnik, kot pravilnik, je v glavnem namenjen sam sebi. Prav pa je, da ga v takšnih družinah kot pri Detlu, omenijo tudi vodstvu LD. Naslednje imaš spet prav in "Komur je interes uspešno jagat si bo zagotovo nabavil ustreznega psa, če pa vseeno jagajo brez psov je rezultat lova njihov problem", imaš spet prav! Res je pa tudi, da če pametni nič ne rečejo, bedaki mislijo, da imajo vse prav! Potem takem smo pa lovci tam (oz.tukaj) kjer smo, oz. za kar nas imajo.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    ...Res je pa tudi, da če pametni nič ne rečejo, bedaki mislijo, da imajo vse prav! Potem takem smo pa lovci tam (oz.tukaj) kjer smo, oz. za kar nas imajo.
    Pametni menda prvi odneha.
    Zato sem navedel, da si po letih prerekanja in kljubovanja, lovske in kinološke užitke poiščeš tam, kjer je to pač mogoče na način, kot kot si nekdo želi. Vsak po svoje pač. Nekateri želijo za vsako ceno ostati zvesti domačemu lovišču, nekdo pa prej popusti in postopa kot sem opisal.
    Če mene vprašate sem takoj za to, da bi imeli možnost imeti status lovca, ki ne bi bil vezan na lovišče. Imaš kartico in jagaš, kot se ti zdi, kolikor imaš časa in možnosti in kolikor se znajdeš in nenazadnje kolikor si pač pripravljen plačati.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •